Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Ülkücülük demek vakar demek ciddiyet demek, şeref demektir”


* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Av. Cemal Terzi; “Ülkücülük demek vakar demektir ciddiyet demektir, şeref demektir” dedi.


Güncelleme : 09:29:00 TSİ  05.03.2011
“Ülkücülük demek vakar demek ciddiyet demek, şeref demektir”
 

HABER MERKEZİ
Ülkücülüğün ciddiyet ve şeref demek olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Av. Cemal Terzi yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Eski Ülkücülüğün Referandum’da prim yaptığı ve yine AKP tarafından 12 Haziran 2011 Seçimleri’ne 3.5 ay kaldığı bu dönemde bazı eski Ülkücülerin AKP’den Milletvekili Adayı yapılması düşünüldüğü bu günlerde Ülkücü Hareketin mimarı kurucusu olan merhum Sayın Alparslan Türkeş’ten gerçek Ülkücünün tanımı aşağıdaki gibidir.
Değerli Gençler,
Büyük Türk Milleti’nin yarınlarının müjdecisi sizlersiniz Büyük Türk Milleti’nin parlak, aydınlık ve mutlu geleceğinin kurucuları, inşaatçılarısınız. Sizler; bu şuurla bu anlayışla insan sevgisini esas kabul ederek, büyük Yunus’umuzun şiirinde söylediği gibi “Yaradılmışı severiz / Yaradandan ötürü” inancıyla, bütün Milletimizin insanlarını sevgiyle hürmetle kucaklayan ve mutlu yarınları müjdeleyen gençlersiniz.
Sevgili gençler, “Davamızın temeli insanlığa sevgidir. Davamızın temeli hak, hukuk ve adalettir. Her Ülkücü Genç birer Türk Bayrağı’dır. Nasıl Bayrağın üzerine en küçük bir toz, en küçük bir leke düşmesine razı olmazsak her ülkücü genç de öyle dürüst, öyle temiz öyle aydınlık olmak zorundadır.
Değerli Gençler, her şeyin temeli imandır. Allah sevgisidir, millet sevgisidir, Aile sevgisidir, insanlık sevgisidir. Hz Mevlana “Edep İmanın dış görünüşüdür.” buyurmuştur. Dünyanın birçok memleketini tanıdım gezdiğim her yerde insanların değer verdiği şeylerin başında ahlak, dürüstlük, nezaket, terbiye geldiğini gördüm. Türk Milleti de tarihte yüksek ahlakı ile terbiyesi ile nezaketi ile geçmiştir. Ülkücü gençler olarak bu vasıflara önem vermelisiniz. Daima çevrenize karşı yüksek ahlaklı, hürmetli nazik olmalısınız.
İnsanların kalbi Cenab-ı Allahın evidir. Kalp kırmak Allahın evini yıkmak demektir. Onun için insanları kırmadan, kalplerini kırmadan gönüllerini sevgi ile hoşnut tutarak insanlarımızı kazanmanın gayreti içinde olmalısınız.
Her şeyin temeli insandır. İmandan aşk doğar, aşk’tan şevk ve sevgi gelir. Çalışmanın, başarılı olmanın insanlığa hizmet etmenin vatana, millete faydalı olmanın kaynağı buradan gelir. Yine Hz Mevlana buyurdular, diyorlar ki “Aşk ile unutun ki ölmeyeceksiniz, aşk ile ölün ki diri kalasınız.”
İlim çalışmaları yaparken laboratuarda çalışırken, kütüphanelerde kitaplar araştırırken, bunları bir film seyreder gibi zevk alarak, şevkle yapabildiğiniz takdirde, çok gerekli olan başarıya ulaşabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz de her şeyden evvel sağlam imanlı olmanıza bu imandan doğan aşkla kuvvetli bir vecde sahip olmanıza bağlıdır.
Milletimiz her çağda bunu başarmıştır. Bugün de Türk milletini ulaştırmak istediğimiz yücelik yolu buradan geçer. Onun için hepimiz, sağlam imanlı, bu imandan doğan temiz vücut aşkının sahibi, bu aşkın verdiği vecd ile ve coşku hareket eden insanlar olmalı, işlere sarılmalı, birbirimize sahip çıkmalı, vatana, millete ve devletimize sahip çıkmalısınız.
Memleketimizin sınırları içinde yaşayan, her vatandaşımızı, derin bir insan sevgisi, insan haysiyetine hürmet zihniyetine dayanan bir yönetime kavuşturmak için el birliği ile çalışacağız. Vatandaşlarımızın arasında lekesiz, gölgesiz bir adalet, hak, hukuk ve güzeli gerçekleştireceğiz. Bir toplumun mutlu olması, yükselmesi ileri gitmesi her şeyden evvel o toplumda her türlü yolsuzlukların söndürülmesi ve hakkın hukukun olmasıyla mümkündür.
Ülkücülük; memleketimizde lekesiz, gölgesiz bir hak, hukuk nizamı ve adalet düzeni gerçekleştirmenin yoludur. Milletimizi fukaralıktan kurtarmak, çevremizi saran düşmanlıklara karşı korumak için çok çalışmak zorundayız. Türk milletini ilimde, modern teknolojide kısa
bir zamanda dünyanın en ileri gitmiş bir toplumu haline getirmek zorundayız. Birçok düşmanlıklar dediğimiz zaman, yenmemiz icap eden en büyük düşmanın cehalet ve geri kalmışlık olduğunu bilmeliyiz. Bunun için birbirinizi severek, birbirinize küsmeden ve ayrılmadan, birbirinizi incitmeyerek, birbirinizle el ele, omuz omuza vererek “Birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için!” diyerek yürümesiniz! Birlikte el ele yürüyeceğiz.
Başarı kesindir. İmanla, temiz bir ahlakla bu hizmete koşanları, Cenab-ı Hak kısa zamanda zafere ulaştırır. Hepinize hayırlı zaferler, hayırlı başarılar diliyoruz. Sayın Alparslan Türkeş’i rahmetle ve sevgiyle anıyorum.” (s)
 
Okunma : 2089   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.