Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Kırklareli’ni Avrupa’nın Hollanda’sı yapacağım”

AK Parti Kırklareli 1. Sıra Milletvekili Adayı Şenol Gürşan ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkanı Emre Yurdakul 10 Haziran 2011 Cuma günü Yeşilyurt Gazetesi Tesislerine bir ziyaret gerçekleştirdi.


Güncelleme : 10:42:00 TSİ  11.06.2011
 “Kırklareli’ni Avrupa’nın Hollanda’sı yapacağım”
 


HABER MERKEZİ
Genel Koordinatör Yasin Şendir Yeşilyurt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Merve Cankurt, Haber Müdürü Savaş Eskici ile görüşen Şenol Gürşan ziyaret süresince Haber Müdürü Savaş Eskici’nin sorularını yanıtladı.

*“Vatandaşın bana büyük bir teveccühü oldu”
Senol Gürşan ilk olarak seçim süreci boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bir değerlendirme yaparak söyle konuştu;
11 Nisan 2011 tarihinde listeler belli oldu ancak, ben bu tarihten önce gezilerime başladım. Siyasi aday adayları sadece kendi delegelerini dolaşırken, ben delegeleri de, vatandaşları da ziyaret ediyordum. Aday adaylığı sürecinde Babaeski pazarını ve esnafını dolaştım. Hem Kırklareli, hem Babaeski, hem Lüleburgaz ve gezdiğim diğer yerlerde vatandaşımdan hiç olumsuz tepki almadım. Vatandaşın bana büyük bir teveccühü oldu. Beklide yeni bir aday olmamdan kaynaklanan sıcak yaklaşımlar gördüm. Beklide vatandaşla ile aynı frekansı yakaladım. Seçim sürecinin başında bana gösterilen teveccüh gün geçtikçe çoğaldı. İnsanlar beni ve bizleri tanıdıkça daha çok sevdiler, ben bunu görüyorum ve inanıyorum. Şuanda mükemmel bir ortam yakaladık. Artık son çalışmalarımızı yapıyoruz. Bugün geleneksel seçim konvoyu yapacağız. Yarında milletimiz sandıkta tercihini ortaya koyacak.”

*“Kasaba siyaseti yapanlar birinci sıra adaylığımı sürpriz gördüler”
*Aday adaylığı döneminde isminiz ön planda değildi. Yaptığımız araştırmalarda birinci sıra adaylığınız sürpriz olarak nitelendirildi bu konuda ne düşünüyorsunuz?
“Benim birinci sıra adaylığım aslında sürpriz olmadı. Siyaseti, bilmeyip, yakından takip etmeyenler, benim değimimim ile “kasaba siyaseti yapanlar” birinci sıra adaylığımı sürpriz gördüler. Bu tabiri sadece kafasını sadece Kırklareli’de bırakıp çalışma yapanlar için söylüyorum. Oysa biraz geniş bir bakış açısına sahip olsalar, Ankara, Türkiye ve Dünya’da neler olduğuna, geçmişte benim neler yaptığımı araştırıp bilseler bunun sürpriz olmayacağını görürlerdi. Bunları bilen insanlar açışından benin adaylığım sürpriz değildi. 2007’de biz siyasi yasağımız vardı. O nedenle aday olamadık. Bu dönem aday olacağım iki yıl öncesinden belliydi. Ben her gittiğim yerde söylüyorum. AK Parti’nin çok sayıda güzel hizmetleri var. Ama halen baktığı halde göremeyenler var. Bakmak ayrı görmek ayrı, önemli olan görmektir.”


