Güncelleme: TSİ     27 Mayıs 2018 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Masa Tenisi’nin sultanları A Grubu İller Şampiyonu oldu

Kırklareli’nin Masa Tenisi’ndeki yükselişi sürüyor. Son yıllarda yapılan tüm Türkiye Masa Tenisi Federasyon Müsabakaları’nda aldıkları başarılı sonuçlarla Türkiye genelinde iyi bir yer edinen Kırklareli Masa Tenisi Takımı bu başarı ve çalışmalarının neticesinde Türkiye Masa Tenisi gündemindeki yerini korumaya devam ediyor.


Güncelleme : 09:28:00 TSİ  10.11.2010
Masa Tenisi’nin sultanları A Grubu İller Şampiyonu oldu
 

HABER MERKEZİ
 
06-07 Kasım 2010 tarihlerinde Bolu’da yapılan “Marmara Bölge Şampiyonası”nda çeşitli 17 ilden yaklaşık 25 Erkek, 18 Bayan Takımın katıldığı “A Grubu İller Yıldızlar Kulüpler Arası Masa Tenisi Şampiyonası”na ilimizde 2 Erkek 2 Bayan takımı ile katıldı. Masa Tenisi’nde şu an Türkiye’de ilk 3’te bulunan ilimiz takımları bu turnuvadan istediklerini fazlası ile aldılar. İlk 9 takımın Türkiye Şampiyonası vizesi aldığı maçlarda il takımlarımız oldukça başarılı sonuçlar aldılar. 
Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat turnuva ile ilgili şunları kaydetti:
“Türkiye’de Masa Tenisi’nde en güçlü grup olan A Grubu’nda İlk 5’e giren takımlar Türkiye Şampiyonası’nda da mutlaka ilk 3 giriyorlar ki bu A Grubu’nun ne kadar güçlü olduğunun da bir göstergesidir. Burada şampiyon olan takımlar Türkiye Şampiyonluğu’nun da en büyük adayları durumundalar. A Grubu’nda ilk 9’a giren takımlar Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanıyorlar. Bizde il olarak 4 takımla katıldığımız bu turnuvadan öncelikle tüm takımlarımızın Türkiye Şampiyonası vizesi alması ile çok çok mutlu olduk. Sonrasında da Yıldız kızlarımız A Grubu İller Şampiyonu olarak bizlere ayrı bir gurur yaşattılar.
Kırklareli Masa Tenisi bildiğiniz gibi Türkiye’nin zirvesinde yer almaktadır. Liglerde ve Türkiye şampiyonalarında geçen yıl oldukça başarılı bir grafik çizen ilimiz sporcuları bu senede kaldıkları yerden devam ediyorlar. Miniklerde 2 kız 2 Erkek, Yıldızlarda 2 Kız 2 Erkek takımla Türkiye Şampiyonası vizesi alan Sporcularımıza yeni katılan sporcularında yavaş yavaş adapte olmaları ile başarımız gittikçe yükseliyor. Özellikle yeni yeni A takıma alışmaya çalışan minik sporcularımızın il dışındaki gayretleri bize ilerisi için daha fazla umut verdi. Ben kızlarda ve Erkeklerde tüm takımlarımızın Türkiye Şampiyonası vizesi alacağını gitmeden söylemiştim ki öyle de oldu. 
Turnuvada Şampiyon olan takımımızın birinci oyuncusu Bayanlarda hiç yenilmeyen Damla Üzel göstermiş olduğu performansla herkesin ilgisini bir kez daha çekmeyi başardı. Seda Binici tek yenilgi aldı Minik kızlarımız; Selinay Cengiz,  Seray Atagan ise ellerinden geleni yaparak takımımızın şampiyonluğu için çaba harcadılar. Lüleburgaz Tikveşli Bayan Takımı’ndan Merve Kanbir, Minel Özen, Dilay Yarım, Ecem Eminoğlu ile Erkeklerde başarılı performans sergileyen  Utkay Erüstün, Canberk Canayakın, Serbey Celep, Doğaç Süpürgeci,  Mert Üzel, Yakup Keskin, Tuğberk Madenci, Bedirhan Keskin ilerisi için herkese büyük ümit verdi. Çünkü bu sporcuların çoğu halen daha minikler kategorilerinde ve yıldızlar için önlerinde 3-4 yıl gibi bir süre daha var. İlimiz zaten Minikler Türkiye Şampiyonu, Yıldızlar Türkiye 4.’sü, Gençler Türkiye 5. ve 1. ve 2.  ligde de alt yapı ile oynayan nadir illerden biri olarak başarılarını sürdürmektedir. Bu sene bu çıtayı daha da yükseltmek en büyük dileğimiz inşallah bunu da başaracağız. Ben Bolu’ da öncelikle Şampiyon olan takımımıza, sonra Türkiye Şampiyonası vizesi alan tüm takımlara Türkiye Şampiyonasında başarılar diyorum.” 
Turnuva’düa şu sonuçlar alındı:
* Bayanlar; 1. Kırklareli Gençlikspor, 2. İstanbul MTVD, 3. Sakarya MTİ, 4. Bursa Büyükşehir Belediyesi, 5. Bursa DSİ Nilüferspor, 6. Kırklareli Tikveşlispor, 7. Zonguldak Özel İd. Yol Spor, 8. Bolu Çimentospor, 9. Düzce Belediyespor.
* Erkekler; 1. Yalova Belediyespor (A), 2. Yalova Belediyespor (B), 3. İstanbul İ.B.B.(A, 4. İstanbul İ.B.B. (B), 5. İstanbul Beşiktaş, 6. Bursaspor, 7. Kırklareli Gençlikspor, 8. İstanbul Anafen Koleji, 9. Tikveşlispor. (s) 

Okunma : 1318   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Spor   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.