Güncelleme: TSİ     11 Mayıs 2021 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
MHP’de Delegeler 309 Oyla “Şaban Savaşan Başkan” dedi

* Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kırklareli İl Kongresi’nde dün saat 14.00’te Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Yapılan seçimlerde oy kullanan 442 delegeden 309’u “Şaban Savaşan Başkan” dedi.


Güncelleme : 10:09:00 TSİ  05.10.2009
MHP’de Delegeler 309 Oyla “Şaban Savaşan Başkan” dedi
 


 
HABER MERKEZİ
Tüm ilçelerinde Kongreleri’ni tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Teşkilatı dünde Kırklareli İl Kongresi’ni yaptı. Dün saat 14.00’te Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Kongre’ye; MHP Denizli Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu, Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Ordu  Milletvekili Rıdvan Yalçın, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, MHP Demirköy İl Genel Meclisi Üyesi Selehattin Birkaya, Tekirdağ İl Başkanı Yunus Meral, Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek, Çanakkale İl Başkanı Rıdvan Uz, Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Tarık Tosun, MHP İlçe Başkanları, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, DSP Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert ile partililer katıldı.
MHP Kırklareli İl Başkanı Altan Orakçı’nın açılış konuşmasının ardından; MHP Denizli Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın Başkanlığında, Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, Nedim Bars ve Sedat Balkı’dan oluşan Divan Heyeti teşekkül etti. Ardından Saygı Duruşu’nda bulunarak, İstiklal Marşı okundu.
Birlik ve beraberlik mesajı veren MHP Kırklareli İl Başkanı Altan Orak, yapılan Kongre’de İl Başkanlığı için aday olan her iki kişinin de MHP’yi İktidara taşımak için var güçleri ile çalışacaklarından emin olduğunu belirtti. Orakçı, bunun gerçekleşebilmesi için yapılan seçimin ardından da birlik ve beraberlik içerisinde parti içinde hizmete devam edilmesi gerektiğini ifade etti.
Konuşmanın ardından Faaliyet Raporu MHP İl Başkanı Altan Orakçı tarafından, Mali Rapor’da Mustafa Terekli tarafından okunarak ibra edildi. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve Genel Sekreter Yardımcısı Bülent İdilmez tarafından gönderilen mesajları Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı okudu.
 Mesajların okunmasının ardından İl Başkanlığı için aday olan Işık Topay bir konuşma gerçekleştirdi. Işık Topay’ın konuşmasının ardından oy kullanan 442 delegeden 309’unun oyu alarak MHP Kırklareli İl Başkanı olan Şaban Savaşan yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Milliyetçi Hareket Partisi Olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz. 9 Şubat 2009 da 40. yılını kutlayan Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu şerefli yolculuğun hiçbir kırılma göstermeden 35 yıldır yer aldım. Ülkü Ocakları’nda ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Bu onurlu ve kararlı yürüyüşte Türkiye Sevdalılarının başını öne eğecek hiçbir tutum ve davranış içinde bulunmadım.
Bugünde hepsi birbirinden değerli yönetim kuruluna aday arkadaşlarımla Milliyetçi Hareket Partisi’nin 3 Hilalli Bayrağım daha ileriye taşımak. Milliyetçi Hareketin tek başına iktidar yürüyüşüne katkı sağlamak için, siz ve çok değerli dava arkadaşlarımızın teşviki ile il yönetimine talip olduk. Türkiye ve Türk Milleti tarihinin en kritik dönemlerinden birisi ile yüz yüzedir. Adına açılım denilen yıkım projeleri ile milli birliğimiz ve bütünlüğümüz tartışmaya açılmıştır. Ancak; bu sürece karşı Türk Milliyetçilerinin Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin onurlu duruşu Türkiye Sevdalılarını bütünleştirmiştir. Bunun içindir ki Türkiye'nin her zamankinden daha fazla Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarına ihtiyacı vardır. Bizimde tek başına iktidardan başka hedefimiz olmamalıdır.
Bize bu görevi tevdi ettiğiniz takdirde çok değerli İlçe Başkanları ve Yönetimleriyle koordineli bir şekilde, tüm Türkiye sevdalılarını kucaklayan anlayışımızla, gidilmedik köy, girilmedik sokak, çalınmadık kapı, ulaşılmadık insan bırakmayacağız. Yoksullaşan halkımıza, sadaka ekonomisinin bir kader olmadığını, bir planın parçası olduğunu anlatacağız. Küresel güçlerin ülkemiz üzerinde oynamak istediği oyunları halkımıza anlatacağız. Lider, Doktrin, Teşkilat esasına bağlı kalarak tek sesli olacağız. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin grup toplantılarında vermiş olduğu mesajları tüm halkımıza ulaştıracağız. Sahip oldukları bilgi ve birikimleri, Milliyetçi Hareket Partisi içinde değerlendirmek isteyen herkese açık olacağız.
