Güncelleme: TSİ     25 Ocak 2022 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Ulu Önder Atatürk saygı ile anıldı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü’nde 10 Kasım 2014 Pazartesi günü düzenlenen törenle anıldı.


Güncelleme : 09:44:00 TSİ  11.11.2014
Ulu Önder Atatürk saygı ile anıldı
 

HABER MERKEZİ
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü’nde 10 Kasım 2014 Pazartesi günü düzenlenen törenle anıldı.
Kırklareli Vilayet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törene; Kırklareli Valisi Esengül Civelek, 55. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av Şenol Gürşan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Aykaç Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Askeri Erkan, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasını ardından saat 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunuldu. Bu sırada il genelinde sirenler çalmaya başladı. Kentte trafik durdu. Vatandaşlar araçlarından inerek Saygı Duruşu’nda bulundu. Törene katılanlar arasında gözyaşlarını tutamayanlar oldu. Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile Vilayet Meydanı’ndaki tören son buldu. 
* Öğrenciler misafirlere duygu dolu anlar yaşattı
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikali’nin 76. Yıldönümü dolayısıyla aynı gün saat 10.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi'nde Kırklareli Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk'ü Anma Programı gerçekleştirildi. Kırklareli'de lise düzeyinde eğitim alan birçok okuldan öğrenciler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kendilerine bıraktığı mirası hatırlamak ve hatırlatmak için Rektörlük binası Kültür Merkezi'nde öğretmenleri eşliğinde yerlerini aldı. Anma programına öğrenci velilerinin de ilgisi yoğundu. Protokol, öğrenciler, öğretmenler, öğrenci velileri ile dolup taşan programda duygu dolu anlar yaşandı. Protokolün tam kadro katıldığı anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kırklareli Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Akif Çelik Günün Annam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. “1881’de Selanik’te başlayan hayat serüveni 10 Kasım 1938’de İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nda notalandığında henüz 57 yaşında idi. Bu kısacık yaşamına neler sığdırmadı ki” diyerek konuşmasına başlayan Çevik, Atatürk’ün hayatını anlattı. Son olarak konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Piyade Binbaşı İlker Birer, Atatürk’ün kişiliği ile ilgili bir konuşma yaptı  
* Atatürk Oratoryosu duygu dolu anlar yaşattı. 
Kırklareli Anadolu Lisesi’nin Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Ata'yı Anmak Programı daha sonra, Kırklareli Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Cüneyt Kayat yönetiminde lise öğrencisi Emel Küçüktatar ve Orkun Gözlüklü tarafından “Atatürk” konulu marşlar seslendirmesiyle sürdü. Programda son olarak Kırklareli Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Atatürk Oratoryosu ile sürdü.  Gerçekleştirilen oratoryo sonrasında Protokolden öğretmenlere, öğrenci velilerine kadar birçok kişinin gözyaşlarına engel olamadığı bu sunumdan sonra uzun süre alkışlar kesilmedi. Program toplu fotoğraf çekimle sona erdi. (Kadir Sinici)

Okunma : 1965   Kategoriler : Genel, Kültür Sanat   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.