Güncelleme: TSİ     25 Ocak 2022 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Babaeski’de “Ahşap Boyama Semineri” düzenlendi

Trakya’nın Ahşap Boyama Eğitmenleri, Star Tuhafiye ve Servo Boya’nın düzenlediği Yeni Ahşap Boyama Teknikleri’nin paylaşıldığı eğitim seminerinde, Babaeski’de bir araya geldiler..


Güncelleme : 09:35:00 TSİ  27.10.2014
Babaeski’de “Ahşap Boyama Semineri” düzenlendi
 

HABER MERKEZİ
Trakya’nın Ahşap Boyama Eğitmenleri, Star Tuhafiye ve Servo Boya’nın düzenlediği Yeni Ahşap Boyama Teknikleri’nin paylaşıldığı eğitim seminerinde, Babaeski’de bir araya geldiler.
Star Tuhafiye İşletme Sahibi Mehmet Arslan organizasyonu ile Babaeski Tansa Kapalı Düğün Salonu’nda “Ahşap Boyama Semineri” gerçekleşti.
Babaeski’de, el sanatları ve becerilerini geliştirme anlamında ürünlerin toptan ve perakende satışı ile ilgili 25 yıldır hizmet veren Mehmet Arslan ve Gülten Arslan’ın sahip oldukları “Star Tuhafiye”,  SERVO Boyaları ile birlikte,  ortaklaşa “Ahşap Boyama Semineri” düzenlendi.
Gerçekleştirilen Ahşap Boyama Seminerine Tüm Trakya’dan ve Çanakkale’den Ahşap Boyama eğitmenleri katıldı.
Seminere; Çanakkale’den Tuğba Nergiz Arslan, Sevinç Hasene Demiröz, Babaeski’den Sevim Sema Yaman, İmren Yazıcıoğlu, Güler Bürüç, Selma Solak, Şerif Büyükyılmaz, Halime Özkan, Tekirdağ Muratlı’dan Mukadder Zaluoğlu, Serap Erman, Gülay Ögeyik, Ünzüle Eker, Gönül Tunçer, Şefike Bülbül, Uzunköprü’den Filiz Martin, Cavidan Atik, Meriç’ten Pervin Maral, Ayşe Bozok, Özlem Şıpka, Aynur Topçu, Gülbahar Ercan, İpsala’dan Gülsen Çalık, Remziye Yıldırım, Nihal Ağaç, Çerkezköy’den Bahriye Şahin, Vize’den Sevim Öztürk, Sevcan Karadeniz, Ayten Aydoğan, Saray’dan Özlem Kabacık, Havsa’dan Gamze Aykul, Filiz Yazıcı, Edirne’den Selma Dolaştır, Derya Bağdu, Şarköy’den Sevda Yeşiltaş, Keşan’dan Emiray Erzurumlu Eğitimci olarak katıldılar.
Seminerde Ahşap Boyama konusu uygulamalı olarak gerçekleşti ve seminer sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.
Star Tuhafiye İşletme Sahibi Mehmet Arslan yaptığı açıklamasında; “Bizler ahşap boyama sanatını bu seminerimizle hem belgelendirme, bunun yanı sırada Babaeski’mizin tanıtımına fayda katabilmek için gerçekleştirdik. Tam 25 yıldır yaptığımız bu işte geldiğimiz noktada artık Trakya’nın her tarafına ulaştığımız ve tüm Halk Eğitimi Merkezlerinin her türlü malzemesini, sadece ahşap ve kumaş boyamada değil, kurdele nakış’ında, yün nakış’ında kısa Halk Eğitimi Merkezlerinin her türlü kurslarında malzeme temin etmekteyiz.
Bu temin ettiğimiz malzemenin seminerini yapmak ve kurs öğretmenlerimize konuyu anlatmak Babaeski’de Tansa Düğün Salonunda SERVO boyaları ile beraber ortaklaşa olarak bu semineri düzenledik. Düzenlemiş olduğumuz bu seminere tüm Trakya’dan Halk Eğitim Merkezlerinde görevli öğretmenlerimiz yararlanabileceği çok güzel bir oluşum oldu. Bu seminer hem bilgi hem de teorik olarak uygulandı. Uygulama ise bire bir olarak uygulanmakta ve uygulamayı tek bir teknikte değil birkaç teknikle birlikte yapıyoruz. Trakya’nın her yerindeki Halk Eğitimi Merkezlerimizde bu kurslar açılıyor. Bu kurslar evlerde vatandaşlarımızın el becerilerini geliştirmek ve evlerde atıl durumda bulunan malzemeleri bu kurslara gelerek öğrendiklerini bu malzemeler üzerine uygulayarak evlerinin en güzel yerine en güzel bir araç olarak koyabilirler ve evlerini bu şekilde dekore edebilirler. Dediğimiz gibi bu kurslar tüm halk eğitimiz merkezlerimizde açılıyor onun içinde tüm halkımızı açılan bu kurslara bekliyoruz. Bizim bu seminerdeki amacımız öğretmenlerimizin bu konuda bir adım daha önde gitmelerini sağlamaktır.”
İstanbul Hobi-Servo Boyaları Şirket Sahibi Serhat Yalçınkaya’da Babaeski’de gerçekleştirilen seminere bizzat gelerek katılım gösterdi. Serhat Yalçınkaya yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; 
“Öncelikle İstanbul Hobi Firmasının yankolu olan Servo Boyalarımızı tüm Trakya ve Çanakkale’ye ulaşımını sağlayan Star Tuhafiye İşletme Sahibi Mehmet Arslan’a çok teşekkür ediyoruz. Star Tuhafiye İşletme Sahibi Mehmet Arslan Babaeski’de bu organizasyonu bu sene 2. Sini yaparak ve önümüzdeki senelerde de devamını getireceği sözünü vererek bu Ahşap Boyama Seminerlerimizi geleneksel hale getirdi. Ayrıca bu konuda da kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler burada Seminer Eğitmenlerimizle tüm Ahşap boyama Eğitmenlerimize yeni tekniklerimizi paylaşıyoruz. Bugün dekoratif boyama konusundaki yenilikleri paylaştık. Eğitmenlerimizde burada uyguladıkları teknikleri önümüzdeki süreçlerde halk eğitim merkezi v e benzeri kurslarda halkımızla bayanlarımızla paylaşacaklardır. Bu seminerimizde paylaştığımız teknikler ev hanımlarımızın oluşturacakları yeni ürün ve eserlerde yer bulacak. Bu yeni ürünlerini pazarlayacaklar ve yeni ürünler üreterek yeni siparişler alacaklar. Bu sayede hem ev ekonomilerine, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olacaklar. Sadece dekoratif ürünlerle de kısıtlı kalmayarak, nikah şekeri, bebek beşiği, bardak altlığı ve promosyon ürünleri geliştirerek farklı sunumlara ve ürünlere de imza atabilecekler. Bizim, Servo Boya olarak ürettiğimiz boya ve ahşap ürünlerimizin hepsi yerli ürünlerdir. Bu sektörde Avrupa’nın en çok tercih edilen firmasıyız. Ayrıca ahşap imalat, hobi materyali olarak çeşit konusunda, tedarikte, sevkiyat ve lojistikte ise dünya lideriyiz. Bu konumda olmaktan da onur ve gurur duymaktayız.”
Gerçekleştirilen seminer sonunda tüm Trakya ve Çanakkale’den gelen 38 eğitmene sertifikaları verildi. Star Tuhafiye ve Servo Boyaları bu semineri de gerçekleştirerek Babaeski’de bir tarihe daha imza atmış oldu. 
Okunma : 1949   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Kültür Sanat   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.