Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“MHP dün neyse, bugünde odur”

Kırklareli Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları İl Başkanlığı 26 Aralık 2010 Cumartesi günü Birlik ve Beraberlik Gecesi düzenlendi.


Güncelleme : 09:07:00 TSİ  28.12.2010
“MHP dün neyse, bugünde odur”
 


HABER MERKEZİ
Saat 19.00’da Paşa Cafe’de düzenlenen geceye MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Şennur Şenel, MHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Leyla Yıldız, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Şerife Oktay, MHP Edirne Milletvekili Eşi Cemaleddin Uslu’nun Eşi Belgin Uslu, MHP Tekirdağ Milletvekilin Kemalettin Nalcı’nın Eşi Şerife Oktay, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Kırklareli MHP Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar ve Kadın Kolları Üyesi kadınlar katıldı.
Gecede ilk olarak MHP Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar kısa bir konuşma yaparak; “Birlik ve beraberlik çatısının altında bizleri yalnız bırakmadığınız için bu gecede bizleri yalnız bırakmayan tüm teşkilatlarımıza teşekkür eder bizlere destek veren herkese sonsuz şükranlarımı sunarım.” dedi.
Daha sonra MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan bir konuşma gerçekleştirerek şunları kaydetti;
“Kadının olmadığı yerde başarıdan söz etmek mümkün değildir. Bu nedenle MHP tek başına iktidar yürüyüşünde kadın kollarımızın ve saygı değer bayanların bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada daha başarılı daha fedekarca çalışmalar yapacağına inanıyor sizlere güveniyorum.
Saygı değer hanımefendiler sekiz yıldan beri iktidarda olan AKP hükümeti ülkemizi beka sorunu ile karşı karşıya bırakmıştır. Açılım denilen yıkım projeleri ile gelinen nokta; ayrı bayrak, ayrı dil, ayrı güvenlik, bölgesel özerk Kürdistan.
Bütün bu vahim gelişmeler yaşanırken Başbakanın ve CHP genel başkanının sessiz ve tepkisiz kalmasını siz değerli hanımefendilerin takdirine bırakıyorum.
Sevgili bayanlar; sizler evlerde yaşanan yokluğu yoksulluğu, gittikçe içi boşalan tencereleri en iyi bilenlersiniz.
Bu hükümet sayesinde işsizlik ve yoksulluk had safhaya ulaşmış, evine ekmek getiremeyen insanların sayısı çoğalmış, evler yuvalar dağılır duruma gelmiştir.
Şimdi sizlere sesleniyorum. AKP için yolun sonu görünmüştür. MHP bu milletin sesi, bu milletin güvencesidir. AKP’nin sekiz yılda uçurumun kenarına getirdiği ülkeyi oradan kurtaracak ve yükseltecek yegâne güçtür.
Bu vatan benim bu bayrak benim diyen herkesi MHP’nin tek başına iktidar yürüyüşüne katkı vermeye destek vermeye davet ediyorum.
Daha mutlu daha huzurlu bir ülke için çoluk çocuğumuzun geleceği için, MHP’nin tek başın iktidarı için, sizlerden biraz daha fazla fedakârlık bekliyor ve sözlerime sayın genel başkanımız devlet Bahçeli’nin sözleri ile son veriyorum. Biz horon kadar Karadeniz, zeybek kadar eğeyiz, karşılama kadar Trakyalı,halay kadar - bar kadar - semah kadar, doğuyuz güney doğuyuz Anadolu’yuz, biz büyük Türk milletiyiz. Ne mutlu türküm diyene”
* “MHP’nin Kırklareli’de ne kadar çok kadını var herkes görsün”
MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Şennur Şenel gecede bir konuşma yaparak kadınlara seslendi ve şunları kaydetti;
“Ankara’dan gelip istişare toplantımızı yapalım istedim. “Bu toplantıya hanım arkadaşlarımız gelir mi?” diye düşünmüştüm. MHP’nin kadını yok diyenler görsün. MHP’nin Kırklareli’de ne kadar çok kadını var herkes görsün. 12 Haziran 2011 tarihinde demokrasinin bayramı olan genel seçimleri yaşayacağız. Biz MHP olarak Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde Türkiye’nin iktidarına talibiz. 31 Ekim 2010 tarihinde Ankara’da büyük toplantımızı yaptık. Birlik ve beraberliğimizi Türkiye’nin, ulusal ve milli devlet yapısının yegane temsilcisi ve koruyucusu olduğumuzu dünya aleme haykırdık. Tıpkı Alparslan’ın Anadolu’ya girişinde olduğu gibi seçim çalışmalarımızı Kars’ta başlattık. Ardından Ankara’daki büyük toplantımızı yaptık. Mütemadiyen toplantılarımız Türkiye’mizde güzel yurdumuzun dört bir köşesinde devam ediyor. Bugün Kırklareli’ye seçim çalışmalarımızın bir parçasını sizler ile paylaşmak için geldik.
* “MHP dün neyse, bugünde odur”
