Güncelleme: TSİ     06 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Sarı Fırtına 7 Mart’ta Trakya’da esecek

20 Şubat 2010 Cumartesi günü bütün Trakya TDH Kurucu Örgütleri Şişli Belediyesi’ne giderek, Belediyenin Toplantı Salonu’nda TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de konuşma yaptığı toplantıya katıldılar.


Güncelleme : 09:15:00 TSİ  23.02.2010
Sarı Fırtına 7 Mart’ta Trakya’da esecek
 

Özkan Başaran
 Eski Milletvekillerinden Bülent Tanla’nın da izlediği toplantıda 500 Trakyalı TDH gönüllüsü Belde örgütlerinden bile İstanbul’a gelerek hazır bulundular. Sık sık sloganlarla ve alkışlarla kesilen Sarıgül’ün konuşmasında bulunan TDH’nın kurucu örgütleri çok canlı ve heyecanlıydı.
TDH İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş’un yaptığı konuşmadan sonra; Sırasıyla Edirne İl Başkanı M. Zafer Yürük, Tekirdağ İl Başkanı Ercan Aşer ve Kırklareli İl Başkanı Levent Çakırel de kürsüye gelerek birer konuşma yaptılar.
07 Mart 2010 Pazar Günü Tekirdağ İl binasının açılışına katılacak olan TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, daha sonra Tekirdağ da Halka seslenerek bir miting düzenlenecek.
Bütün TDH Trakya Örgütleri 7 Mart Pazar gününe kadar hummalı bir çalışmaya koyuldular. On binlerce kişinin katılımı beklenen TDH’nın Tekirdağ Mitingi’ne Trakya’nın her yerinden katılım olması bekleniyor. Özellikle kadınların toplantıya katılımları gözden kaçmazken gençler de TDH’ya yoğun bir ilgi duyuyorlar.
TDH’nın İstanbul da Şişli Belediye Binası’nda yaptığı Trakya örgütlerinin hazır bulunduğu toplantıya, gençlerin yoğun katılımı kurulması beklenen partinin kadınlara ve gençlere ne kadar önem verdiğini gösteriyor. TDH’nın toplantılarının, genellikle yaş ortalaması 40 yaşın altında oluşan gönüllüler doldurunca ister istemez kurulacak parti genç ve dinamik bir imaj çiziyor.
İl Başkanları’nın konuşmalarından sonra kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştiren TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül şöyle dedi;
“Yıllarca mazlumların hakkı için zalimle uğraştım ancak beş kez ihraç edildim, o günlerde bizi önemsemeyenler şimdi bölücülükle suçluyorlar, bizim hareketimiz önseçimi üyelerle yapacak, Delege Sistemi bizim  tüzüğümüzde olmayacak ve biz %30 kadın kotası uygulayacağız, o yörede kadın olmadığı zaman onun hak ettiği sandalye boş kalacak, analarımız çok önemlidir, analarımız ağlamasın.”
Gençliğinde Babaeski’ye gelerek Eker Sineması’ndaki seçime katıldığını da anımsatırken, “Efsane Belediye Başkanı Merhum Gündüz Onat’a gani gani rahmet eylesin” diyerek Babaeski’yi hiç unutmadığını söyleyen Sarıgül daha sonra şöyle devam ederek; “Gençler sizi çok tebrik ediyorum, çok çalışmalısınız ben de Gençlik Kolları’ndan geldim, bakın Genel Başkan oldum, siz toza dumana karışmak için değil, tozu dumana katmak için çalışın, çalışın ve çalışın.
Bir zamanlar katıldığım bir seçimi 150 oyla kaybettiğim zaman sabaha kadar ağlamıştım ve iki gün sokağa çıkamamıştım, sonra düşündüm ki demokrasilerde sandığa küsülmez ve tekrar insanlarla bire bir çalışmaya başladım ve rekor oyla Şişli Belediye Başkanı oldum. Biz şu anda hiç çalışmasak bile, 150 Milletvekili çıkarırız. Ancak çok çalışacağız ve Ankara’ya giderek iktidarı Tayyip’ten alacağız.
Siz Trakyalılar TDH iktidara geldiğinde ve ben bir gün Başbakan olduğumda bana gelip Trakya’ya bir Bakan isteyeceksiniz. Ben de size evet diyeceğim buna da söz veriyorum. Diyeceksiniz ki; şimdi söz verdiniz ama sonra unutursunuz. Hayır, asla unutmayacağım siz Trakyalılara söz veriyorum Başbakan olduğumda Trakya’ya bir Bakanlık vereceğim.
Ayrıca Milletvekili Adayı belirlerken üyelerle ön seçim yapacağız ancak kontenjan kotamız da olacak. Arkadaşlarla konuşacağız bu %10 olabilir. Ancak Trakya illerine kontenjan belirlenmeyecek buna da söz veriyorum. Kendi vekil adayınızı kendiniz belirleyin.
Bana yakın olmak size bir şey kazandırmaz, halka yakın olmak kazandırır. Bunu da hiç unutmayın.
Kontenjan olarak belirleyeceğimiz 550 Milletvekili adayından %10’u 50 milletvekilidir bunlarda bakan olabilecek nitelikteki değerli şahsiyetler olacaktır. Bu isimleri açıkladığımızda herkes “İşte tamam tam da gönlümüzdeki isim” denilecek göreceksiniz” dedi.
Daha sonra örgütlerin 07 Mart 2010 Pazar günü yapacakları Tekirdağ Mitingi için bire bir çalışmalarını ve insanları getirmeleri gerektiğini hatırlatarak 7 Mart’a kadar Trakya’ya ani ziyaretler yapacağını ve bunu kimseye haber etmeden sürpriz olarak gerçekleştireceğini ifade etti.
 
Okunma : 1378   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.