Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Süleyman Soylu İnece Belediyesi’nin İftar Yemeği’ne katıldı

* Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediyesi tarafından düzenlenen İftar Yemeği için Kırklareli’ye gelen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu şehir merkezinde yaptığı esnaf ziyaretlerinin ardından İnece Beldesi’ne geçerek iftar yemeğine katıldı.


Güncelleme : 12:08:00 TSİ  05.08.2013
Süleyman Soylu İnece Belediyesi’nin İftar Yemeği’ne katıldı
 


HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediye Başkanlığı’nın 2 Ağustos 2013 Cuma günü verdiği iftar yemeğine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu konuk oldu.
Genel Başkan Yardımcısı Soylu, iftar yemeği öncesinde Kırklareli şehir merkezineki Paşa Kafe’de bir konuşma yaptı. Soylu daha sonra, AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı yöneticileri ve partililerle esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaf ziyaretleri sonrası İnece’ye giden Soylu Belediye parkında İnecelilerle sohbet etti.
İnece Belediye Başkanlığı’nın İftar yemeğine; Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz,  AK Parti Kırklareli İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İl Başkan yardımcısı Ertan Özbek, AK Parti Kırklareliİl Başkan Yardımcısı Bahadır Erdoğan, AK parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti İnece Belde Başkanı Baki Bingül, Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, Üsküp Belediye Başkanı Erdoğan Kıyıcı, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, Sergen Belediye Başkanı Hasan Kaynar, S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mustafa Özırmak, Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci katıldı.
İftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun ve beraberindekilerin, vermiş oldukları iftar yemeğine katılmasının kendileri onurlandırdığını belirterek, katılımda bulunan AK Parti İl Başkanı, Başkan Yardımcıları ve yöneticilerine, İlçe Başkanı, Başkan Yardımcıları ve yöneticilerine, Belediye Başkanlarına, partililerine, İneceli vatandaşlara ve basın mensuplarına teşekkür etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu iftara katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin AK Parti İktidarıyla, Güçlü, zengin ve itibarlı bir ülke konumuna gelip, borç alan değil, borç veren bir duruma geldiğini söyledi.
Soylu konuşmasına şöyle devam etti; “Kurulan bu iftar sofralarında bir araya gelerek, birlik olarak, özümüze dönüyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz, Ülke çapında olduğu gibi bu gün burada da kendini açıkça göstermektedir. Türk Milleti olarak, Bilge Kaan’a, Kültigin’e kadar geçmişiyle bağını sağlamlaştıran, inanç ve kültürünü koruyan,  Tüm dünyanın saygı duyduğu, bir Türkiye’yi ortaya koyuyoruz. İnece’ye gelmeden önce görüşme fırsatı bulduğum Başbakanımız sizlere kucak dolusu sevgilerini ve selamlarını gönderdi. İnece’yi çok sevdi. Çok güzel ve huzur içeren bir Beldeniz ve çok kıymetli bir Belediye Başkanınız var. Allah huzurunuzu bozmasın” dedi.
Belediye Başkanı İlyas Yılmam ve Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun konuşmalarından sonra, davetlilere Belediye parkında çay-kahve ikramında bulunuldu.
* İFTARDAN NOTLAR:
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İnecelilerle sohbet ederken kendilerini eskiden tanıyormuşçasına samimi ve sıcak bir yaklaşım sergileyince kendisine olan ilgiyi arttırdı.
- İftar öncesinde Belediye Parkı’nda toplanan davetliler ezan okunmasını beklerken sohbet ettiler. İnece Belediye Başkanı, eski Demokrat Partili İlyas Yılmam’la, eski Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu baş başa koyu bir sohbete daldılar. Parkta bulunanlar, acaba eski günlerimi yaad ediyorlar diye düşündüklerini ifade ettiler.
- Üsküp Belediye Başkanı Erdoğan Kıyıcı, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz’un yanına oturarak sürekli bir şeyler anlatı. İl Başkanı Kılavuz’da kulağı Kıyıcı’da başını kaldırmadan not aldı. 
- Belediye Parkı’ndan iftar yemeğinin verileceği düğün salonuna gitmek için hareket edildiğinde, Genel Başkan Yardımcısı Soylu’nun yanına giden S.S. Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Güngör Özçark, ayaküstü, elindeki kayıt cihazından kısa bir görüntüyü Soylu’ya izletti. Görüntünün ne olduğunu sorduğumuz Başkan Özçark, Kooperatifle ilgili olduğunu söyledi.
- İftar yemeği 1100 kişilik olarak hazırlandı ama salonda 100 kişi kadar bir boşluk kaldı.
