Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Lafla peynir gemisi yürümez”


* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, her geçen gün Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine ulaştıklarını, lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini söyledi.


Güncelleme : 09:33:00 TSİ  27.11.2012
“Lafla peynir gemisi yürümez”
 

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinin sorunlarını görüşmek üzere Lüleburgaz’ın köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Lüleburgaz Muhtarlar Derneği’nde yapılan toplantıda; AKP iktidarının her geçen gün Türkiye’nin refahını arttırdığını dile getirerek Kırklareli’ye de önemli yatırımların yapılacağını kaydetti.
Türkiye’de enerji ve toprakların kullanılmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Gürşan; “Enerji dünyanın temel meselesi. Biz ülke olarak enerji konusunda dışa bağımlıyız. Bu yüzden enerji kullanımına dikkat etmemiz gerekiyor. Enerjinin yanında toprakları da iyi yönetmemiz lazım. İleriki yıllarda enerji ve toprakları iyi yöneten devletler kafaya oynayacaklar. Bu yüzden topraklarımızı iyi kullanmamız elden çıkarmamamız gerekiyor. İstanbul kültür başkenti oldu. Bu yüzden Kırklareli bölgesi lojistik alan. Avrupa’ya açılan bir kapı. Bunun için topraklarımız önemli ve topraklarımıza sahip çıkacağız. Kırklareli’de sulanabilir araziyi ve verimliliği artırmak için toprağı iyi yönetmemiz lazım” dedi.
Türkiye’nin son 10 yılda istikrarı yakaladığını belirten Gürşan, Türkiye’nin büyük gelişmelere gebe olduğunu söyledi.
* “Türkiye eski pısırık ülke değil”
Türkiye’nin dünyanın her yerinde söz hakkına sahip olduğunu dile getiren Gürşan; “Türkiye eski pısırık ülke değil. Türkiye artık her yerde var. Her yerde söz hakkımız var. Başbakanımızın son mesajları oldukça açık. Artık herkesin gözünün açılması lazım. Refahı daha geniş kitlelere yaymak için çeşitlik araştırmalar yapıyoruz. Başkanlık sistemiz de bunlardan birisi. Başkanlık sistemi vatandaşa daha hızlı hizmet götürülmesi açısından önemli.  Ekonomik sosyal anlamda hükümetin yaptıklarına bir şey bulamayanlar, terörü ele alıyor. Ancak terörün boyutlarını iyi incelemek lazım. Apo’yu paketleyip, asmamak şartıyla verdiler. O günden sonra örgüt, psikolojik olarak çöküntüye uğradı ve dağılma noktasına geldi. PKK tamamen taşeron bir örgüt. Ama bu örgütün kökünü kazıyacağız” diye konuştu.
Milli Savunma Bakanlığı’na büyük bir bütçe ayırdıklarını söyleyen Gürşan, Türkiye’nin helikopterlerini, tanklarını ve yazılımlarını kendisinin yapacağını söyledi.
* “Lüleburgaz’a Veterinerlik Fakültesi açmak istiyoruz”
Kırklareli ve Lüleburgaz’a önemli yatırımlar yapıldığını ve daha da yapılacağını söyleyen Gürşan, Lüleburgaz’a Fakülte açılması için çalıştıklarını dile getirdi.
Kırklareli’de hayvancılığın gelişmiş olduğunu kaydeden Gürşan; “Lüleburgazlı vatandaşlarının düşüncesi ve benim düşüncem Lüleburgaz’ın fakülteyi hak ettiğidir. Lüleburgaz Kırklareli’nin motoru. Sanayi ve Tarım anlamında çok ileride. Lüleburgaz’da Hayvancılık çok gelişmiş. Ancak Kırklareli’de Veterinerlik Fakültesi yok. Ben Lüleburgaz’a bir Veterinerlik Fakültesi açılmasını istiyorum. Kırklareli ve Lüleburgaz’ı üniversite şehri yapalım istiyorum. Lüleburgaz Belediye Başkanı söz verdi, iş adamlarımız da destek vereceklerini söyledi. Söz verenler binayı yapsın geri kalanını bize bıraksın. Kırklareli Üniversitesi Rektörümüz de fakülte açılışı için YÖK’e başvuracaklarını söyledi” dedi. iha

Okunma : 1361   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.