Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP’den Başbakan Erdoğan’a çağrı;“Zamları geri al”

* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı yapılan zamlara tepki göstererek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu; “Allah için bir defa da doğru bir iş yap ve bu zamları geri al.”


Güncelleme : 09:37:00 TSİ  02.10.2012
CHP’den Başbakan Erdoğan’a çağrı;“Zamları geri al”
 HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından son günlerde ardarda yapılan zamlarla ilgili olarak basın toplantısı düzenlendi.
CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar İl Genel Meclisi Üyeleri’nin katılımı ile 01 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 12.00’de İl Başkanlığı binasında yapılan toplantıda açıklamalarda bulunan CHP Kırklareli İl Başkan Vekili Recep Zengin, son günlerde yapılan zamlara tepki göstererek şunları kaydetti:
“Yıllarca ekonomide başarı masalı anlatan AK Parti'nin maskesi düşmüştür. İktidarın olumlu küresel iklimin, kendinden öndeki iktidarların yaptığı reformların, devlete ait varlıkların satışının ve başta 10 yılda 7 tane mali af olmak üzere 1 defalık etkisi olan önlemlerin arkasına sığınarak işi idare ettiği ortaya çıkmıştır. Seçim döneminde sıcak parayla hormonlanan ekonomi hızla yavaşlamaktadır. Bütçede evdeki hesap çarşıya uymamaktadır.
Hükümet hesabı kitabı tutturamayıp 2013 Bütçesi’ni hazırlayamaz duruma düşmüştür. Başbakanda zam talimatını verip bu beceriksizliğin faturasını vatandaşa kesmiştir. Önce; Akaryakıt, İçki, Araba ve Tapu Harçları’na zam yapılmış daha sonra da Nisan ayında sırasıyla %19 ve %8 oranında insafsızca zam yapılan Doğalgaz ve Elektriğe bir kez daha bu gönden geçerli olarak yüzde l0’a varan zamlar yapılmıştır. Hükümetin vatandaşın cebinden elini çekmeye niyeti olmadığı açıkça görülmektedir. 
44 milyon kişinin 2 günde 1 kap Et Yemeği yiyemediği, 26 milyon kişinin eskiyen kıyafetinin yerine yenisini alamadığı, 42 milyon kişinin borç altında ezildiği, 49 milyon insanın ay sonunu ucu ucuna getirdiği, 61 milyon kişinin konut masraflarından şikâyet ettiği, ülkemizde vatandaşlarımızı daha da ezmiş ve fakirleştirmiştir.
Ekonominin İçine düştüğü bu durum ne dünya ekonomisindeki sıkıntılarla ne de Suriye kriziyle açıklanabilir. Sıkıntıların tek sebebi vardır, o da beceriksiz AK Parti yönetimidir. Ekonomiden Sorumlu Bakanların biri frene basalım derken diğeri gaza basalım demektedir. Araba şarampole yuvarlanmak üzereyken ekonomiden sorumu Bakanlar post kavgasına düşmüş, kimin direksiyona geçeceğini tartışmaktadır.
Ekonomi hızla AK Parti'nin yanlış politikaları sonucunda kısır bir döngüye girmektedir. Ekonomi yavaşladıkça geliri artmayan vatandaşlarımız 2011 Seçim Dönemi’nde AK Parti'nin sıcak paraya dayanarak dağıttığı kredilerin taksitleri altında ezilmektedir. Bir de hükümet yeni vergiler koydukça, yeni zamlar yaptıkça vatandaş evinin tapusunu, arabasının ruhsatını bankalara kaptırma korkusuna kapılmaktadır. Bu, her yeni güne Şehit haberleriyle uyanarak acıya boğulan insanlarımızın mutsuzluğunu daha da artırmaktadır. Herkesin kendi gibi İstanbul Boğazı’ndaki evinden ahkâm kestiğini zanneden Başbakan ise balyozla halkın sesini kısmaya çalışıp, zam sopasını milletin sırtına indirmektedir.
AK Parti’nin “Yanlış yönet, halka ödet” yaklaşımının faturası her geçen gün daha da artmaktadır. Bunların ekonomi politikalarından anladığı zam ve zulümdür, Başbakana çağrımız Allah için bir defa da doğru bir iş yapması ve bu zamları geri almasıdır” (Yasin Şendir)

Okunma : 1210   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.