Güncelleme: TSİ     25 Ocak 2022 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Duruer; “Twitter'a rakip olmak istiyorum”

İki yıl üst üste "Uluslararası Bilişim Olimpiyatı"nda dereceye giren Edirne Valisi Hasan Duruer'in 15 yaşındaki oğlu Ahmet Enes Duruer, "Amacım Twitter'a alternatif bir sosyal paylaşım sitesi yapmak. Sade bir tasarımla Twitter'dan daha gelişmiş, facebook'a benzer bir sosyal paylaşım sitesi hazırladım" dedi.


Güncelleme : 10:13:00 TSİ  23.05.2014
Duruer; “Twitter'a rakip olmak istiyorum”
 

 

İki yıl üst üste "Uluslararası Bilişim Olimpiyatı"nda dereceye giren Edirne Valisi Hasan Duruer'in 15 yaşındaki oğlu Ahmet Enes Duruer, "Amacım Twitter'a alternatif bir sosyal paylaşım sitesi yapmak. Sade bir tasarımla Twitter'dan daha gelişmiş, facebook'a benzer bir sosyal paylaşım sitesi hazırladım" dedi.

Edirne Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Duruer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Teknoloji ve Tasarım Merkezi Derneği tarafından organize edilen ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı "Eğitimde Bilişim ve Kültür Oluşumu (e-biko)" olarak bilinen 10. Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda "Lise Web Sitesi-Portal" alanındaki "Sosyal Okul" projesiyle bronz madalya kazandığını belirtti.

Yarışmaya yurt içi ve dışından 7 bini aşkın öğrencinin katıldığını aktaran Duruer, böyle bir yarışmada uluslararası derece almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

"Sosyal Okul" projesinin genelde okullarda kullanılabileceğini anlatan Duruer, "Bu, açık kaynak yazılımlı bir program. Her okul, bu programla kendisine ait sosyal paylaşım ağı oluşturabiliyor. Kurulumu çok basit. Mesela müdürün odasına kurulduğunda, öğrencilerin ödevleri, izinleri, sınavları ve birçok konu takip edilebiliyor. Öğrencilerle sosyal paylaşım sitelerindeki gibi online sohbet edilebiliyor" diye konuştu.

Duruer, projelerine inanan ve manevi destek veren babası Hasan Duruer'e teşekkür etti.

* "Twitter'a  rakip olmak istiyorum"

Ahmet Enes Duruer, geçen yıl bine yakın yarışmacının katıldığı 9. Uluslararası Bilişim Yarışması'nda, Twitter'a alternatif hazırladığı sosyal paylaşım sitesiyle dünya ikincisi olduğunu hatırlattı.

Projesini sürekli geliştirdiğini, uzun bir çalışma sonucu daha kapsamlı bir site oluşturduğunu vurgulayan Duruer, "Amacım Twitter'a alternatif bir sosyal paylaşım sitesi yapmak. Projeyi ilk yaptığımda bana inanmayanlar olmuştu, fakat ödül alınca inananların sayısı arttı. Twitter'a rakip olmak istiyorum. Çalışmalarımı sürdürüyorum. Sade bir tasarımla Twitter'dan daha gelişmiş, facebook'a benzer bir sosyal paylaşım sitesi hazırladım" ifadelerini kullandı.

* "Öğrencimizi gönülden kutluyorum"

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Aysun Yiğitsoy ise teknolojinin ve bilişimin büyük hızla geliştiğini ifade ederek, öğrencisi Duruer'in de bu kavramları amacına uygun kullanarak, büyük başarılara imza attığını söyledi.

Duruer'in özel bir eğitim almadığını, çalışmalarını kimseden yardım almadan sürdürdüğünü anatan Yiğitsoy, "Bu alanda büyük umutlar vaat eden ve uluslararası yarışmada ödül kazanan öğrencimizi gönülden kutluyorum" dedi. (aa)

Okunma : 3643   Kategoriler : Edirne, Teknoloji, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Kırklareli Web Tasarım  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.