Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP Milletvekili ve İl Teşkilatı olayların saptırıldığını açıkladı

* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu ve CHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel düzenledikleri basın toplantısında,  AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’ın 27 Ağustos 2010 Cuma günü yaptığı açıklamasında bahsettiği olayın büyük bir bölümünün doğru olmadığını belirttiler.


Güncelleme : 09:17:00 TSİ  31.08.2010
 CHP Milletvekili ve İl Teşkilatı olayların saptırıldığını açıkladı
 HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 30 Ağustos 2010 Pazartesi günü düzenlenen toplantıda AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’ın yaptığı açıklamasında bahsettiği olayın büyük bir bölümünün doğru olmadığı belirtildi.  
CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel 26 Ağustos 2010 Perşembe akşamından önce vatandaşlar tarafından, AK Parti’nin Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü binası karşısında bulunan bir depoda erzak dağıtımı olduğu yönünde ihbarlar geldiğini belirtti. Bunun üzerine İl Başkanı Vecdi Gündoğdu ile beraber olay yerine gittiklerini ifade etti.
Birkaç defa 155’i aramalarına rağmen görevlilerin olay yerine gelmemesinden dolayı CHP Gençlik Kolları Üyeleri’nin olayı kanıtlamak ve belgelemek adına fotoğraf çekmeye başladıklarını ve yaklaşık 15 dakika sonrasında polisin olay yerine intikal ettiğini vurguladı.
AK Parti Kırklareli Milletvekili’nin eşinin sert tepkiler göstererek fotoğraf çekiminden rahatsız olduğunu ifade ettiğini belirten Yenerel polis ekiplerinin gelmesinin ardından daha sert tepkiler gösterdiğini ve “O fotoğraf makinelerini istiyorum” dediğini söyledi.
Yenerel; “Polis ekiplerinin gelmesinin ardından Milletvekilinin eşi, bu fotoğraf makinelerini istiyorum, onları hemen buraya getireceksiniz. Yoksa sizi Van’a kadar sürerim gibi ifadelerde bulundu. Bunlara rağmen İl Başkanımız Vekilin eşi ile görüşerek herhangi bir hakaret var mı, gençlerimiz tarafından yanlış bir şey yapıldı mı gibi sorularına Vekilin eşi kesinlikle bir şey olmadığını ama sadece fotoğraf çekilmesinden rahatsız olduğunu ve makineleri istediklerini dile getirdi. Fakat söylenildiği gibi paketlerin içinde AKP broşürü aramışız gibi bir şey yok. Sadece bizim gördüğümüz AKP formları vardı. Bunlarda sanırım erzakların kimlere verildiğine dair doldurulan bir forumdur” dedi.
* “Eğer bu zekatsa kaçmalarına gerek yok”
CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu talihsiz bir olay yaşandığını belirterek şunları kaydetti;
“Ben zekatımı veriyorum diyorsa ve onun hassasiyetleri varsa Kırklareli halkının da hassasiyetleri vardır onları da düşünmek gerekir. Yaklaşık Salı gününden beri burada erzak dağıtıldığını, bir takım referanduma yönelik paketlerin dağıtılarak insanların etki altına sokulmak isteniyor diye emniyetle ve ilgili birimlere bildirdik. Onlar işlem yapmıştır yapmamıştır ama en azından ilgili birimdeki müdür bizleri daha sonradan arayıp “Bu iş zekat işidir” diyebilir.
Çarşamba ve Perşembe günü Kırklareli halkı tarafından yoğun bir şekilde arayarak bizlere konuyu ilettiler. Bizde sorumluluk bilinciyle hareket ederek orada ilgilileri arayarak olay yerine gittik. Bizleri orada görüp tanıyan özellikle AK Partililer vardı. Milletvekili’nin vermiş olduğu demeçte sadece kadınlar değil, yaklaşık olarak 40 civarında bayan ve erkek vardı.  
