Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Kırklareli teşkilatı ve partililer iftar yemeğinde bir araya geldi


AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti’nin 10. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen iftar yemeğinde; “İktidar olur olmaz da önce bozulan dengeleri düzeltmeye çalıştı, krizin yaralarını sardı, güven ve istikrar ortamı oluşturdu. Atılan adımlar sayesinde ülke ayağa kalktı, ilerleme başladı” dedi.


Güncelleme : 10:31:00 TSİ  16.08.2011
AK Parti Kırklareli teşkilatı ve partililer iftar yemeğinde bir araya geldi
 

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 10. kuruluş yıl dönümünü münasebetiyle Kırklareli İl Teşkilatı tarafından verilen iftar yemeği ile kutlandı.
14 Ağustos 2011 Pazar günü Paşa Kafede büyük bir organizasyon ile yapılan kutlamalar kapsamında partililer bir araya gelerek, yaklaşık Bin’in üzerinde halk katıldı.
AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra İl ve İlçe Teşkilatları Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı. 
İftarın ardından AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, yaptığı konuşmasında AK Parti’nin kuruluşunu anlattı. 
Tunç, AK Parti’nin 2001 yılında kurulduğunu ve 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde iktidara geçtiğini söyleyerek; “Adalet ve Kalkınma partisinin 10. kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğine teşriflerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.
AK Parti’nin ilk kuruluş yıl dönümü 2002 yılında oldu ve ondan sonra pek şaşalı dönem olmadı. Ondan sonra 2008 yılındaki yaş günü kutlamaları adı altında, AK Parti için açılan kapatma davası münasebetiyle o sene yapılmadı.
AK partinin kuruluş projesi Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997’de Siirt’te okuduğu şiirle cezaevine girmesiyle başladı. 4 ay kaldığı cezaevinden sonra kamuoyunun ısrarlı talebi 14 Ağustos 2001 yılında arkadaşlarıyla birlikte AK Partiyi kurdu. 2002 yılın yapılan seçimlere girerek iktidar parti oldu. Girdiği her seçimde ilk parti olarak ortaya çıkıyor” dedi. 
Kırklareli Milletvekili A. Şenol Gürşan, AK Parti iktidara gelmeden önce istikrarsızların olduğu bir ülke halinde olduğunu belirterek, istikrarsızlıklar peşinden ekonomik istikrarsızlığı tetiklediğini söyledi.
Gürşan; “İçinde bulunduğumuz ramazan ayı, duygu ve düşüncelerin yoğunlaştığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı bir ay. Aynı zamanda sevgi ve kardeşliğin tesis edildiği bir ay. Dolayısıyla ramazan ayımızı tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.
İftar vesilesiyle bir arada bulunuyoruz. 10 yıl önce Başbakanımızın önderliğinde kurulan AK Partimizin 10. yılını kutluyoruz. 10 yıl önce 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti kurulduğunda o günkü Türkiye’nin tablosunu hepimiz biliyoruz. Türkiye siyasi istikrarsızlıkların olduğu bir ülke halindeydi. Dolayısıyla bu siyasi istikrarsızlıklar peşinden ekonomik istikrarsızlığı tetikliyordu. Krizlerden oluşan dengelerin bozul olduğu bir ülkeydi. 
AK Parti’nin kuruluş felsefesinde ülkeye, ülke insanına hizmet etme anlayışı vardı. İşte bu amaçlarla 10 yıl önce AK Parti kuruldu ve 1 yıl sonra girdiği seçimlerde krizlerden yorulan milletimizin sürece müdahalesi sonucu yüzde 34 gibi bir oy alarak tek başına iktidar oldu. İktidar olur olmaz da önce bozulan dengeleri düzeltmeye çalıştı, krizin yaralarını sardı, güven ve istikrar ortamı oluşturdu. Atılan adımlar sayesinde ülke ayağa kalktı, ilerleme başladı. Umutlar yeşillendi, büyüdü. Yavaş yavaş Türkiye büyüdü, AK Partimiz büyüdü. 2007 seçimlerinde AK Parti Türk siyaset hayatı boyunca görülmeyecek şekilde milletimizden yeniden büyük bir teveccüh alarak oylarını yüzde 47’ye çıkarttı ve 2. defa tek başına iktidar oldu. 2011 yılında ise 3. kez tek başına iktidara geçerek istikrarı en güzel şekilde sürdürüyoruz” dedi.
AK Parti Kırklareli il başkanlığı’nın verdiği iftar yemeğine katılan Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Afrika’da, Somali’de yaşana insanlık dramını göz önüne getirdi.
Bir dilim ekmeği veya pideyi bulamadığı için açlıktan ölen çocuklar ve insanların yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Müzzinoğlu;
“Somali de açlıktan ölen çocuk sayısı 30 bine ulaştı. Annenin kucağına bir yudum mama, çorba ve süt için ölen on binlerce çocuğu, insanı düşünmek bizim insani görevimizdir. Vicdani sorumluluğumuzdur. Adalet ve Kalkınma Partisi mensupları olarak nerede sıkıntıda olan varsa, o sıkıntı paylaşmak ‘ben partiliyim’ diyenlerin görevidir. Başta Başbakanımızın öncülüğünde, Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetinin ve kadrolarının öncülüğünde, Türk milleti olarak dünyaya örnek olacak bir yardım kampanyasını başlattık. Bu anlamdaki duyarlılığımızı her geçen gün daha iyi noktaya götürmeliyiz. Çünkü bu yalnız bir akşamlık veya bir günlük ekmekle olacak iş değil, geleceğini şekillendirmek, oralarda onların yaşayabilir koşullarını oluşturmakla ilgi bir sorumluluğumuz var. İnşallah nasıl kendi evlatlarımızı düşünürsek, Afrika’daki çocuklarında yaşaması bizim insani sorumluğumuzdur. İftar sofrasında zaman çok kısa. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 10. yıl dönümünü sizlerin şahsında Kırklareli'ndeki tüm vatandaşlarımızın şahsında tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Çok güzel hizmetler yaptık ama bu millet çok daha güzellerine layık. Çok daha güzellerini yapacağız. İnşallah 10 yıl sonra bu salonda, bu salonlarda yeniden buluşacağız” dedi.
Düzenlenen etkinlik Mehteran Takımı’nın gösterisi ile sona erdi.
* İftarda sayısız kişi aç kaldı
AK Parti Kırklareli il Teşkilatı tarafından yaklaşık olarak Bin’in üzerine partiliye verdiği iftar yemeğinde kimisi sadece çorba yerken, kimisi sadece ana yemek yedi. Kimisi tatlının haricinde bir şey yiyemezken kimisi de sadece pide yeme şansı yakaladı.
Bazı basın mensuplarının yetkililerden yemek istemesi sonucu aldığı cevap ise, yemeklerin bittiği oldu. (ue)

Okunma : 1643   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.