Güncelleme: TSİ     17 Ekim 2021 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Üretken Belediye Proje Yarışması” düzenleniyor


* Merkezi Ankara’da bulunan Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından yürütülen Yarışmanın ikincisi için başvurular 07 Ocak 2011 tarihine kadar yapılabilecek.


Güncelleme : 09:30:00 TSİ  31.12.2010
“Üretken Belediye Proje Yarışması” düzenleniyor
 

HABER MERKEZİ
Ülkemizdeki tüm belediyelere yönelik olarak düzenlenen “Üretken Belediye Proje Yarışması”nın ikincisi yapılıyor. Yarışmanın ilki, 2009 yılında uygulanan, uygulamaya başlayan veya sonucu o yıl içerisinde alınan projeler için yapılan Yarışma geçen yıl ilki yapılmış olmasına rağmen büyük yankı uyandırmıştı.
Merkezi Ankara’da bulunan Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Memiş yarışma dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Proje başvuruları 7 Ocak 2011 tarihine kadar alınacak. Yarışmanın ödül töreni 2011 Ocak ayının sonunda yapılacak. Ödül töreni yarışmaya katılan tüm projelerin tanıtımının gerçekleştirileceği bir etkinlik olacak. Aynı zamanda ödül töreninin yapılacağı tarihte belediyelere yönelik olarak çok farklı bir etkinlikte planlanıyor. Ödül töreni programı ile birlikte yapılacak tüm etkinliklerin 2011 Ocak ayının başlarında kamuoyuna duyurulacak. Yarışma ülkemizdeki tüm belediyelere açık. Ancak bu yarışmada ülkemizdeki tüm belediyelerin etkin şekilde uyguladıkları projelerle yarışmada yer almalarını istiyoruz.”
Yarışmanın ölçeği ne olursa olsun ülkemizdeki tüm belediyelere açık olduğunu belirten Memiş, Belediye Başkanları’nın belediyelerinde uygulama imkanı bulduğu projelerin, hem diğer projeler ile yarışmasını, hem de projelerinin kamu oyu ile paylaşılma, tanıtılma ve ülkemiz düzeyinde diğer belediyelerce de uygulanma şansını yaratmayı amaçlayan “Üretken Belediye Proje Yarışması”nın ikincisine uyguladıkları, faaliyete geçirdikleri ve uygulamakta oldukları projelerini sunmalarını arzu ettiklerini belirtti.
Memiş aynı zamanda yarışmadaki temel hedeflerden birinin belediyelerimizin proje üretmelerini teşvik etmek, üretilen projelerin kamuoyuyla ve diğer belediyelerle paylaşılmasını sağlamak olduğunu, bu suretle, belediyeler tarafından ortaya konan ve uygulanan projelerin tüm mahalli idarelerce paylaşılmasının ve diğer belediyelerce de ülke genelinde uygulanabilir hale getirilmesinin sağlanacağını ifade etti.
Yarışma; “Çevre ve Altyapı Projeleri”, “İyi Yönetim Projeleri” ve “Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Projeler” olmak üzere üç ayrı başlık altında yapılıyor. Belediyeler de “Büyükşehir Belediyeleri, İl Belediyeleri, Büyükşehir İlçe Belediyeleri ve Nüfusu 50 binin üzerindeki belediyeler”, “Nüfusu 50 binin altındaki İlçe Belediyeleri” ve “Belde Belediyeleri” olmak üzere üç ayrı kategoride yarışıyor.
İlki geçen yıl yapılan yarışmada bazı büyükşehir belediyeleri ve birçok büyükşehir ilçe belediyesi olmak üzere 10 belediyeye ödül verilmişti.  Bu yıl yapılan yarışmada kategoriler ve yarışma başlıkları itibariyle toplam 30 projenin ödüllendirileceği ifade edildi.” (s)
Okunma : 888   Kategoriler : Genel, Kırklareli   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.