Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Bu tarihi olaydan ayrı düşmeyelim istedik”

Adalet ve Kaklıma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus 12 Eylül 2010 Pazar günü yapılan Halk Oylaması’nda Kırklareli il ve ilçelerinde Hayır Oyu’nun fazla çıktığından dolayı maddelerin çok iyi anlaşılmadığını ifade ederek yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;


Güncelleme : 09:24:00 TSİ  14.09.2010
“Bu tarihi olaydan ayrı düşmeyelim istedik”
 

HABER MERKEZİ

“12 Eylül’de yapılan Referandum’da çıkan sonucun hem ilimize, hem ülkemize hem de tüm dünyaya hayırlı olmasını temenni ediyorum. İlimizde yüzde 26  oranında “Evet” çıktı. Alınan bu sonuç Türkiye sıralamasının alt sıralarında yer aldı. Sayın Milletvekilimizin hem il yönetimimizin, hem ilçe teşkilatlarımızın iyi çalışması oldu. Bu çalışmalar kapsamında yüzde 26 oranında alınan “Evet” oyu bir gruba göre zayıf, bir gruba göre de iyi değerlendirilebilir.
* “Eğitimimiz yüksek diye savunuyoruz ama…”
Henüz bu hususla ilgili toplantı olmadı ancak değerlendirmelerimizde bu bizim esas oyumuz. Bunun haricinde problemin bizde olmadığını, problemin seçmenlerle ilgili meselenin değerlendirme hususun tekrar gözden geçirilmesi gerektiği şeklinde olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla buradaki maddelerin algılanması İç Anadolu’da eğitimin düşük olduğu diye söylenen yerlerde Avrupa’nın hazırladığı ve ayını yolda gittiği yerlerle ilgili çalışmaların eğitimin düşük yerlerde algılandığını ancak biz il olarak eğitimimiz yüksek diye savunuyoruz. Ama maddeleri çok iyi algılamadığımızı düşünüyorum. Onun haricinde partimiz, teşkilatımız gerekli özverili çalışmayı programlı bir şekilde yaptı.
* “Bir takım farklı tespitlerimiz oldu”
Bundan sonraki süreçte önümüze bakacağız ve eksiklerimiz varsa onları gidereceğiz. Ancak ben Kırklareli halkının uyanmasının hızlandırılması gerektiğini düşünüyorum. Bu Kırklareli halkının uyandırılmasının hızlandırılması hususu ilimizin geç kalışına paraleldir. Kalkınmasını büyük oranda tamamlamış illerin referandumun algılanmasıyla, kalkınması geç olan illerde referandumun algılanmasının çok farklı olduğunu tespit ettik.
* “Demokratik hakkını kullananlara teşekkür ediyorum”
Bu manada halkımız meseleyi tüm Türkiye’yi düşünerek bir daha değerlendirilmesi gerektiğini söylüyorum. Bizi ziyaret eden seçmenlerimiz üzüntü içerisinde olduklarını ifade ettiler. Oy vermeyenlerde, keşke verseydik şeklinde pişmanlık duyduklarını ifade ettiler. Ancak bu süreç bitti bundan sonraki süreçte de durumları halkımız ona göre değerlendirsin. Ben bu konuda sandık başına gidip de demokratik hakkını kullanan tüm seçmenlerimize teşekkür ediyorum. İster Hayır versin, ister Evet versin ama İl Başkanı olarak da bunun bir parti seçimi olmadığını, partiler üstü mesele olduğunu anlatmaya çalıştık.
“Türkiye bir tarafa, Kırklareli ve Tunceli bir tarafa giderken Edirne’de peşine takıldı”
Birçok basın yayın organlarınla, şahsi konuşmalarımızla, vekilimizin ifadeleriyle konuşmalarıyla anlatmaya çalıştık. Demek ki bu kadar anlatmışız. İnşallah bundan sonraki süreçte meselelere daha disiplinli bir şekilde çalışarak ilimizin kalkınması yönünden önünü açmaları konusunda gayret göstermelerini istiyoruz.
4-5 aydır aynı olayı ifade etmek istiyoruz. Türkiye bir tarafa gitti, Kırklareli ve Tunceli bir tarafa gitti. Bunların peşine birde Edirne’de takıldı. Türkiye genelinde sonucun bizim beklentimizin aynı değerinde çıktığını ifade etmek istiyorum. Dedik ki Türkiye’de Evet çıkacak. Biz bu toplu hareketten, bereketten, ülkemizi ileriye götürecek olan bu tarihi olaydan ayrı düşmeyelim. Ama halkımız böyle istedi. Karara saygılıyız.” (ue)
Okunma : 1284   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.