*“AK Parti seçmeni Kırklareli’de ürkek davranıyor”
*Yarın yapılacak olan Milletvekili Genel Seçiminde Kırklareli’de ki durumu siz nasıl görüyorsunuz?
“Ben seçim çalışmaları esnasında şunu gördüm. Büyük bir teveccüh var. Ancak AK Parti seçmeni Kırklareli’de ürkek davranıyor. Kendisini açıkça gösteremiyor. Gittiğim yerlerde insanlar toplanıp beni dinliyor. Konuşmamı bitirdikten sonra onlara da bir cesaret geliyor. Örnek; Düzova Köyü’ne gittim. Konuşma yapmaya başladım. Kahvehane dolu, kağıt oynayanlar var. Kimse ilgilenmiyor havası vardı. Etrafıma köyden bazı insanlar oturdu. Yüksek sesle ve eleştirel konuştum. Ben bu şekil konuşmaya başlayınca pür dikkat kağıt oynamayı bıraktılar. Herkes beni alkışlamaya başladı. Konuşmamı bitirdikten sonra bana; “biz senin arkandayız. Bizde AK Partiliyiz.” dediler. Benden rozet istediler. Çok yerde bu böyle, Ertuğrul Köyü’ne gittim. Beni karşılayan vatandaşta CHP rozeti vardı. Konuşmayı bitirdim. CHP rozetini çıkartmış, bizlere sarıldı. Ben şuna bağlıyorum. Bu insanlar sahipsiz bırakılmışlar. Gerekli ilişkiler insanlar ile kurulmamış, biraz öz eleştiri yapacak olursak bizim teşkilatımızda da sıkıntı var. Teşkilatlarımız gidip bu insanların arkasında dursalar inanıyorum ki o zaman daha gür bir ses ile onlarda ürkekliklerini üzerlerinden atacaklar.”

*“Trakya’da AK Parti seçmenine karşı mahalle baskısı var”
Sayın Başbakan Lüleburgaz’a geldiğinde, tüm gözlemciler aynı ifadeyi kullanıyor. Bu kadar büyük ve canlı bir kalabalık görmedik. Beni geç saatte telefonlar ile arayanlar oldu. İlk defa AK Parti seçmeni kendisini ifade etmeye başladı. Buda şuna bağlı, senin liderin olacak kişi güçlümü, arkanda duracak kadar samimimi? Buna inandıkları zaman insanlar ortaya çıkıyorlar. Yoksa AK Partinin seçmeni gizlenmeyi tercih ediyor. Trakya’da AK Parti seçmenine karşı mahalle baskısı var. Bunu Lüleburgaz’da ben çok sık duydum. Kahvehanelerde CHP’liler tehdit edercesine konuşuyor. AK Parti seçmeni “Ben AK Partiye oy vereceğim.” diyemiyor. Bizim bulunduğumuz ortamlarda bu değişmeye başladı. İnşallah seçilirsek bu değişimin daha da büyüyeceğini göreceksiniz. Bu sesiz kalan çoğunluk AK Parti’nin Kırklareli’den ikinci Milletvekilli çıkaracağı çağrışımı veriyor. Bu ürkek davranışın sandığa olumlu yansıyacağına inanıyorum. Zaman yetmediği için gidemediğimiz bazı köyler kaldı. Şehir merkezlerinde de herkes ile konuşma fırsatımız olmadı. Bu konuda sıkıntılarımız oldu.”

*“Trakya insanı milletvekili gelsin, dolaşsın istiyor”
*En uç kısımlarda bulunan köylerde yaptığımız araştırmalarda partilerin sadece oy istemek için köylere geldiklerini seçimden sonra bir daha uğramadıklarını öğrendik. Köylülerin iktidar ile CHP’li mevcut milletvekillerine serzenişleri var. Bu köyler Sislioba ve Beğendik, burada bulunan köylüler kent merkezine uzak olmaları ve maddi sıkıntılar nedeni ile gelemediklerini bizlere belirtti. Köylüler artık kendilerine hizmet götürecek kişileri arıyor. Sizin bu konuya bakışınız nedir?
“Ben bahsettiğiniz köylere giderek kendimi tanıttım. Bahsettiğiniz köyler Demirköy ilçesi’ne bağlı köyler, Demirköy’de benim avantajım şu; yıllarca avukatlık yaptığım için Demirköy halkı beni iyi tanıyor. Bu konuda hiçbir sıkıntım yok. Burada beni büyük bir coşku ile karşıladılar. Benim için; “İşte halkın vekili bu, böyle olması lazım. İlk defa doğru bir tespit yapıldı.” şeklinde konuştular. Sislioba Köyü’ne daha önce hiç gitmemiştim. Beğendik ve Limanköy’e birden fazla gittim. Sislioba Köyü küçük bir orman köyü, şimdiye kadar köye hiçbir hizmet yapılmamış, sağlık ve eğitim gibi genel hizmetlerin dışında hizmet yapılmamış, AK Parti’ye bu köyden oy çıkmamasına rağmen köyün kilit taş çalışmasını yaptırdık. Her iki köyün kilit taşı çalışmasını yaptırıyoruz. Trakya’nın insanı milletvekili gelsin, dolaşsın, kendisi ile bir çay içip sohbet etsin istiyor. İnsan yerine konulsun istiyor. Ben de gittiğim yerlerde söyledim. Ben gezmeyi çok severim. Milletvekili seçildikten sonra tüm işimiz Kırklareli’ni dolaşıp gezmek olacak.”


