Güncelleme: TSİ     23 Nisan 2018 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Malkara Kaymakamı’ndan başarılı öğrencilere ödül

“Törende Anadolu Lisesi’nden 42, Malkara lisesinden 35, İmam hatip lisesinden 3 ve kız meslek lisesinden 2 öğrenciye ödül verildi.”


Güncelleme : 09:30:00 TSİ  23.09.2010
Malkara Kaymakamı’ndan başarılı öğrencilere ödül
 


HABER MERKEZİ
Tekirdağ’ın Malkara Kaymakamlığı bu yıl Malkara merkez, belde ve köylerden YGS sonucuna göre 4 yıllık fakülte kazanan 82 öğrenciyi 500 TL. Para ödülü ile ödüllendirdi.
Malkara Kültür Sarayı Sinema ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen ödül töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç konuşmasında; “Sayın kaymakamım, sayın garnizon komutanım, sayın belediye başkanım, daire amirlerimiz, vakfımızın değerli mütevelli heyeti, değerli meslektaşlarım, değerli veliler, değerli basınımız ve orta öğretim hayatından yüksek öğretime adım atmış sevgili öğrenciler. Bugün ilçemizdeki ortaöğretim kurumlarımızdan 4 yıllık olmak şartıyla üniversiteyi kazanan öğrencilerimize ödül vermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu sene ilk olması sebebiyle belki biraz gecikmiş olabilir. Ancak önümüzdeki yıl eylül ayının ilk haftasına planlaması yapılmıştır. İlçemizde böyle bir uygulama başlatan sayın kaymakamımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Tekirdağ İlimiz 2010 ÖSYS'de toplam yerleştirmede ülke genelinde Türkiye sıralamasında en başarılı 3. il olmuştur. 1’nci Kırklareli 57,66, 2’nci Edirne 54,97, 3’ncü Tekirdağ 54,70 Bu başarıda ilçemiz okullarının katkısına baktığımızda il ortalamasının çok üzerinde olduğunu görüyoruz. İlköğretimde ise bu başarı daha da yüksektir. Bu başarıda emeği geçen idareci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyor; öğrencilerimizi kutluyoruz. Öğrencilerimize yeni üniversite hayatlarında başarılar dilerken gittikleri şehirlerin büyülü havasına kapılmayarak üniversite çok çalışmalarını ilçemizi en güzel şekilde temsil etmelerini ve en önemlisi de ülkemize en iyi hizmet edecek bireyler olmalarını temenni ediyorum. Bu uygulama ile ilçemizdeki eğitim çıtasının daha da yukarılara taşınacağına inanıyoruz, yeniden ilçemiz eğitim camiası adına kaymakamımız Sayın Yunus Fatih Kadiroğlu’na teşekkürlerimi arz ediyorum üniversite öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
Ardından bu yıl Malkara Anadolu lisesinden mezun olan Mustafa Şahin öğrenciler adına konuşma yaparken yine bu yıl Malkara Anadolu lisesinden mezun olan Özge İzer, günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okudu. Okunan şiirlerin ardından Malkara’da böyle bir uygulama başlatan Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu konuşmasında, “Gittiğiniz şehirlerin büyülü havasına kapılmayarak üniversite’de çok çalışmalarını Malkaramızı en güzel şekilde temsil etmelerini ve en önemlisi de ülkemize en iyi hizmet edecek bireyler olmalarını temenni ediyorum. Üniversite öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyorum.”Dedi. Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu’nun konuşmasının ardından geçilen ödül töreninde Kaymakam Yunus Fatih kadiroğlu, Belediye Başkanı Birol Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Behçet Alkan, İlçe Jandarma Bölük komutanı J.Yzb. Sedat Akbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından YGS sonucuna göre 4yıllık fakülte kazanan 82 öğrenciyi 500,00 TL. Para ödülü takdim edildi.
Törene; Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu, Belediye Başkanı Birol Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Behçet Alkan, İlçe Jandarma Bölük komutanı J.Yzb. Sedat Akbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Şube Müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. (m.y.)  
Okunma : 2087   Kategoriler : Eğitim, Genel, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.