Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kazan, CHP’deki son olayları değerlendirdi

CHP Kırklareli İl Başkanı İhsan Kazan; “Genel Merkezle diyalogsuzluğu ve ipleri koparmayı sudan sebep saymamak gerekir. “Göreve geldiğimden dolayı mutluyum, seçimle getirilseydim daha da mutlu olacaktım” dedi.


Güncelleme : 09:26:00 TSİ  20.01.2012
Kazan, CHP’deki son olayları değerlendirdi
 

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığına yeniden atanan İhsan Kazan, görevden alınan eski İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’nun ‘Sudan sebeplerden görevden alındık’ açıklamasına; “Vecdi Bey ‘Sudan sebeplerden dolayı görevden alındım’ diyor. Bunu hangi gaye yada neye dayanarak yaptı ben bilmiyorum ama genel merkezle diyalogsuzluğu, ipleri koparmayı, sudan sebep saymamak gerekir” yorumunu yaptı.
Geçtiğimiz hafta Lüleburgaz İlçesi’nde yapılan “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trakya Bölge Toplantısı”na katılmadıkları gerekçesiyle Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından alınan karar doğrultusunda Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Lüleburgaz İlçe Başkanı Zevcan Acar ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz gün görevden alınmıştı.
Yaşanan bu olayın ardından CHP İl Başkanlığına İhsan Kazan ve Lüleburgaz İlçe Başkanlığına ise eski CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlarından Özcan Değirmencioğlu atandı.
CHP İl Başkanı İhsan Kazan, Lüleburgaz’da yapılan Trakya Bölge Toplantısı’nın Genel Merkez tarafından düzenlendiğini ve toplantıya Genel Başkan Yardımcıları’nın katıldığını belirtti.
Bölge toplantısında ev sahibi İlçe Başkanı, İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini göremediklerini ve bunun üzerine Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) sunulmak üzere tutanak hazırlandığını ifade eden Kazan; “Genel merkez tarafından Lüleburgaz İlçesi’nde yapılan Trakya Bölge Toplantısı’na ev sahipliği yapan Lüleburgaz İlçe Başkanı ve yönetimi, onların bir  büyüğü olarak da Kırklareli İl Başkanı ve Yönetimi’nin bulunması gerekiyor.
Genel merkezimizden yetkili kişiler geldiyse mutlaka orada ilçe ve il başkan ve yönetimlerinin bulunması gerekiyor. Bu toplantıya Vecdi Gündoğdu ve Lüleburgaz ilçe yönetimi katılmamış.
Benim bildiğim kadarıyla Lüleburgaz Belediyesi’ndeki bir memurun toplantının olacağı haberini Vecdi Bey ve Lüleburgaz ilçe yönetimine haber verdiği için, ciddiye alınmadıklarını düşündükleri için katılmadıklarını duydum. 
Toplantı başladığı zaman Genel Başkan Yardımcıları il ve ilçe başkanlarının orada göremeyince MYK’ya sunulmak üzere bir tutanak tutulmuş ve Pazartesi günkü MYK Toplantısı’nda oybirliği ile alınan karar neticesinde İl başkanı ve Lüleburgaz İlçe başkanı ve yönetimini görevden almışlar” şeklinde konuştu.
MYK’nın kararıyla görevden alınan Vecdi Gündoğdu’nun, görevden alındığını ve kendisinin tekrardan İl Başkanı olarak göreve getirildiğini; “Genel Merkez tarafından arandım ve CHP Kırklareli İl Başkanlığıma atandığımı öğrendim. Genel merkez beni arayana kadar olanlarla ilgili hiçbir bilgim yoktu” dedi.
Gündoğdu’nun, toplantıya katılmamasında ifade ettiği gerekçenin Kazan’a göre geçerli bir gerekçe olmadığını ifade eden Kazan, konuşmasına şu şekilde devam etti;
“Bana göre bu bahane pek geçerli bir bahane değil. Çünkü bu toplantıların burada yapılmasında önayak olanlardan bir tanesi de Vecdi Beydir. Ama bunun haricindeki olan diğer varsayımları kendisi bilir.
Bizim CHP olarak bir bütün olmamız lazım. Genel Merkezle diyalogu koparmamamız lazım. Bu sadece bizim partimizde değil, tüm partilerde geçerli bir olaydır. 
Genel merkeze aykırılık en son düşünülecek bir olaydır. Yani artık genel merkezle ters düşüyorsak ipleri kopardık demektir. Vecdi Bey ‘Sudan sebeplerden dolayı görevden alındım’ diyor. Bunu hangi gaye yada neye dayanarak yaptı ben bilmiyorum ama bunu sudan sebep saymamak gerekir.”
* Kazan; “İl Başkanlığına yeniden aday olacağım”
CHP İl Başkanı olarak Kırklareli’de 2008-2010 yılları arasında görev yaptığını, daha sonrasında İl Disiplin Kurulu Başkanı olarak CHP’ye hizmet etmeye devam ettiğini belirten Kazan;
“Son olan olayların ardından Genel Merkez tarafından yeniden CHP Kırklareli İl Başkanlığına atandım. Vecdi Bey görevden alındıktan sonra bu görevi birinin yüklenmesi gerekirdi. Bu görevi bana verdiler. Böyle bir şekilde Vecdi Bey’in ve Zevcan Bey’in görevden alınmasını üzüldüm ancak göreve getirilmemden dolayı mutluyum. Seçim ile getirilseydim daha da mutlu olacaktım” dedi.
Ayrıca Kazan, önümüzdeki hafta içerisinde mahalle delegelerini seçerek, belirlenecek takvim ile ilçe ve il başkanlığı kongrelerinin yapılacağını da sözlerine ekledi. (ue)
Okunma : 1519   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.