Güncelleme: TSİ     25 Mayıs 2018 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kırklareli Saadet’te İstifa Depremi

* Kırklareli’de Saadet Partisi’nin (SP) Kurucu İl Başkanı Hikmet Yıldırım ve Merkez İlçe Başkanı Nedim Çetin yaptıkları yazılı açıklama ile partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar.


Güncelleme : 09:51:00 TSİ  19.10.2010
Kırklareli Saadet’te İstifa Depremi
 


HABER MERKEZİ
Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisi Genel Başkanlığı’ndan istifa etmesinin ardından Saadet Partisi’nde başlayan istifalar Kırklareli’de de devam etti. Kırklareli’de Saadet Partisi’nin (SP) Kurucu İl Başkanı Hikmet Yıldırım ve Merkez İlçe Başkanı Nedim Çetin yaptıkları yazılı açıklama ile partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. 
23 yıldan bu yana Saadet Partisi’nin çeşitli birimlerinde görev aldığını belirten Yıldırım şunları kaydetti:
“Yirmi üç yıldır bulunduğum siyasi harekette Sandık Başkanı, Gençlik Kolu Başkanı, İlçe Başkanı, Milletvekili Adaylığı ve İl Başkanlığı yaptığım bu süreçte nice dostluklar gördüm; dostlarıma teşekkür ediyorum. Nice güzel sözler işittim; sözü güzel olanlara teşekkür ediyorum. Omuz verenlerimiz oldu; omuz omuza olduklarımıza teşekkür ediyorum. İl Başkan Yardımcılarımıza, Yönetim Kurulumuza, İlçe Başkanlarımıza, gençlerimize ve tüm camiamıza teşekkür ediyorum.
Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un kullandığı üslup ve  siyasi nezaket  vesilesi ile tanıştığım Saadet Partisi camiasından ne yazık ki bir yıl gibi kısa bir süre sonra aşağıda yazdığımız sebeplerle ayrılmak zorunda kaldım. Ancak biliyorum ki bu bir son değil yep yeni bir başlangıçtır.
Son aylar, canımızı acıtan olaylarla geçti. Merhameti azaltan sayfaları kapatmak lazım; biz de öyle yapıyor ve bu sayfayı kapatıyoruz. Bugün cümlelerimizin çoğunu umuda dair kurmak istiyoruz. Ademoğlu’nu kardeş, yüzü kıbleye dönen herkesi dindaş, toprağımızda doğan herkesi vatan evladı bilmemiz işte o ruhun eseriydi. Zaman geldi, o ruh herkesin umudu oldu; açın, mazlumun, mağdurun sesi, yoldaşı ve dert ortağı oldu; bir Türkiye partisi oldu.  O ruh ki, hayrı kim yaparsa yapsın o hayra yardımcı olur, “Yanlışı kardeşim bile yaparsa ona engel olurum” derdi.  Herkesle ortak bir yanımız vardı; zalimin zulmü hariç.  Bu ruh ikliminde beni yoğurduğu için dedeme, babama, babalarımıza, büyüklerimize teşekkür ediyorum. 
Süleyman Arif Emre’ye, Recai Kutan’a, Hasan Aksay’a, Fehmi Cumalıoğlu’na, nicelerine ve tabii ki Erbakan Hocamıza teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kat kat sevaplandırsın.  İşte o ruhun peşinde olduğumuz için göçe zorlandık. Olsun; olan da hayır vardır.
 O ilk söz,  o kuşatıcı ruh, hoşgörülü ve ufku açık siyaset… 
Giden mi o sözün, ruhun, siyasetin peşinde yoksa kalan mı? Bu sorunun cevabı önemli. Bizim için şimdi; toparlanma, yeniden yola koyulma, değerlerimize yeniden sarılma, iyilikler için yeniden omuz omuza verme, o ruhu yeniden üreterek herkese ulaşma vaktidir.