Bu kutlu davaya emek vermiş, gönül vermiş ülküdaşlarımızla ve aziz milletimizle kucaklaşmamızı arttırarak devam edeceğiz. Türk Milleti’ni samimi duygularla seven herkesin yerinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu göstereceğiz. Bütün vatanseverleri Milliyetçi Hareket Partisinin üç hilalli bayrağı altında toplanmaya davet edeceğiz. Çünkü Milliyetçi Hareket Türk Milletinin tek teminatı ve tek umududur.
Vakit kaybetmeden yarından itibaren hep birlikte, milletimize ulaşacağız, kucaklaşacağız, kaynaşacağız. İlimizden Ankara'ya mutlaka ama mutlaka Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekillerini göndereceğiz. Gün birleşme günüdür. Gün bütünleşme günüdür. Kucaklaşma ve bütünleşmenin adresi Milliyetçi Hareket Partisidir. Bizim yüreğimizde herkese yer vardır.
Bu topraklara vatan diyen, bu insanlara milletim diyen herkese kucağımız açıktır. Bu bayrak benim, bu ülke benim diyen herkese kapımız açıktır. Ayrımcı olmadık, olmayacağız. Biz herkesi Cenabı Allah'ın bir kutlu emaneti, Büyük Türk Milleti’nin öz evladı kabul ederiz. Sizlere sonuna kadar inanıyorum. Sizlere sonuna kadar güveniyorum.
Korkacak, çekinecek, ürkecek hiç bir şeyimiz yok. Tarafımız doğru, alnımız pak, yönümüz hak. Ve işte vatan için çarpan yürekler burada. Yılmayacağız. Yıkılmayacağız. Başaracağız, başaracağız. Sözlerime burada son verirken, Partimize hizmet etmiş, gönül vermiş, bütün arkadaşlarıma, büyüklerime, şükranlarımı sunuyorum.
Bu anlamlı günde, köylerden, beldelerden, ilçelerden koşarak gelen Ülküdaşlarıma ve vatandaşlarıma saygılarımı arz ediyorum. Kongremizin ilimize, davamıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor ve kucaklıyorum. Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun. Allah'a emanet olun.”
Şaban Savaş’ın konuşmasını ardından MHP Denizli Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Emin Haluk Ayhan Kırklareli’nde ve Türkiye’de MHP’nin iktidara gelmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını yürütmesi gerektiğini ifade ederek, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılacak olan seçimlerde aday olan iki adayın listesindeki isimler teker teker okunduktan sonra seçimlere geçildi.
MHP Kırklareli İl Kongresi’ne katılan delegeler oylarını kullandı. Saat 17.00’de oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi. Yapılan sayım sonucunda 442 Delege’nin oy kullandığı ve bu kullanılan oylardan 4’ünün geçersiz olduğu belirlendi. Geri kalan oylardan 129’unu Işık Topay alırken, 309 delegenin oyunu alan Şaban Savaşan Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 3 yıl süre ile Kırklareli İl Başkanı oldu.
MHP Kırklareli İl Başkanı olan Şaban Savaş’ın listesi şu isimlerden oluşuyor:
* Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:
1- Reha Oras
2- Adem Esen
3- Ercan Andıç
4- Necdet Kollu
5- Cemal Terzi
6- Mustafa Terekli
7- Hakan Aytaç Kaya
8- Yılmaz Bakaç
9- Adnan Güvençer
10- Cengiz Kurtişoğlu
11- Şükrü Nişikli
12- Ahmet Türküsev
13- Oktay Katrancı
14- Remzi Berkel
15- Seyfi Güler
16- İbrahim Aysan
17- Hikmet Özün
18- Mehmet Sazara
19- İhsan Taşkın
20- Hakan Ekici
21- Handan Doğan
22- Ümit Çalık
* Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:
1- Halim Gültekin
2- Nedime Tutar
3- Ergun Sözen
4- İlker Aktaş
5- Cengiz Uysal
6- Cebir Alkoç
7- Samet Atız
8- Adnan Azay
9- Hakan Elmas
10- Çiğdem Sutay
11- Murat Alıpatar
12- Süleyman Akgöz
13- Ali Yeşil
14- Erdal Alparslan
15- Murat Topçu
16- Adnan Genç
17- Murat Saraçoğlu
18- Zinnur Özdere
19- Savaş Hersekli
20- Ahmet İşcan
21- Arif Yakar
22- Ahmet Durmuş
* İl Disiplin Kurulu Asil Üyeleri:
1- Mehmet Hacıoğlu
2- Adem Bilgi
3- Altan Dönmezer
4- Hasan Ünal
5- Hasan Yükal
6- Mustafa Doğan
7- Şener Sonal
* İl Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri:
1- Hüseyin Akar
2- Abdurrahman Kıran
3- Faruk Tosun
4- Gürkan Poyraz
5- Cevat Oras
6- Atilla Yılmaz
7- Hüseyin Çolakoğlu
* Büyük Kongre Delegeleri Asil:
1- Şaban Savaşan
2- Serhat İskender
3- Tarık Tosun
4- Mehmet Bayram
5- Ramazan Hökkaş
6- Nedim Bars
7- Saim Aksakal
* Büyük Kongre Delegeleri Yedek:
1- Adem Esen
2- Reha Oras
3- Mehmet Gülay Erkol
4- Necdet Yatsın (s)

 

 

 

 

 

 

Okunma : 1654   Kategoriler : Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.