Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP’nin Genç Başkanları Vardar ve Türker hizmet yarışına soyunuyor


Güncelleme : 10:42:00 TSİ  23.05.2014
CHP’nin Genç Başkanları Vardar ve Türker hizmet yarışına soyunuyor
 

Geçtiğimiz Çarşamba günü CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca ile birlikte İnece ve Kaynarca Belediye Başkanlarını makamında ziyaret ederek tebrik ettik.

Önce İnece’ye giderek Belediye Başkanı Şahabettin Vardar’ı tebrik ederek başarılar diledik.

Genç Başkan Vardar göreve başlar başlamaz bir yıllık işleri bir ay’a sığdırmış.

“Temiz bir İnece yaratacağım” diyerek sözlerine başlayan Şahabettin Başkan, makam arabası kullanmıyor. Kırklareli’ye minibüslerle gidip geliyor. İnece Halkı ilk etapta onu minibüs beklerken görünce şaşırmış ama şimdiler de alışmış.

Yeni model Renault Fuluence Marka makam arabasını satıp, iş makinesi alacağını söyleyen Başkan Vardar’ın bu örnek davranışı takdir edilmeye değer.

Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’dan sözünü aldığı cenaze aracını bekleyen Şahabettin Başkan birçok proje için de kolları sıvamış.

Eski Babaeski Belediye Başkan yardımcısı ve CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca’dan İnece’ye düşündüğü projelerde yardım beklediğini söyleyen Şahabettin Başkan, istediği sözü alarak tebrik ziyaretinden bile fayda üretmiş oldu.Çünkü, Başkan Fikri Karaca uzun süre Proje Koordinatörlüğü de yaptı.

Sınır ötesi veya Kalkınma ajansına yapılacak bir proje için İlçe Başkanı Fikri Karaca’dan söz alan Başkan Vardar, bir taraftan Başkan Hacı’nın hibe edeceği cenaze aracını öte yandan da proje çalışmalarını beklemeye koyuldu.

Umarım verilen sözler en kısa zamanda yerine getirilir. İnece halkı da bu hizmetlere bir an önce kavuşur. Benim önümde verilen bu sözlerin takipçisi olmaya da ben söz verdim. Bu konuları yazıya dökmemin sebebi; “hatırda kalmaz satırda kalır” misali biz unutursak duyarlı okuyucuların bize hatırlatmasını sağlamak içindir. Bir nevi kendimizi sözlerimizle bağlamak istedim.

Çünkü, Hayvanlar ipiyle insanlar da sözüyle bağlıdır.

CHP’li Başkan Şahabettin Vardar’ın hizmet aşkını yakından izledim. Uzun yıllardır CHP’li bir Başkanın hasretini çeken İnece Halkı gerçekten şanslı. Şahabettin Başkan Öylesine heyecanlı ki yerinde duramıyor. Bizler de Basın olarak gereken katkıya hazırız. Üzerimize düşen görevi seve seve yapacağız.

İnece’den sonra Kaynarca’ya hareket ettik. İNG Bank’ın müdürlüğünü bırakıp, CHP’nin İnece Belediye Başkanı adayı olan ve seçimi açık ara kazanan Genç Başkan Serdar Türker’i makamında ziyaret ederek başarılar diledik.

Kaynarca’nın tarihçesini anlatan yeni Başkan Serdar Türker, neler yapacağını anlatırken çok heyecanlıydı. Onu dinlerken, “Kim demiş; CHP’li Belediye Başkanlarının vizyonu yok, kim demiş, CHP’li Belediye Başkanları hizmet etmez” cümleleriyle sözünü kesmek durumunda kaldım.

Serdar Başkan öylesine bir vizyon ile geliyor ki, “Kaynarca’yı önce Türkiye’ye sonra da, Dünya’ya tanıtacağım”cümleleri yeni Başkanın sloganı olmuş.