*“Kırklareli’ni Avrupa’nın Hollanda’sı yapacağım”
*Seçim süreci kapsamında parti liderleri yaptıkları söylemlerde karşılıklı atışmalar ile yaptıkları çalışmalar hakkında birbirlerini eleştirdiler. Bunun yerel yansımaları da oldu. AK Parti’nin seçimlerden sonra iktidara devam etmesi durumu olur sizde milletvekili seçilirseniz Kırklareli için ne yapacaksınız?

Önceki akşam Kırklareli merkezde çalışmalarıma devam ettim. Benden önce dere üstü mevkiinde CHP’liler konuşma yaptı. Ne konuştuklarını öğrendim. Ben konuşmamda onların masal ve hikaye anlattıklarını söyledim. Biz ilk önce yaptıklarımızı anlatıyoruz. Hükümet ulaşım, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik konularında büyük hizmetler yaptı. Ama bunların haricinde ben Kırklareli’ne 2 proje ile hizmet vereceğim. Bir proje orman köylüsü ve hayvancılık ile uğraşan insanlar için olacak. Kırklareli’ni Avrupa’nın Hollanda’sı yapacağım. Kırklareli’de hayvancılığı ıslah ve modernize edeceğiz. Böylelikte köylümüz daha fazla para kazanacak, ilerleyen yılarda da Avrupa’ya ve Orta Doğu’ya ihraç edeceğiz. Bunu şöyle yapacağız; Hükümetimiz Kırklareli’ni hayvancılığın gelişmesi konusunda pilot bölge olarak ilan etti. Hayvancılığa büyük destekler veriliyor. Bir köyümüzde babası çocuğuna borç para ve hayvan vermeyi reddetmiş, adam köyün en zengini, çocuk Ziraat Bankası’ndan 100 Bin TL kredi almış, “babam CHP’li ama ben AK Parti’ye oy vereceğim. Devlet bana 2 yıl ödemesiz 5 yıl ödemeli kredi verdi.” diyor. Bu olay hayvancılık açısından önemlidir. Hayvancılık konusunda bir takım sıkıntılar olmuş, ben vatandaşa diyorum; bir başınızı kaldırın bakın, Kırklareli ve Lüleburgaz’da büyük hayvan çiftlikleri kuruluyor. Bir çok çiftliği gezdim. En son Lüleburgaz’da bir çiftlik gezdim. Çiftliği kuran peşin para ile hayvanlarını alarak çiftliğini kurmuş, 500 başlık bir çiftlik kurulmuş, çiftliğin yapımı halen devam ediyor. Bunlar AK Parti Hükümetin Kırklareli’de bir pilot bölge oluşturduğu göstergesidir. Vatandaşa söylüyorum; Bunların size bir faydası yok. Sizin bu şekilde çiftlik kuracak finansmanız da yok. O zaman ne yapacağız? Diyorlar. Kafamızı kullanacağız diyorum. Siz bize destek vereceksiniz, bende hayvancılığın modernleştirilmesi için çalışmalar yapacağım. Projeleri beraber çizdireceğiz. Muhtarlar ile birlikte hareket edeceğiz. Kooperatif olan köylerde kooperatif başkanları ile birlikte hareket edeceğiz. Size AB’den Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe kredi bulmaya çalışacağım. Yada Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan bir yasa ile gerekli çalışmalar yaptırılır. Özellikle büyük köylerde ortak süt sağım üniteleri kuracağız. Gerekirse ortak hayvan ahırları yaptıracağız. Böylelikle hem kadınlarımız inek sağmaktan ve hayvan pisliği temizlemekten kurtulacak, hem de Avrupa’daki gibi kalitesi yüksek sıfır bakteri süt üretimi olacak. Biz köyleri dolaşırken en büyük şikayet süt fiyatının düşüklüğüydü. Avrupa’ya gönderdiğimiz heyetlerde Avrupa; “sisin ürettiğiniz süt ile bizim ürettiğimiz süt arasında kalite farkı var.” diyor. Bu anlayışı değiştirmemiz gerekiyor. Bu proje için çiftlik sahipleri, süt birlik başkanları ile görüştüm. Hatta Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden bir profesör ile görüştüm. Kendisini benim istediğim projenin olabileceğini, ancak denenmesi gerektiğini söyledi. Bunun için birkaç pilot bölgede denemeler yapılması gerektiğini söyledi. Kırklareli’nin hayvan hastalıklarının görülmeyen bir yer olmasından dolayı hayvancılığın geliştirilmesi için pilot bölge ilan edildiğini söyledi. Projemizin güzel olduğunu, ama birkaç pilot bölge ile denenmesi gerektiğini söyledi. Eğer başarı sağlanırsa yaygınlaştırılabileceğini söyledi. Asilbeyli Köyü’nde bir pilot uygulama yapılacağını söylediler. Sinanlı Beldesi’nde de aynı şekilde ortak süt sağım ünitesi hizmete girdi. Birkaç tane daha pilot bölge ile bunu deneyeceğiz. Devletliağaç ve Kayalı gibi 3 Bin 500 büyük baş hayvanın olduğu köylerde bu projeyi başlatmayı hedefliyoruz.”