* “Biz gidince panik havası yaşandı”
Bizi gördükten sonra dağılmaya, kaçmaya başladılar. Eğer bu zekatsa kaçmalarına gerek yok. Biz zekatımızı alıyor, sorumlu olan kişilerde zekat veriyoruz diyebilirlerdi. Ama bir panik havası hakimdi. Emniyetin önünde çift sıra araç olmuştu. Bunların tespiti yapıldı ve Vekilin eşi Hanım efendiyle bizzat ben görüştüm. “Fotoğraf çekilmesinden rahatsızım” dedi ve bende “Gençlik Kolları arkadaşlarımızdan size herhangi bir taciz veya sözlü bir saldırı var mı?” dedim. Kendileri de kesinle böyle bir şey olmadığını sadece “Fotoğraflarımın çekildiği için rahatsızlık duyuyorum” dedi.
* “Ramazan Ayı haricinde de alkol kullanmıyorum”
Bende polisin olay yerine intikal etmediğini dolayısıyla polisler gelene kadar tespit amacıyla bu görüntüleri almamız gerektiğini, neyin ne olduğunu bizde bilmediğimizi ifade ettik. Polis olay yerine gelince neyin ne olduğunu bilmediğimizi ve tutanak tutulması gerektiğini belirttik. Vekilin söylediği gibi olay yerine polis gelince bizden kimse kaçmadı, aramızda alkollü yoktu ve biz oraya toplam 7 kişi gittik. O geceden sonra Milletvekilimizin eşi rahatsızlanmış kendilerine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.
Milletvekili Av. Turgut Dibek bir hafta şehir dışında olduğunu, burada yokken olayların gerçekleştiğini ve olaydan haberi olduğunu ifade etti. Konuyu farklı değerlendirmek istediğini vurgulayan Dibek Türkiye’de Kamu’nun, siyasi partilerin yaşadıkları olayların basit olduğunu, Kırklareli’nin medeni bir kent olduğunu ve gereği olmadığını belirterek şunları kaydetti:
* “Yardım yapılması yasaktır”
“Günlerce AKP’nin Kırklarli’de referanduma yönelik ‘Evet’ oylarını almak üzere insanlara gıda paketi dağıttığını söylüyorlar. Bu şekil bir yardım yapılması yasak ve suçtur. Bu kapsamda bakıldığında bir anlamda görevlerini de yapıyorlar izledikleri yola bakıyorum ilgili yerleri aramışlar ve aramaya rağmen herhangi bir işlem yapılmayınca tekrar uyarılar yapılmış. Fakat ısrarla bu gıdalar dağıtılıyor. Vekil arkadaşımız açıklamasında “Ben zekat olarak bunları veriyorum” diyor. Allah kabul etsin ama bir elin verdiğini öteki el görmeyecektir deniyor dinimizde. Her siyasi partinin gösterdiği özeni AKP’de göstermek zorundadır.
* “Emniyet üzerine düşeni yapmadı”
Onlar özen göstermediği sürece başkalarından bunu talep edemezler. Gelen kişiler alkollüydü sözleri çok talihsizliktir. Dinimizde iftira atmak çok büyük bir günahtır. Zaten kendisi orada yok. Orada anlatılanlara göre bir açıklama yapıyor ama bu da bir iftiradır. Kendilerinin yapmış oldukları yanlışı örtmek adına bir saptırmadır. Anlatıldığına göre arkadaşlarımız kimseyi rahatsız etmemişler, Emniyet Müdürlüğü’nde görevli arkadaşlar üzerlerine düşeni yapsalarmış belki de bu olay hiç olmayacaktı.
* “İktidar geçicidir ama devletin memuru kalıcıdır”
Arkadaşlarımız 155’i aradıklarında telefona çıkan arkadaş adres neresi, tarif edin gibi gayri ciddi açıklamalar yapmış. Hâlbuki camdan bakıldığında karşıda olan her şeyin görülebileceği ve arada 7 buçuk metre var. Bu yaklaşımda çok çirkin. Ben emniyettekilerin hepsini suçlamıyorum. Ama şunu görmeleri lazım onlar devletin memurlarıdır, yasaları uygulamak zorundadır ve uygulanmadığı zaman bu tartışmalar olur. İktidar geçicidir ama devletin memuru kalıcıdır” dedi. (ue)
Okunma : 1102   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.