Güncelleme: TSİ     25 Ocak 2022 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Üniversiteli öğrenciler Kırklareli’de sinema filmi çekiyorlar

Kırklareli Üniversitesi öğrencisi yönetmen Akyıldız; “Harçlıklarımız ile sinema filmi çekiyoruz. Vali ve Belediye Başkanımız ve iş adamlarımızdan  destek bekliyoruz.”


Güncelleme : 09:54:00 TSİ  30.10.2014
Üniversiteli öğrenciler Kırklareli’de sinema filmi çekiyorlar
 


Kırklareli Üniversitesinde yeni açılan  Radyo televizyon programcılığı  bölümü öğrencileri Kırklareli’de sinema  filmi çekimlerine başladılar. Film stüdyosu olarak Sur Kafe’ye ait tarihi mekanı kullanan öğrenciler çok yetenekli bir ekip kurduklarını ve iddialı bir film çekmek için kolları sıvadıklarını belirttiler.
Filmin yönetmeni M. Ali Akyıldız, önce kısa film çekmeyi tasarladıklarını ancak ortaya çıkan ekibin çok yetenekli gençlerden oluştuğunu fark edince  sinema filmi çekmeye karar verdiklerini  söyledi.
Çekimleri Sur Kafe’ye ait tarihi mekanda başlayan film iç ve dış mekan çekimleri ile devam edecek. “Maskenin Yüz Sözlüğü” adlı Film, soyut anlamlara beden yüklemeyi, insanın hayal dünyası ile gerçek dünya arasında ki çatışmayı konu alıyor.
 “Maskenin Yüzü” adlı romandan filme aktırılan senaryonun ve romanın  yazarı da  filmin yönetmeni M.Ali Akyıldız. Filmin baş rol oyuncusu: Ali Şarman, Işık: Yağız Küçük, Makyöz: Eylül Akyüz. Filmde rol alan öğrenciler ise;   Sevim Karslı, Buse Pehlivan, Ebru Çağlar, Davut Balcı, Koray Gülcü, Yağız Küçük, Ahmet Karakaya, Keziban Yuca, Gökhan Deliktaş, Çiğdem Kuruoğlu, Eylül Akyüz, M.Ali Akyıldız, Göker Toska, Sebahat Çelik, Emre Demirbaş ve  Nursena Engin Buğuzlu’dan oluşuyor.
Set arkasında görüştüğümüz Yönetmen M.Ali Akyıldız sinema filmi çekimi için destek beklediklerini belirterek filmle ilgili olarak gazetemize şu açıklamalarda bulundu; “ 25 kişilik  film ekibimiz Kırklareli Üniversitesinde bu yıl açılan Radyo Televizyon proğramcılığı bölümünde okuyan arkadaşlarımızdan oluşuyor. Önce kısa metraj bir film çekerek okuduğumuz bölümle ilgili bir çalışma yapmayı düşünmüştüm. Arkadaşlar bir araya geldiğinde yapmış olduğumuz çalışmalar hepsinin çok yetenekli olduğunu gösterdi. Sonra birlikte oturup istişare yaptık ve sinema filmi çekmeye karar verdik. Sur Kafenin yanında bulunan ve Kafe işletmecisi Engin Bilgin’e ait olan tarihi mekanı set olarak kullanmak istediğimizi Engin Bilgin’e ilettik. Bilgin teklifimizi kabul etti. Ardından tarihi mekanda yaptığımız çalışmalarla mekanı film seti haline dönüştürdük.  Çekimlerimizin startını verdik. Sağ olsun  Sur kafe Sahibi Mustafa Bilgin,  işletmeci Engin Bilgin ve Sur Kafe çalışanları bizlere çok destek oldular. Kendilerine gazeteniz aracılığı ile teşekkür etmek istiyorum. 
Filme konu olan romanımın tanıtımını çektiğimiz filmde yapacağız ve romanımın tüm gelirini de Lösemili çocuklar ile Çocuk Esirgeme Kurumu çocuklarına bağışlayacağım. 
Doğrusunu isterseniz yola çıkarken bu denli umut dolu değildim ama ekibi bir araya topladığımda arkadaşlarımın yeteneği bana büyük bir moral verdi. Çok çalışıyoruz. Başarılı  olacağımıza inanıyorum. Film sona erdiğinde Türk sinemasına güzel bir eser kazandırmış olacağız. Üstelik bu eserin sahibi de Sinema sektörünün en genç ekibi  olacak ve film Kırklareli’den Türkiye’ye ulaşacak.
Her şey çok güzel iyi işler yapıyoruz. Çalışmalardan ortaya çıkanlar umutlarımızı artarak büyütüyor. Bu filmin çekiminde ki harcamalarımız ailelerimizin bize gönderdiği harçlıklarla devam ediyor. Çoğu zaman yemek paralarımızı bile filme harcıyor ve aç kalıyoruz. Sağ olsun Sur Kafe işletmesi bizlere zaman zaman yiyecek desteği  veriyor ama taktir edersiniz ki 3-5 kişi değiliz. Ekip kalabalık onlardan da sürekli destek bekleyemeyiz. Başarmak için mutlaka maddi desteğe ihtiyacımız var. Valimiz Sayın Esengül Civelek ile Belediye Başkanımız Sayın M.Siyam Kesimoğlu’na ziyarette bulunup destek isteyeceğiz. Kırklareli’nin adını tüm Türkiye’ye duyurma çabamızda bizlere destek vereceklerini umuyoruz.  Ayrıca Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İş adamlarımızın da desteğini bekliyoruz. Hedefe harçlıklarımızla ulaşmamız çok zor. Bunun için mutlaka finansör bulmak zorundayız.” dedi. 
 

Okunma : 4218   Kategoriler : Eğitim, Genel, Kırklareli, Kültür Sanat   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.