Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin Kırklareli’deydi

Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyesi Gürsel Tekin 01 Eylül 2010 Çarşamba günü Kırklareli’ne gelerek CHP İl Başkanlık Binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi.


Güncelleme : 09:25:00 TSİ  02.09.2010
CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin Kırklareli’deydi
 

HABER MERKEZİ

Saat 11.30’da yapılan basın toplantısına CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, CHP’li ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda parti üyesi katıldı. CHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Gürsel Tekin, daha önce Edirne ve Tekirdağ’a gittiklerini, fakat Kırklareli’ne ilk defa geldiğini ifade etti.
AK Parti İktidarı dönemindeki uygulamalar sebebi ile “Yurtta Barış” ilkesinin tartışılır bir hale geldiğini belirten Gürsel Tekin;  
“Belli bir süre Sayın Genel Başkanımız ile beraber çeşitli illeri dolaşınca burayı ihmal etmiş gibi olduk. Ama ben inanıyorum ki Trakya, Türkiye’nin aydınlık yüzüdür. Biz gelsekte, gelmesekte nasıl bir kara vereceklerini çok iyi biliyorlar. Trakya konusunda en ufak kuşkumuz ve kaygımız yoktur.

Bugün önemli bir gün olan 1 Eylül Dünya Barış Günüdür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün değimi ile “Yurt’ta Barış, Cihan’da Barış” anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz. Ama ne yazık ki özellikle bu son 8 yıllık iktidarın meydana getirmiş olduğu uygulamalar yüzünden “Yurtta Barış” ilkesi tartışılır hale geldi. Hepinizin çok yakinen takip ettiği açılımlar özellikle bir buçuk yıl önce ülkemizi açılımlar ülkesi yaptı. Sayın Başbakan ve kadrosu çeşitli açılımlar ve çeşitli paketler ile Türkiye’yi iki yıl meşgul ettiler. Roman açılımı dediler, romanları sürgün ettiler. Alevi açılımı dediler. Uzun süre Alevilerin kanaat önderlerini toplantılara çağırarak, sempozyumlar yaparak sözde açılım yapacaklardı. Ama ne gariptir ki geçen gün Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın bilerek yada bilmeyerek alevi yurttaşlarımızın inanç önderlerine hakaret ederek “Hukuku dedeler belirlemeyecek” demişti. Şimdi Sayın Başbakan; siz bir ülkede insanları bu kadar ötekeliştirerek açılımlar yapacaksanız, keşke bu açılımları yapmamış olsaydınız ve bu ülkede bu iç sorunlar bu kadar tartışılmamış olurdu” dedi.

Referandum süreci içerisinde iktidarın sadece siyasi baskı ile değil, devlet baskısı ile de kampanya yürütüldüğünü iddia eden Tekin şunları kaydetti:
“Ciddi bir süreçten geçiyoruz. Referandum gerçekten iktidarın sadece siyasi parti olarak iktidarın baskısı değil, aynı zamanda devlet baskısıyla bir kampanya yürütülüyor. Buradaki durum nedir bilmiyorum. Ama gittiğimiz her ilde adeta valiler il başkanı, kaymakamlar ilçe başkanı gibi AKP’nin yandaşları olarak çalışmaktalar. Her türlü baskılar uygulanmakta, bütün bu baskılara rağmen toplumun sağduyusuna CHP olarak biz çok güveniyoruz.

Yine son günlerde çok önemli tartışmaların odağına girmiş Sayın Başbakan, adeta Sayın Kılıçdaroğlu kimyalarını bozmuşçasına, sadece Sayın Başbakan değil. Başbakanın etrafındaki ana kadrolarının tamamı Kılıçdaroğlu’na saldırmakla meşgul.
Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’nin temel sorunları olan özellikle türban ile ilgili, terör ile ilgili, konularda konuşuyor. CHP’nin her dönemi olduğu gibi önemli sorumluluğu olan bir siyasi partidir. Türban konusunda da, terör konusunda da CHP’nin tutumu dün nasılsa bugünde aynı noktadadır. Eski Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal daha önce olağan bir durum olursa ve Türkiye’de terör biterse elbette toplumsal uzlaşmayla bir afta düşünülebilir demişti. Bu toplumsal uzlaşmanın bir tek argümanı aslında o bölgeyi dolaşan arkadaşınız olarak gerçekten devletin bittiğini iktidar partisinin Sayın Başbakanın binasının kum torbalarının arkasında korunan bir bölgeden bahsediyoruz. Düşünün T.C. Başbakanı Van’da miting yaparken 60 tane panzer altında miting yapıyor. Bunların hepsi mutlaka Türkiye’de tartışılması gereken sorunlardır. Eğer bugün bunları tartışamazsak ne yazık ki yarın çok geç olur. Referandumun büyük önemi var. Referandumdan sonra ya AKP hukuku Türkiye’de işleyecek, yada Türkiye Cumhuriyeti hukuku işleyecektir.”

CHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Gürsel Tekin yaptığı basın toplantısı sonrasında partililer ile birlikte basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Daha sonra Karaumur Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnafları beraberindekiler ile birlikte dolaşan CHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Gürsel Tekin Kırklareli’den ayrıldı. (c.s.)
Okunma : 1337   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.