*“Milletvekili seçilirsem Kırklareli’ni marka şehir haline getireceğim”
Önceki gün TGRT Haber kanalında canlı yayına çıktım. Hayvancılık ile ilgili projemide anlattım. İkinci Projem şöyle; burada doğup büyüdüm. Kırklareli’ni seviyorum. Kırklareli ekonomik anlamda bu ülkeye yüksek oranda katma değer sağlıyor. Ama verdiği kadarını alamıyor. Buradaki hatayı Kırklarelililer olarak kendimizde aramalıyız. Ondan sonra siyasetçilerde aramalıyız. Eğer ki milletvekili seçilirsem Kırklareli’ni marka şehir haline getireceğim. Kırklareli’de bu dediğimi yapmak için her türlü ürün mevcut. Un, yağ, şeker var. Usta yok. 12 Haziran’dan sonra Başbakanımız ustalık dönemi diyor. Bize bu işin ustası olarak gerekeni yapacağız. Milletvekili olmadan gerekli çalışmalara başladık. Kırklareli’de iki konser verdik bu konserler birçok ulusal kanalda yayınlandı. Ben merak ediyorum. Kızılcıkdereli vatandaşlarımız şimdiye kadar televizyonda kendi köylerinin ismini duydular mı? CHP’ye her seçimde oy verdiler. Bir tanesi çıkıp söyledi mi? İlk defa ben TGRT Haber’e konuk olduğumda Kızılcıkdere ve Hamitabat’ın sucuğundan ve lezzetinden bahsettim. Kırklareli’nin beyaz peyniri, hardaliyesinden bahsettim. Kırklareli’nin köftesinden bahsettim. Hatta sunucu bana “Tekirdağ Köftesi Trakya’da daha lezzetli” dedi. Ben Kırklareli köftesini tek geçerim dedim. Kırklareli’nin tarihinden ve turizm potansiyelinden bahsettim. Tüm tarihi ve turistik yerlerimizi anlattım. Vatandaşımızda tarihi ve turizm bilinci olmadığını ifade ettim. 
İğneada ziyaretimde oraya yeni yapılan hotel sahibi ile konuştum. Kendisi bana turistlerin hotelde gelip kaldığını iki gün sonra canı sıkıldığını söyledi. Turistlerin orman köylerine gitmek istediklerini söylüyor. Ancak köylere gittiklerinde köylerde turizm bilinci olmadığı için aradığını bulamadığını söyledi. Turistlerin köyde kalmak istediklerini, orada hayvan ile toprak ile uğraşmak köyün yerel ürünlerini kendi eli ile toplamak istediğini söyledi. Ama köylümüzde bu bilin olmadığı için hem kendisi mahrum kalıyor, hem de turist mahrum kalıyor. Kırklareli’de ki değerlerimize destek vermek için hazırım. Kırklareli’ni markalaştıracağım.”

