Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Saadet Partisi Kırklareli İl Teşkilatı dimdik ayakta”

Saadet Partisi (SP) Kırklareli İl Teşkilatı’nda yaşanan istifaların tamamen sansasyonel bir amaç ile gerçekleştirildiğini belirten Saadet Partisi (SP) Kırklareli İl Başkanı Murat Hızır, Kırklareli İl Teşkilatı’nın dimdik ayakta olduğunu bildirdi.


Güncelleme : 09:22:00 TSİ  20.10.2010
“Saadet Partisi Kırklareli İl Teşkilatı dimdik ayakta”
 

HABER MERKEZİ

SP Kırklareli İl Başkanı Murat Hızır yaptığı yazılı açıklamasında geçtiğimiz haftasonu yapılan Olağanüstü Büyük Kongre’de Milli Görüşün Lideri Necmettin Erbakan’ın  eski Genel Başkan Kurtulmuş’un yersiz, gereksiz, teşkilatlara rağmen ısrarla tek başına girdiği kongreyi çeyrek oyla 3. Turda zar zor almasından sonra oluşan huzursuzluk havasını dağıtmak, güven vermek ve teşkilatımıza sahip çıkmak için emaneti geri aldığını belirterek şunları kaydetti:
* “Emanet geri alınmıştır”
“Saadet Partimiz, biz biliyor ve inanıyoruz ki Emperyalizm ve Sömürü düzeninin karşısında duran sağlam bir Kaledir. İşçinin, çiftçinin, emeklinin, memurun, esnafın, tüccarın emeğinin korunması, hakkını layıkıyla alması için mücadele eden bir davaya sahiptir. Memleketin içte ve dışta sömürülmesini engellemek için Havuz sistemini kurup, dış politikada haklı yerimizi almak için ise D-8 organizasyonunu hayata geçiren bir Milli Görüşe sahiptir.
17 Ekim 2010 Pazar günü Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz Olağanüstü Büyük Kongremizde gördüğümüz büyük coşku ve heyecan teşkilatlarımızın davasına inanç ve azimle sahip çıktığının en büyük göstergesidir. 650 otobüs ve 45-50 bin kişinin katılımıyla görkemli bir Büyük Kongre yaptık.
Yeni Genel Başkanımız ve Milli Görüşün Lideri Muhterem Hocamız, eski Genel Başkan Kurtulmuş’un yersiz, gereksiz, teşkilatlara rağmen ısrarla tek başına girdiği kongreyi çeyrek oyla 3. Turda zar zor almasından sonra oluşan huzursuzluk havasını dağıtmak, güven vermek ve teşkilatımıza sahip çıkmak için emaneti geri aldı.
Ve sözlerinin içinde geçen çok manalı şu cümleleri sarf etti. “Biz milli görüşçüler olarak bu davada hiç kimseyi kapının önüne koyma vebalini ne dünyada ne de ahrette taşıyamayız. Ancak şimdi bazı arkadaşların kendiliğinden ayrılıp gitmesi bize Allahın çok büyük bir lutfudur.”  
* “Sansasyonel amaç taşıyor”
Kırklareli’miz küçük bir vilayettir. Herkes kimin ne olduğunu, ne yaptığını üç aşağı beş yukarı bilir. Bazı gazete haberleri ile sanki Saadet Partimizin Kırklareli İl Teşkilatı topluca istifa etmiş gibi gösterilmesi düşündürücüdür. Evet, geçmişte bazı arkadaşlarımızın istifası oldu. Ancak bu istifalar eski başkan Numan beyin teşkilatımıza yersiz müdahalelerinden dolayı olmuştu. Şimdi bu kardeşlerimiz geri dönmek için müracaatlarına başladılar. Bunları yeniymiş gibi göstermek maksadını aşmakta ve iyi niyet taşımamaktadır. 
Belediye Başkan Adayı Nihat Karaçam’ı bizzat ben 8 Ağustos 2008’de yaptığım İl Kongremde İl Yönetimi’ne yazmama rağmen ertesi gün istifasını vermiştir. Belgesi hala elimizdedir. Bunu yeni gibi göstermek iyi niyet taşımıyor. Eski İl Başkanı Hikmet Yıldırım ise İstanbul İl Yönetimi’nin yedekleri arasında idi. Geçen hafta da İstanbul İl Yönetimi’nden istifa etmişlerdi. Bir daha Kırklareli’den istifa ediyormuş gibi yapması düşündürücüdür. Kendisinin Numan beyin en yakınında olduğunu iddia etmesine rağmen, teşkilatın Belediye Başkan Adayı Kemal Şar’a Numan Bey vasıtasıyla el çektirip, yerine Nihat Karaçam’ı geçirmesinden sonra sandığından Saadet Partimize oy çıkmayan bu arkadaşın istifa ediyormuş gibi yapması bizler için çok sevindirici bir haberdir. Görevi 3-4 yıl önce hatta 2003’te sona ermiş İlçe Başkanları’nın istifa etmiş gibi gösterilmesi sansasyonel amaç taşımaktadır. Hala görevinin başında olan arkadaşlarımız Erol ve Murat Beyler istifa etmiş gibi gösterilmiştir. Aslı astarı yoktur. İl Yönetimi yedek üyelerinden istife eden birkaç arkadaşımızı da makul karşılıyoruz. Merkez İlçe Eski Başkanı Nedim beyin istifası bizi üzmüştür. Kendisini hala çok severiz Nedim beye kişileri çok sevebilirsin, yakışıklı, uzun boylu, karakaşlı olabilirler, güzel de konuşabilirler ama kişiler nefislerine uyabilir, yanılabilir, hata yapabilirler. Bizler şahıslar ölse de ölmeyen hareketlerin ve bu hareketi temsil eden liderlerin peşinde olmalıyız diye defaatle söylemişimdir. 
* “Nasipleri yokmuş”
Geçen hafta yerel basın aracılığıyla bu tip sansasyonel amaç taşıyan ve maksadını aşan haberlerin çıkabileceğini öngörmüştüm. Keşke yanılsaydım. Ancak öngörümüzde haklı çıkmış olmamız da olaylara ne kadar hakim olduğumuzun ispatıdır. 
Kimseyi kovacak halimiz yok ancak temel esaslarımızdan taviz verecek halimizde yok. Bizimle devam etmek isteyen arkadaşlara kapımız sonuna kadar açıktır. Devam etmek istemeyen arkadaşlarımız olursa da nasipleri yokmuş der geçeriz!
Kadın Kolları İl Başkanımız Dilek Gündüz Hanımefendi görevinin başındadır. Pınarhisar, Vize, Lüleburgaz, Babaeski İlçe Başkanlarımız ve teşkilatları görevlerinin başındadır. Demirköy İlçe Başkanlığı uzun bir süredir boştaydı burası ile ilgili çalışmalarımız son aşamasına gelmiş durumdadır. 
Yeni Merkez İlçe Teşkilatımız için üç adayımız oluştu kendileri ile müzakerelerimiz devam ediyor. İstifalar olabileceği gibi iltihaklar da olacak. Bunları da çok yakında kamuoyuyla paylaşacağız.” (s)

Okunma : 1529   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.