* SÜLEYMAN SOYLU İNECE’DEKİ İFTAR ÖNCESİNDE KIRKLARELİ ŞEHİR MERKEZİNDE ESNAFI ZİYARET ETTİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 02.08.2013 Cuma günü Kırklareli’ne bağlı İnece beldesine katılacağı iftar programı öncesinde Kırklareli merkezine gelerek Paşa Kafe’de Vatandaşlar ve Kırklareli AK Parti İl Başkanı Av A.Zeki Kılavuz ve beraberindeki partililerle sohbet etti. 
* Güçlü bir Türkiye için dimdik ayaktayız”
Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Soylu ilk olarak şunlara değindi:
“Bu güzel ayda sizlerle birlikte olmak bana mutluluk verdi. Ben Türkiye’nin her yerini gezen bir insanım her yerde güzel ve hoş sohbetler ile karşılanmak bana ayrıca mutluluk veriyor. Türkiye’miz 21.yüzyıla ayrı bir güç ve kuvvet ile girmiştir. Ak Parti sayesinde özellikle son 10 yıllık dönemde çok büyük bir istikrar yakalayarak bölgenin en güçlü Ülkesi konumuna geldik. Hedefimiz daha güçlü bir Türkiye için 2023yılına kadar koyduğumuz tüm hedefleri yakalamak. Tek amacımız çağdaş bir demokrasi ve Ekonomisi daha güçlü bir Türkiye için çalışmak çok çalışmak. Bildiğiniz gibi çok büyük yatırımlar yapılıyor. 3 havalimanı 3. Köprü, Kanal projesi ve bunun gibi birçok büyük yatırımlar kapımızda. Kısa bir süre önce bunun hayalini kurulamazdı. Ancak güçlü bir yönetim ve ileri bir demokrasi düşüncesi ile bunları başarmayı bildik. Önümüzde her geçen gün daha büyük hedefler çıkıyor. Bu hedeflere emin adımlarla yürüyoruz. Bizler Türkiye’nin meselesi için ayaktayız ve koşturuyoruz. Ancak önümüze ana muhalefet partisi dâhil birçok kişi engel koymaya çalışıyor. Ancak bunu açık ve net bir şekilde söylüyorum bunu bugüne kadar başaramadılar bugünden sonrada başaramazlar.”
* Soylu “Mısır halkı için herkes üzülmeli”
Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Mısır da yaşanan olaylar hakkında sorulan soru üzerine şunları söyledi:
“Mısır da yaşanılan olaylar bizleri çok üzüyor. Bir insanlık dramı yanşıyor. Nasıl zamanında Bosna-Hersek’te Zrebnitza da yaşanılan katliama soykırım denilmediyse burada da aynı oyun oynanıyor. Biz buna gözcü kalmayacağız ve bu yüzden sesimizin çıktığı kadar Mısır halkının yaşadığı zulmü duyurmaya çalışıyoruz. Gezi parkında dayanışma içinde olan vatandaşların Mısır olayında ağıt yakması gerektiğini düşünüyorum. Biz ileri demokrasiyi düşünen bir partiyiz haksızlığa ve hasız olana nasıl haklısın diyelim böyle bir şey olmadı olmayacak. Sonuna kadar Mısır halkının ve haklı olanın yanında olacağız. Bizim Mısır ile devlet olarak çok derin ve Tarihi bağlarımız var. Biz Mısır dan kopamayız. Bizim orada soyumuz var ecdadımız var onları yalnız mı bırakalım? Bu bugüne kadar olmadı ve bundan sonrada olmayacak.”
* “AK Parti tüm belediyelere taliptir”
Son olarak ise Soylu Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlere değinerek; “Bizler Adalet ve Kalkınma Partisi olarak tüm yerel yönetimlere talibiz. Bizler belediyeciliğin adresiyiz. İstanbul’un 20 sene önceki halini bir düşünün bir de şimdiki haline bir bakın. Hızlı trenler Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna işlemeye başladı ve bu artarak devam edecek. Yapılacak ve yapılması gereken tüm hizmetleri getirdik getireceğiz. Kırklareli’nin de bu hizmetlerden faydalanması gerekiyor. Kırklareli İl yönetimimiz de burada kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü biliyorum.  İnşallah önümüzdeki seçim döneminde AK Parti bayrağını Kırklareli’ne dikeceğiz” dedi.
* Kılavuz; “Yarın seçim olsa biz hazırız”
Paşa Kafe’den ayrılmadan önce Kırklareli AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. A hmet Zeki Kılavuz’a tüm partilerin Belediye Başkan Adayları’nı belirledikleri hakkında soru soruldu. Başkan Kılavuz; “Tüm partilerin tüzüğü ve programı ayrı. Biz henüz seçim takvimini açıklamadık açıkladığımız an adayımızı ve adaylarımızı göreceksiniz. Şimdi isim vermek yanlış olur ancak isim bizim açımızdan önemli değil. Hangi isim olursa olsun arkasından birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğiz. Biz çalışmalarımıza mahalle mahalle sandık sandık sokak sokak yürütüyoruz zaten. Yarın seçim olsa bizim organlarımızın hepsi hazır kıta halendi ortaya çıkar. Bu yüzden aceleye gerek yok. İsim ve kişilerin önemi yok bizde önemli olan Ak Partili olmak” dedi. 
Yapılan kısa toplantının ardından Soylu ve beraberindeki heyet İkindi Namazı’nı kıldıktan sonra Kırklareli merkezinde bulunan esnafları gelişi güzel ziyaret etti ve her birinin Ramazan ayını ve gelecek olan bayramı kutladı ve esnafın dertlerini dinleyerek buradan ayrıldı ve İnece Beldesi’ne gitti. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir-Serkan Koçtürk)
Okunma : 1258   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.