*“İstanbul’da Kırklareli günlerini başlatacağız.”
Bunu yapabilmem içinde Kırklareli’deki herkesin yardımı gerekiyor. Herkes taşın altına elini sokması gerekiyor. Kadir Topbaş ile bu konuda görüşmem oldu. Kendisinden söz aldım. Eğer milletvekili olursam Kakava Festivali başlamadan önce İstanbul’da Kırklareli günlerini başlatacağız. Galatasaray Lisesi önünden Taksim’e yürüyeceğiz. Bir hafta boyunca Feshane’de tüm Kırklareli lezzetlerini sergileyerek Kırklareli’nin adını İstanbul’dan başlayarak tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmış olacağız. Bu bir ilk olacak ve bu şekilde Kırklareli’ni markalaştırmayı hedefliyorum. Kırklareli’deki en büyük eksikli organizasyon, ben gittiğim yerlerde bir hikaye anlattım. Cehenneme gitmişler bakmışlar günahkarların hepsi çukur içinde, her çukurun başında zebaniler var çukurdan çıkmaya çalışanları geri çukura itiyormuş, bir çukura bakmışlar zebani yok. Meraktan sormuşlar neden zebani yok diye, demişler orda Kırklarelililer var. Çıkmaya çalışanı alttan biri çekiyor. Zebaniye gerek yok. Anlatmak istediğim şu; bu kafayı artık değiştirmeliyiz. Organizasyon olması gerekiyor. Ben bu organizasyonu yapacağım. Ben bunu yaptığım zaman kim organizasyona engel olmaya çalışırsa onları da ilan edeceğim. Yerel medya olarak sizlerin bu tarz çalışmalar destek vereceğinizden eminim. Bu çalışmaları Ulusal Medya ile gündeme taşıyacağım.”

*“Yunanistan ve Bulgaristan’daki siyasileri ile temas kuracağım”
*Tır trafiğine açılması planlanan ama açılamayan Dereköy Sınır kapımız var. Bu sınır kapımızdaki çalışmalar hangi aşamada?
Hükümet olarak biz üzerimize düşeni yaptık. Yolumuzu genişleterek tam sınıra kadar götürdük. Kapı Kule’de gerekli çalışma yapıldı. Dereköy Sınır kapısındaki çalışmalarda devam ediyor. Sıkıntı Bulgaristan tarafından kaynaklanıyor. Benim baba tarafım Bulgaritan’dan, anne tarafım Yunanistan’dan gelme ben milletvekili olursam her iki tarafa da gideceğim. Oranın siyasileri ile temas kuracağım. Çünkü bizim köklerimiz orada, bir şekilde bir ilişki içinde olmamız gerekiyor. Sınır ticaretinin biran önce başlaması için çalışmalar yapacağım. Kırklareli’nin tanıtımını oralarda yapmayı düşünüyorum. Gittikten sonrada daha somut bilgiler elde ettiğimde bu bilgileri sizin ile paylaşacağım.


*“Kırklarelililerden destek istiyoruz”
Kofçaz İlçemizin canlanması açısından Malkoçlar Sınır Kapısı var. Buranın hayata geçirilmesi için çalışma olacak mı?
Kofçaz Belediye Başkanımız o konuda bana bilgi verdi. Bu konuda siyasi gücümüzün ortaya koymamız lazım. Bu nedenle Kırklarelililerden destek istiyoruz. Belediye başkanımızın kendine göre projeleri vardı. Bu projelerini bizimle de paylaştı. Köy yollarında gezerken motor sporu yapıla bilecek, yamaç paraşütü yapıla bilecek yerleri bize gösterdi. Biz bunları değerlendirerek Kofçaz için farklı çalışmalar yapacağız. Bu işi yapan insanları alıp getireceğiz. Kofçaz’ı gezdireceğiz. Kendi yerini tanıtmazsan bu iş olmaz.”

*“Bizim öne çıkmamız demek, Kırklareli’nin öne çıkması demektir.”
Tüm bu anlattıklarımızın hayata geçirebilmemiz için önce milletimizin bize destek vermesi gerekiyor. Bizleri siyasi olarak öne çıkarması gerekiyor. Bizim öne çıkmamız demek Kırklareli’nin öne çıkması demektir. Böyle olunca Kırklareli daha fazla tanınır ve daha fazla hizmet akışı olur. AK Parti Kırklareli’de 80 Bin oy alırsa Başbakanımızda Kırklareli’deki değişimi görecek. İşte bu noktada iş farklılaşacak.
Kırklareli AK Parti’den iki milletvekili çıkarırsa bizde Başbakanımıza gönül rahatlığı ile gidip isteklerimizi sıralayalım. En fazla iş yapabilecek isimler AK Parti listesinde mevcut. İki sıra adayımız olan Şaban Erden iyi bir bürokrat, belediyeciliği çok iyi biliyor. Yüksek mühendis olduğu için teknik anlamda mükemmel bir insan, kendisinin Başbakanımız ve diğer bakanlar ile diyalogları çok iyi ve sağlam. Aday olmamıza rağmen hizmet vermeye başladık. Kadir Topbaş bile Kırklareli ziyaretinde; Şaban Bey iş yapmayı hizmet etmeyi seven hizmet delisi bir insan” şeklinde konuştu. Bu Kırklareli için büyük bir avantajdır.

