Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“MHP, 3 alanda savaş verecek”


* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, partisince düzenlenen konferansta seçimlerle ilgili iddialı açıklamalar yaptı. 12 Haziran'da verilecek kararın dönüşünün olmadığını ifade eden Bölükbaşı; “Milliyetçi Hareket Partisi yoksulluk, yolsuzluk ve terörle savaşacak” dedi.


Güncelleme : 18:43:00 TSİ  07.03.2011
“MHP, 3 alanda savaş verecek”
 

 

 


HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen program kapsamında 04 Mart 2011 Cuma günü Kırklareli’ne gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı saat 19.30’da Kırklareli Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta konuşmacı olarak yer aldı.
Programa; MHP Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu, MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, MHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar, Belediye Başkanları, Milletvekili Aday Adayları ile 600 civarındaki partili katıldı.
* “Seçimler Türkiye’nin bundan sonraki akıbetini belirleyecektir”
Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan şunları kaydetti:
“Genel Başkan Yardımcım Türkiye’nin nereye gittiğim sizlerle geniş bir şekilde paylaşacaktır. Ancak bize göre 8,5 yıllık AKP İktidarı’nda halkınız yokluğa yoksulluğa mahkum edilmiş, vatanın bölünmez bütünlüğü tartışılır hale gelmiş, Türkiye Cumhuriyeti beka sorunu ile karşı karşıya bırakılmıştır. Önümüzde ki seçimler Türkiye’nin bundan sonra ki akıbetini belirleyecek bir dönüm noktası ve kader anı olacaktır. Küresel güçlerin bulunduğumuz coğrafyada oynadıkları oyun karşısında milli duruş gösteren toplumun sorunlarına çözüm üreten, işsizliğe yokluğa yoksulluğa karşı çözümlerini ve kaynaklarını ortaya koyan MHP’nin tek başına iktidarına ihtiyaç vardır. “TAM YOL İLERİ” parolasıyla Türk Milleti ile bütünleşmek için geri dönülmez bir yola çıkıyoruz. “Sesime kulak Ver Türkiye, Ses Ver Türkiye” diyerek yollara düşeceğiz. Türk'ün ve Türk Milletinin iktidarını Milliyetçi Hareketle mutlaka kuracağız. Yeter artık diyenlere iş bekleyenlere, ekmek isteyenlere ve lider ülke Türkiye özlemini yüreklerinde taşıyanlarla kutlu yolculuğumuzu Cenabı Allah'ın izniyle sürdüreceğiz. Zalime, ihanete, okyanus ötesinin oyunlarına inat mutlaka iktidara ulaşacağız. Bu tek başına iktidar yürüyüşünde siz değerli misafirlerimizi bizimle güç birliği yapmaya davet ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”
* “Türkiye’nin en büyük sorunu yoksulluk, yolsuzluk ve terör”
Türkiye'nin en büyük sorununun yoksulluk, yolsuzluk ve terör olduğunu söyleyen Bölükbaşı şunları kaydetti:
“Türkiye'de 13 milyon kişinin yoksullukla karşı karşıya. Her 4 gençten biri işsiz. 12 Haziran'da seçmenler çocuklarının geleceğini belirleyecektir. 12 Haziran'da verilen kararın dönüşü olmayacak. Önümüzdeki 100 günlük süreçte siyasi partileri çok iyi izleyeceğinizi biliyorum. Türkiye'nin en büyük sorunu, yoksulluk ve işsizliktir. Yeni istihdam alanları yaratacak, üretim kapasitesini artıracak hiçbir gelişme yoktur. Türkiye'de bölünmüş yollarla TOKİ konutları ve adliye sarayları yapımından başka hiçbir şey yok.
Türk toplumu cephelere ayrılmış, gerginliğin yükseldiği, çatışmaların olabileceği huzursuz ve mutsuz bir ülke haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni tasfiye etmek, Milliyetçi Hareket Partisi'ni tasfiye etmek anlamına gelir. Ülke sizin, karar sizin. 12 Haziran'da birçok parti içerisinde, MHP, CHP ve AKP iktidar olmak için yarışacaktır. MHP, Türkiye'de 3 alanda savaş vermeye hazır; yoksulluk, yolsuzluk ve kanlı terörle mücadele etmeye hazırız” 
* “Habur’daki şov Başbakan’ın PKK açılımının aynası”
Başbakan’ı eleştiren Bölükbaşı, şunları söyledi: “Habur’dan girişteki şov, Başbakan Erdoğan’ın PKK açılımının aynasıdır. Teröristlerin sorgulandığı binalardan Türk bayrağı ve Atatürk resimleri, teröristler rahatsız olmasın diye indirilmiştir. İmralı canisine ‘Ateşkesi 12 Haziran seçimlerine kadar uzat. Üstüme gelme. Seçimden önce verdiğim sözleri yerine getiremem. İktidarda kalmam lazım. İktidarda kalmamın yolu da bana yardımcı olman’ diyen sensin. MHP olarak ‘İmralı ile pazarlık yapılıyor’ deyince, Sayın Başbakan, ‘Bunu söyleyenler ispat edemezlerse şerefsizdirler, alçaktırlar’ dedi. Sonuçta görüşme olduğu açıklandı. Şimdi burada şu soruyu sormakla kendisine haksızlık mı yapmış oluruz? Bu durumda şerefsiz ve alçak kimdir?”
CHP ve AK Parti'yi de eleştiren Bölükbaşı, CHP'nin Kemal Kılıçdaroğlu ile milli konularda nerede durduğunun anlaşılmadığını söyledi. Bölükbaşı, konuşmasının sonunda MHP olarak iktidara geldiklerinde yapacaklarını anlattı. (s)

Okunma : 1423   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.