Güncelleme: TSİ     25 Ocak 2022 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Başkan Balyemez; “Önüzdeki yıl daha güzel olacak”

Büyükmandıra Avcılar ve Atıcılar Derneğinin düzenlediği, Kanatlı ve Kürklü Hayvan Sergisi 26 Ekim Pazar günü Büyükmandıra Kültür Park’ta gerçekleştirildi.


Güncelleme : 09:47:00 TSİ  28.10.2014
Başkan Balyemez; “Önüzdeki yıl daha güzel olacak”
 
Büyükmandıra Avcılar ve Atıcılar Derneğinin düzenlediği, Kanatlı ve Kürklü Hayvan Sergisi 26 Ekim Pazar günü Büyükmandıra Kültür Park’ta gerçekleştirildi.
Büyükmandıra Kültür Park’ta gerçekleştirilen sergiye, Cumhuriyet Halk Partisi Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca,Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran ile birlikte katıldı. Sergiye katılım gösteren CHP Babaeski İlçe Başkanı Karaca ve Başaran’ı Kültür Parkta Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez karşıladı. Kültür Parkta gerçekleştirilen Kanatlı ve Kürklü Hayvan Sergisini Başkan Balyemez, Başkan Karaca ve Özkan Başaran birlikte gezdiler. Başkan Sertaç Balyemez; “Bu yıl soğuk bir hava’da gerçekleşen bu etkinliğimiz açık alanda yaptık.Bir ilki gerçekleştirdik. Yoğun bir katılım vardı. Fakat insanlar üşüyünce erken ayrıldılar. Önümüzdeki yıl kapalı salonda yapacağız. Çok daha güzel olacak” dedi..
CHP İlçe Başkanı Fikri Karaca sergideki yetiştiricilerle yakından ilgilendi ve sohbet etti.
Sponsor Serkan Korça ve Organizatör Tufan Sezer tüm Trakya’dan gelen Kürklü ve Kanatlı Hayvan severleri ve Derneklerden gelen misafirleri karşıladılar ve yakın ilgi gösterdiler.
CHP Lüleburgaz İl Genel Meclis Üyesi Avukat Bora Terzi de, Büyükmandıra’da 26 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Kanatlı ve Kürklü Hayvan Sergisi’ne Lüleburgaz’da kiraladığı billboard reklamları ile destek vermişti.
Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez’de,  CHP Lüleburgaz İl Genel Meclis Üyesi Avukat Bora Terzi’ye beldede yapılacak bu etkinliğe destek verdiği için sonsuz şükranlarını ilettiğini bildirmişti.
Büyükmandıra Avcılar ve Atıcılar Derneğinin düzenlediği, Kanatlı ve Kürklü Hayvan Sergisinde ilginç görüntüler ve çok ilginç çeşitli farklı karelerde vardı. 
Edirne Ötücü ve Uçucu Kuşları Sevenler ve Yetiştirenler Derneği Başkanı Cadı Lakaplı Ayhan Koca Edirne’den getirdiği Balon cinsi güvercinleri ile serginin en dikkat çeken kuşlarını sergiledi.
“Ege Sezer”, Galatasaraylı Güvercin sever!
Büyükmandıra Belediyesi Belediye Meclis Üyesi Tufan Sezer’in Galatasaraylı oğlu Ege Sezer’in yetiştirdiği ve sergide sunduğu sarı – kırmızı yerli güvercinleri de gözlerden kaçmadı.
Büyükmandıralı Buji lakaplı Bülent Öztürk’te yerli cins sarı tepeli ve küllü tepeli güvercinleri ile sergide yerini alırken, bu organizasyonun Büyükmandıra’da da gerçekleşmesinden dolayı çok memnun olduğunu emeği geçenlere teşekkür ettiğini bildirdi.
Büyükmandıra Avcılar ve Atıcılar Derneğinin düzenlediği, Kanatlı ve Kürklü Hayvan Sergisine Büyükmandıralı Suat Kılıç’ta safkan yaban kazları olan Sakarca Kazları ile renk kattı.
Büyükmandıra Kültür Parkta gerçekleştirilen sergiye kürklü hayvanlar kategorisinde Alman terrier cinsi köpeği ve bir arabaya dahi vermeyeceğini söylediği kaz mühreleriyle katılan Şevket Uçak ayrıca şunlarıda ifade etti;
Şu anda yetiştirdiğimiz gerçekten çok değerli kaz mührelerimiz var bunların değerleri farklı yerlerde 250 TL – 5000 TL arasında değişiyor.
Ancak bildiğiniz gibi bu bir zevk işi, daha da farklı tarafı bir çeşit vazgeçilmez hobidir. Bizim bu yetiştiricilik veya ilgilenme konusu, siz de ne derseniz deyin. Bu hobi dünyasında şöyle bir de tabir vardır “Evdeki hatunu bırakırsın, ancak bu hastalığı bırakamazsın” şeklinde de bir esprisi yapılır. Dedi.
Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Büyükmandıra’da ilk defa gerçekleştirilen Avcılar ve Atıcılar Derneğinin düzenlediği, Kanatlı ve Kürklü Hayvan Sergisi beldemize farklı bir renk kazandırmıştır. Önümüzdeki yıllarda Kanatlı ve Kürklü Hayvanlar Sergisini geleneksel hale getirerek sürekli bir hal kazandırmayı, Festivale dönüştürmeyi düşündüklerini ifade etti. Böyle bir etkinlik beldemize bir ekonomik çarpan olarak getiri sağlıyorsa, bizde yerel yönetim olarak bunu fayda amaçlı olarak sonuna kadar destekleriz. Dedi.Okunma : 2250   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Kültür Sanat   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.