Gidişimiz; ideallerimizi gerçekleştirebileceğimiz, hizmetimizi yapabileceğimiz, erdemlerimizi evrenselleştirebileceğimiz huzurlu bir mekân inşası içindir. Her şeyimizi anlamsızlaştıran kavgalardan ayrılıp bizi insan yapan ruhun etrafında bir araya geliyoruz.
Numan Kurtulmuş ile birlikteyiz.  Herkesi insan olmaktan dolayı değerli bilmek için. Kim bir iyilik yaparsa onun yanında saf tutmak için. Kardeşimiz bile yanlış yaptığında yanlışını düzeltmek için. Herkese refahtan adil pay verecek sistemi kurmak için. Kamu kaynaklarının bir zenginlik aracı olmaktan çıkarmak için. Kendi zenginimizi oluşturmak için değil milletin zenginleşmesi için. Zalim kim olursa olsun bileğini bükebilmek için. Herkesin ama herkesin gülümseyebilmesi için.
“Siyasete seviye gelsin” diyenlerin, “Laf değil çözüm ve proje” isteyenlerin, “Kavga değil dostluk olsun” diyenlerin dilekleri gerçekleşsin diye toparlanıyoruz ve yeniden yola çıkıyoruz. Medeniyet değerlerimizi rehber edinerek ve milletimizle buluşarak; gençlerle, yaşlılarla, kadınlarla, erkeklerle, sanat erbabıyla, çiftçilerle, köylülerle, işçilerle, üniversitelilerle “Bismillah” diyoruz.  Sayılar her şey değildir. Ama yine de, bilmek isteyenler için söyleyelim ki, bugün bizimle gelen arkadaşlarımız sayıca çok fazla. 
Ayrılmak kolay değil ki; bu süreçte bunu gördük. Gidin dediler, mahkemeye verdiler, kayyım atadılar, şiddet uyguladılar, kendi partinizi kurun dediler, hala niye gitmiyorsunuz diye çıkıştılar. Öyle olsa da çekip gitmek zor geliyordu. Şimdi gidiyoruz işte. 
“Sizinle geliyoruz” ve “Bundan sonra ben de sizinle olmak istiyorum” seslerini her gün artan bir şekilde duyuyoruz. Zamanla daha da çoğalacağız. Merhametten ve adaletten yana olanlar galip gelecektir.  İyi insanların ve iyiliklerin çoğalması için çalışıyoruz.  Onun için yalanı yenmeye söz veriyoruz. Karunlaşmayacağımıza, Firavunlaşmayacağımıza ve Belamlaşmayacağımıza söz veriyoruz.   Yeni koşu başlıyor. Siyasetin sahihleşmesi, insanileşmesi, millet egemenliğini esas alması ve medeniyet merkezli olması için çalışacağız.  Böyle düşünen herkesi yanımıza bekliyoruz. Evet, herkesi bekliyoruz; kuracağımız yeni partimiz açıktır, kalplerimiz açıktır, kadrolarımız açıktır. Yeni dönem hayırlı olsun.”  
Saadet Partisi Kırklareli’den istifa edenlerden bazıları: Kurucu İl Başkanı Hikmet Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Nedim Çetin ve İlçe Yönetim Kurulu’nun tamamı ve 78 Üye, İl Yönetim  Kurulu Üyesi ve Belediye Başkan Adayı Nihat Karaçam, İl Yönetim Kurulu Üyeleri; M. Taner Gündüz, Bekir Kayan, Abdurrahman Aslan, Erol Kılıçarslan, Suat Tek, Murat Özel, Merkez İlçe Kurucu Başkanı Ümit Erşen, Eski Merkze İlçe Başkanları İbrahim Özdemir, Ersin Çivi, Kadın Kolları Kurucu Başkanı Aysel Kapısız ve 18 Üyesi, Demirköy Kurucu İlçe Başkanı Recep Gün, Demirköy İlçe Başkanı Aziz Yıldız ve Yönetim Kurulu’nun tamamı ve 72 üye, Kofçaz İlçe Başkanı Salih Tuzkaya ve Yönetim Kurulu, Lüleburgaz İlçe Başkan Yardımcısı Emin Bayrak, Pehlivanköy İlçe Başkanı ve Yönetim kurulu. (s) 

Okunma : 1298   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.