*“Gençler bizim geleceğe göndereceğimiz mesajlardır”
*Kararsız ve gençlerden oluşan yüksek yüzdeli bir oy potansiyeli var. Siyaseti pek bilmeyen ve ilk kez oy kullanacaklar var. Her siyasetçi gibi sizde bu oylara talipsiniz bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyiz?

Gençler için iki konser düzenledik. Burada ben hiçbir siyasi argüman kullanmadım. Kısa ve öz olarak mesajımı verdim. Biz bu çalışmaları gençler için devam ettireceğiz. Şimdiye kadar yapılamayan bir yüzme havuzu Kırklareli’de yok. Şuanda biz bunun ödeneğini çıkarttık. 13 Haziran’dan sonra Kırklareli’ni olimpik bir yüzme havuzuna kavuşturacağız. Biz Kırklareli Üniversitesi kampusünü Kofçaz’a yapıyoruz. Kampus bittikten sonra iki yeni fakülte kurulacak. Bunlar Mühendislik ve Hukuk Fakülteleri şeklinde olacak. Bu büyük bir övünç kaynağıdır. Kırklareli’den avukatlar, hakimler, savcılar ve kaymakamlar çıkacak. Genelde herkes işin ekonomik boyutuna bakıyor. Aslında ben ekonomik boyutundan ziyade sosyo-kültürel ve düşünsel boyutuna bakıyorum. Üniversite bir şehri sosyo-kültürel ve düşünsel anlamda geliştirir. Esas önemli olan yönü de budur. Gençler bizim geleceğe göndereceğimiz mesajlardır. Geleceğe güzel mesaj göndermek için onları güzel bir eğitmek gerekiyor. Kaliteli ve nitelikli yetiştirilmeleri gerekiyor. Böyle olunca hem toplum, hem de devlet güçlü olur. Demirköy ve Pehlivanköy’deki gençlerimiz için 2012’de Kapalı Spor Salonu yapılacak. Ben bunun sözünü aldım. Milletvekili seçildikten sonra gençler ile farklı aktivitelerde buluşacağım. Sürekli diyalog halinde olacağım. 

“Kırklarelispor’u kutluyorum”
*Kırklarelispor’un başarı hakkında düşünceleriniz neler?
Kırklarelispor 2. Lige çıktı. Onları kutluyorum. Gerekli katkıyı kendilerine yaptık. Görüştüğümüz yerleden kendilerine yardım gitmesini sağladık. Mevcut sahası 2. Lig’e uygun olmadığını görüyoruz. Çimlerin yenilenmesi ve yeni tribün için gerekli ödenekler çıkartıldı. 2. Lig’den 1. Lig’e çıkmaları için ne gerekiyorsa yapacağız. 

*“Ben hiç kaybetmem, hep kazanırım”
Yarın milletimiz seçim sandığına giderek tercihini yapacak. Ben her  işte bir hayır olduğuna inanıyorum. Ben her zaman şunu söylerim; ben hiç kaybetmem, hep kazanırım. Bazen kaybettiğimi zannederim. Ama zaman geçtikten sonra bakarım aslında kazandığımı görürüm. AK Parti’nin bu dönem Kırklareli’de iyi bir patlama yapacağını düşünüyorum. Buna hem Kırklareli’nin hem AK Parti’nin ihtiyacı var. Millet 12 Haziran’da görevini yapacak, 13 Haziran’da görevi bize teslim edecekler. 13 Haziran’dan sonra ben Kırklareli için elimden ne geliyorsa en iyisini tüm gücüm ile yapmaya çalışacağım. AK Parti adına çıktık. AK Parti adına birinci sıra milletvekili adayıyım. 13 Haziran’dan sonra tüm Kırklareli’nin milletvekili olacağım.” (cs)

Okunma : 1701   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.