“Sizler milli ve manevi değerlerimizin en önde gelen temsilcileri olarak ülke gerçeklerinin farkındasınız. Bunun farkında olmamanın akıl ve vicdan sahibi olmamaya eşdeğer olduğunu MHP olarak görüyoruz. Son yıllarda yaşanan gelişmeler ve bugün geldiğimiz nokta Türkiye’nin milli devlet ve millet oluşunun sorgulandığı günler haline gelmiştir. Bunlar bir paranoya hedefleri değildir. MHP üzerinde kara propaganda yapanlar biz böyle söylediğimiz zaman ezber bozmaya çalıştığımızı düşünüp eleştirilerde bulunuyorlardı. Hangi görüşte olursa olsun her gün çıkan tüm gazeteleri görüyorsunuz. Televizyonlarda nelerin tartışıldığından haberdarsınız. Biz bugün Türkiye’de özerklik tartışmalarına şahit oluyoruz. Biz bugün ülkemizde iki dilden bahsedildiğine şahit oluyoruz. Düne kadar bunları değil tartışmak, konuşmak, hayalimizden bile geçirmeyi düşünemezdik. Bunu Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İzmir ve Ankara çok iyi bilir. Biz 20. yüz yılın başlarında ölüm kalım savaşı verdik. Osmanlı Devleti’nin külleri üzerinde yeni bir devlet inşa ettik. Bunu atalarımız ile yaptık. Kanımızın son damlasına kadar bu topraklar kanlarımız ile sulandı. Biz kutlu devletimizi çağın gereklerine göre 1923 yılında kurduk. Dolayısı ile hepimiz, kolay kurulmamış ve el birliği ile kurulan bir devletin sahibi ve yüce bir milletin mensubuyuz. Beş bin yıldır tarih sahnesinde olan Türk milleti daha nice Beş bin yıllarda bir ve beraber olsun diye biz MHP olarak kadın ve erkek, genç ve yaşlı dört bir yanda canla, başla doğru bildiklerimiz söylüyor, çaba sarf ediyoruz. Bunu çok partili hayatın gereklerine, saygınlığına, siyasetin etik anlayışına uygun olarak yapıyoruz.  Biz siyaset yaparken hiçbir siyasi partiyi rencide etmiyor, kara propagandalar yapmıyor, kirli bilgiler ile insanlarımızın zihinlerini bulandırmıyoruz. MHP dün neyse, bugünde odur. MHP geçmişten edindiği tecrübe ile daha güçlü bir Türkiye oluşturmak için tüm kadrosuyla genel merkezi ile il, ilçe ve belde teşkilatlarıyla bir arada fedakarca çalışmaya devam etmektedir. MHP Türkiye’de yapılan siyasette hükümetin tek alternatifidir. 2023’te lider ülke Türkiye’yi MHP yapacaktır.”
* “Her yıl daha çok Türk kadını MHP çatısı altında büyüme göstermektedir”
Dünya ekonomik formunun Ekim ayında ilan ettiği açılmada Türk kadını Kadın Erkek Fırsat Eşitliği bakımından 134 ülke içerisinde maalesef 126. sırada yer aldı. Türk kadını kadın erkek eşitliği konusunda en başta gelen ülke olmalıdır. Çünkü biz kendi kültürümüz ve tarihi geçmişimizi biliyoruz. Orta Asya Türk tarihine bakıyoruz orada kadın ve erkeğin aynı anda devleti idare ettiğiniz görüyoruz. İslam dinimizde beraber kadının ne kadar önemli olduğu vurgulanmış ve asla toplumsal hayattan ve devlet hayatından soyutlanmamıştır. Cumhuriyet döneminde de kadınlarımızın daha etkin olmaları amacıyla dünyada diğer ülkeler bir tarafa 1930 yılında mahalli seçimlere katılma hakkı veriliyor. 1934’de milletvekilliği seçme ve seçilme hakkı elde ediyoruz. 1934 ve 2010 bugünkü meclisteki aritmetiğe bakıyorsunuz 550 milletvekilinin sadece 50’si kadın, oranıda %9.1, bunun bize yakışmadığını hepimiz biliyoruz. Bunun nedeni de kadının içinde bulunduğu problemlerin çözümlenememesidir. Eşinizin derdi sizin derdiniz. Çocuğunuzun derdi sizin derdiniz. Toplumun derdi sizin derdiniz. Ekonomide yangın varsa sizin mutfaktaki yangın daha büyük, bütün çaba ve kurtuluşların içerisinde sağlığınızı tehlikeye atan sizsiniz. Ama sağlık hizmetini sosyal devlet anlayışı içerisinde görmek istediğinizde göremeyen yine sizsiniz. Rakamsal verilere göre her yıl ülkemizde 5 kadın öldürülüyor. Bu dünya ortalamasında inanılmaz bir rakam. Kadınlarımızın eğitim oranlarına bakıldığında 8 milyon kadın okuma yazma bilmiyor. Bunu ülkenin doğusu ve batısı ile alakası yok doğuda oran daha yüksek olsa da batıdaki oranda yabana atılamayacak kadar fazla. Biz kadınlar olarak ülkemizin bölünme tehdidi ile karşı karşıya kalmış olmasından çok büyük ızdırap duyuyoruz. Biz ana dilimizi iki dile çevirme projelerini duymaktan çok büyük rahatsızlık duyuyor, tedirginlik duyuyor ve milletimizin parçalanma tehdidi ile karşı karşıya bırakılmasından ötürü büyük acı duyuyoruz. Bu yüzdende MHP çatısı altında her yıl daha çok hanım efendi, daha çok Türk kadını, milletine sahip çıkmak için devletine sahip çıkmak için büyüme göstermektedir. Bunu Kırklareli ilimizden bütün Türkiye’ye olduğu gibi bütün dünyaya duyuruyoruz. Türk kadınları devletine milletine ve diline sahip çıkıyor.”
Yapılan konuşmaların ardından geceye katılan tüm bayanlara ikramda bulundu. Sanatçı Emre Çam konseri ile devam eden program gecenin ilerleyen saatlerinde sona erdi. (c.s.)

 

Okunma : 1313   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.