Kaynarca’lı bir öğretmenin çocuğu olarak, uzun yıllar memleketi dışında büyük şirketlerin yöneticiliğini yapan Serdar Türker, doğduğu büyüdüğü topraklara hizmet için büyük maaşlı Müdürlüğü bırakıp mütevazı bir gelirle Belediye Başkanlığına soyunmuş.

Kaynarca halkı da isabetli davranıp hizmetkar bir Belediye Başkanı bulmuş. Anlaşılan halkı onu uzun yıllar da bırakmayacak.

“Bunu nerden anladın?” diyeceksiniz.

Sohbetimiz bittikten sonra Kaynarca’yı bize karış karış gezdiren Serdar Başkan düşündüğü projeleri yerinde gösterirken yurttaşlar bu sözleri sık sık haykırdı.

Gezimiz tamamlandıktan sonra “Kaynarca bir doğa harikası ve yalancı bir cennet” demekten kendimi alamadım.

Serdar Başkanın Dikkatimi çeken en önemli projesi; Kaynarca’nın içindeki yıkılmış Kilisenin restorasyonuydu. Kiliseyi yerinde inceledik. Fotoğraflarını çektim. Kilisenin karşısındaki Papazın evi de yıkılmıştı.

Patrik Bartalemeos ile görüşeceğini de söyleyen Serdar Başkan Kiliseyi Aslına uygun restore etmek isteğini anlatıyor. “Hiç bir şey yapamazsam Kilise’nin önünü kapayan Trafo binasını yıkıp etrafındaki odunları kaldıracağım ve hiç olmazsa Kilisenin yıkılmadan bugünlere gelen giriş kapısını ışıklandırıp ziyarete açacağım” diyor.

Rum Kilisesini her yıl Kaynarca’ya gelen Otobüs dolusu Ortodoks Hıristiyanların ziyarete geldiğini söyleyen Serdar Başkan; “Eğer yapacağımız bir projeyle Kilisemizi aslına uygun inşa edersek Dini Turizmin artacağından eminim” diyor.

Tarihi eserlerimizin yıkık dökük halini görünce içim acıyor. İran halkı bile 3 Bin yıllık evlerde otururken bizim altın yumurtlayan tavuk niteliğindeki tarihi eserlerimizin perişanlığı, bindiğimiz dalı kesmek değil midir?

Kaynarca’nın içinden buz gibi sular akıyor. O sulardan içerken dişlerim kamaştı. Her yer yemyeşil. Kanallardan boşuna akan suları enerji’ye çevirme projesi için Almanya’ya gidip örnek proje alacağını söyleyen Serdar Başkan “Bu düşüncem gerçekleşirse, değil Kaynarca’nın Pınarhisar’ın bile Elektriğini üretiriz” diyor.

Öte yandan Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile de görüşeceğini söylen Serdar Başkan Kaynarca’nın içinden geçen Kanallara” gondol sefası” için bir proje düşündüğünü söylüyor.

Gerek İnece’nin yeni Başkanı Şahabettin Vardar, gerekse Kaynarca’nın yeni Başkanı Serdar Türker, “CHP Belediyeleri hizmet etmez” diyenleri utandıracaklar.

Yerinde inceleme fırsatı bulduğumuz şirin beledelerimiz İnece ve Kaynarca’ya Proje Koordinatörlüğü ile katkı yapma sözü veren CHP İlçe Başkanı Fikri Karaca ve Basın olarak kamuoyuna duyurma sözü veren Ben Özkan Başaran, Başkanlarımız Şahabettin Vardar ve Serdar Türker ile dayanışma içinde olacağız.

Siz duyarlı dostlar da, dönemleri bitmeden çehresi değişeceğinden emin olduğum bu cennet beldelerimize gittiğinizde bu sözleri hatırlayıp dualarınızla kulaklarımızı çınlatın yeter.

 

 

Okunma : 808   Kategoriler : Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.