Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
MHP Tekirdağ Vekili Bülent Belen; “Erken Seçim 19 ya da 26 Nisan’da”

 “Toprağımıza Sahip Çıkıyoruz Platformu’nun Lüleburgaz’daki toplantısına katılan MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen’e Kırklareli Teşkilatından İl Başkanı Şaban Savaşan ve Başkan Yardımcısı Derya Bulut da eşlik ettiler.


Güncelleme : 09:45:00 TSİ  23.10.2014
MHP Tekirdağ Vekili Bülent Belen; “Erken Seçim 19 ya da 26 Nisan’da”
 

HABER MERKEZİ
 “Toprağımıza Sahip Çıkıyoruz Platformu’nun Lüleburgaz’daki toplantısına katılan MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen’e Kırklareli Teşkilatından İl Başkanı Şaban Savaşan ve Başkan Yardımcısı Derya Bulut da eşlik ettiler.
Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen Köşe yazarımız Özkan Başaran’a gündeme damga vuracak çok Önemli Açıklamalarda bulundu.
Vekil Belen yaptığı bu önemli açıklamada şöyle dedi; “AKP, Genel Merkezi’nde görüşerek seçimleri 19 ya da 26 Nisan tarihlerinde, 1 buçuk ay erkene çekerek yapmak istiyor. Kamuoyuna basında çıkan gerekçeleri ise üniversite sınavları, lise sınavları şeklinde ama asıl sebepleri ekonomik çöküntünün dayanacak gücünün kalmamasıdır.”
* Vekil Belen; “MHP olarak seçimlere bütün teşkilatlarımızla hazırız”
Erken seçimlerle ilgili düşüncelerini açıklayan Milliyetçi Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen; “Ekonomi bitti. Dolayısıyla seçimlerin zamanında yapılması haliyle ekonominin dayanacak gücü yok. Ekonomik buhran sosyal buhrana neden olacak. Açılım süreci, Işid, Kobani, Pkk ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin durumu ve büyük ihtimalle hem Cumhurbaşkanı ve hem de fotokopi bir Başbakan ısrarla Suriye’ye olası bir kara harekâtı düzenleyip, olası bir ekonomik krizin faturasını savaşa çıkarmak istiyorlar. Bu düşünceye sahip oldukları mecliste görüşülüyor, konuşuluyor. Bu yüzden kendi parti gruplarında, Akp, genel merkezinde görüşerek seçimleri 19 ya da 26 Nisan tarihlerinde, 1 buçuk ay erkene çekerek yapmak istiyor. Kamuoyuna basında çıkan gerekçeleri ise üniversite sınavları, lise sınavları şeklinde ama asıl sebepleri ekonomik çöküntünün dayanacak gücünün kalmamasıdır. İktidar partisi böyle bir teklifi gündeme getirdiğinde biz muhalefet partileri olarak bu çağrıya hayır diyemeyiz. Çünkü bu ülkeyi bunlardan kurtarmak gibi bir sorumluluğumuz var. Ne kadar erken kurtarırsak ülkemiz için o kadar iyidir. Biz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçimlere bütün teşkilatlarımızla hazırız. 45 gün sonrasına da karar alsalar biz seçimlerde bütün gücümüzle çalışarak en iyi neticeyi alacağız.” dedi.
* Vekil Belen; “Hedefimiz Trakya’nın 12 milletvekilinin yarısını almak”
Kırklareli ve Tekirdağ’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin durumunu değerlendiren Vekil Belen; “Geçtiğimiz mahalli idare seçimlerinde Kırklareli Teşkilatlarımız bütün ilçeleriyle birlikte çok güzel çalışmalar yaparak çok iyi neticeler aldılar. Biz, Kırklareli’nde yapılacak ilk genel seçimlerde 1 milletvekilini garanti görüyoruz. Arkadaşlarımız pırıl pırıl adaylarla çıktı. Teşkilat yöneticilerimiz de genç, heyecanlı, enerjisi olan arkadaşlarımız. İnşallah iyi netice alacağız. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi olarak Trakya’nın 3 ili ile ilgili 2015 yılında yapılacak seçimlerde hedefimiz, 3 ilin toplam 12 tane olan milletvekili sayısının yarısını almak gibi bir hedefimiz var.
* Vekil Belen; “MHP, aday belirleme sürecini en demokratik fikirlerle yapan siyasi partidir”
Kırklareli’deki milletvekili adayı belirleme süreciyle açıklamalarına devam eden Vekil Belen; “Genel merkez daha önce belediye başkan adayı olup oylarımızı arttıran ama başkan seçilemeyen arkadaşlarımızın milletvekili adayı olabilme inisiyatiflerini teşkilatlara bırakıyor. Genel merkez, bir kamuoyu araştırması yapıyor, bir anket yapıyor. Onun dışında teşkilatların da görüşlerini alarak son kararı il teşkilatı belirliyor. Tabi il teşkilatımızda bu konuda istişareler yapıyor. Bu istişarelere ilçe teşkilatlarımız da katılıyorlar. Geçtiğimiz hafta Kızılcahamam’da MYK ve parti grubuyla birlikte bir çalışmamız vardı. Bu toplantıda Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, “Eğer teşkilatlarımızdan istek olursa üyelerin katılımıyla, yasa gözetiminde, hâkim gözetiminde ön seçim yapılabilir. Teşkilatlar ne şekilde yapmak istiyorlarsa biz ona razıyız.” dedi. MHP, 1999 ve 2002 seçimlerinde hâkim nezaretinde olmasa bile bir ön seçim yaptı. Ülke genelinde de bu ön seçim kararlarına %90 oranında uyuldu. Bu manada Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’de aday belirleme sürecini en demokratik fikirlerle yapan siyasi partidir” dedi.
* Başkan Savaşan; “MHP Babaeski İlçe Yönetimi bu hafta içinde onaylanacak”
MHP Babaeski İlçe Teşkilatı’ndaki yönetim değişimi ile ilgili açıklamayı ise MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan yaptı. Başkan Savaşan, açıklamasında şunlara yer verdi; “Yeni ilçe yönetiminde şu anda herhangi bir problem yok. Yalnızca yoğun bir süreç var. İncelemeler üzerinde duruluyor. Bu hafta içinde büyük bir ihtimalle açıklama yapılacaktır. Genel Başkan Yardımcımızla bu konuda görüştük. “Bütün üyelerin durumları tek tek inceleniyor. İncelemeler yakın bir zamanda bitecek.” dedi. Bu hafta içinde gelecek ve onaylanacaktır.”
MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen ve MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, gazetemize yaptıkları açıklamaların ardından çalışmalarımızda başarılar dilerken, gazetemizi inceleyerek beğenilerini sundular.(Özkan Başaran)

Okunma : 1685   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.