Güncelleme: TSİ     11 Mayıs 2021 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Bin yıllık kardeşliğimizi bozmak istiyorlar”

* Eski Sağlık Bakanı ve Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, “Türkiye nereye gidiyor?” konulu konferansta yaptığı konuşmasında Türkiye’nin çokta iyiye gitmediğini, bin yıllık kardeşliğin bozulmak istendiğini belirtti.


Güncelleme : 09:37:00 TSİ  12.04.2010
“Bin yıllık kardeşliğimizi bozmak istiyorlar”
 


HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) güçlü kadrolarının Türkiye’nin sorunlarını ve geleceğini masaya yatırdığı, çözüm önerileri ve çıkış yolu hakkında halka bilgiler verdiği konferanslar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’yi baştanbaşa gezen MHP’liler, çalışmalarının Trakya ayağında bu defa Kırklareli’nde halkla buluştu.
Deniz Bölükbaşı, Oktay Vural, Mehmet Şandır gibi MHP kadrosunun güçlü isimlerinin Trakya’ya yaptığı ziyaretlerden sonra bu defa da eski Sağlık Bakanı ve Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş 09 Nisan 2010 Cuma günü saat 20.30’da Kırklareli Kültür Merkezi’nde “Türkiye nereye gidiyor?” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
MHP Kırklareli İl Başkanlığı öncülüğünde düzenlenen konferansa; MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, İl Başkanı Şaban Savaşan, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Tarık Tosun, İl Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, partililer ile vatandaşlar katıldı.
MHP Kırklareli İl Sekreteri Mustafa Terekli’nin sunuculuğunu yaptığı Konferans Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal marşımızın okunması ile başladı. MHP İl Başkanı Şaban Savaşan’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu kürsüye gelerek, ülkemizin içinde bulunduğu duruma kısaca değindi.
Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, ilkönce Kürt Açılımı olarak ortaya çıkartılan alınan tepkiler dolayısıyla Demokratik Açılım olarak ismi değiştirilen açılım ile bin yıllık kardeşliğin bozulmak istendiğini belirterek şunları kaydetti: 
“Burası Türkiye Cumhuriyeti devleti bu devleti idare şekli cumhuriyettir. Milliyetçilik milletini sevmektir. Milliyetini seven milletini sözünü dinlemek zorundadır. Yani millet sağlıklı oy kullanacak muhalefeti oluşturacak iktidarı, oluşturacak yani demokrasi milliyetçinin vazgeçilmez kardeşidir.
* “Milletini seven milletinin sözünü dinlemek zorundadır”
Savaşlar artık cephe savaşları olmuyor, gayri nizami savaşlar oluyor. Biyolojik ve psikolojik savaşı oluyor. Şurada belirli yaş gruplarından insanlar var, gençlerimizde var yukarıda görüyorum. 72 milyon insanımızın 25 milyonu 25 yaşın altında ve üniversiteleri okuyan milyonlarca insanı olan bir milleti, bu coğrafya da yok edilebilmesi için çok ciddi çok geniş programlı psikolojik bir savaşa muhatap olması lazım ve bu uygulanıyor. Televizyonlarda da uygulanıyor, her yerde uygulanıyor.
Diyor ki Türkiye’nin Başbakanı şu, şu, şu gazeteleri okumayın. Şu liderler çıktığı zaman televizyonları kapatın. Burası Türkiye Cumhuriyet Devleti bu devrin idari şekli Cumhuriyet, cumhur milletin ta kendisi, parlamentodaki sistemde muhalefet demokrasinin olmazsa olmazıdır. Muhalefet yoksa onun adı Cumhuriyet değildir, onun adı demokrasi değildir. Bizim partimiz Milliyetçi Hareket Partisi, Milliyetçilik milletini sevmektir. Milletini seven milletinin sözünü dinlemek zorundadır. Yani millet sandıkta oy kullanacak muhalefeti oluşturacak, iktidarı oluşturacak. Yani demokrasi milliyetçiliğin kardeşidir. Vazgeçilmez aracıdır.
* “Bin yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor”
36 etnik ayrım isteniyor buda yetmiyor, İslam’ın ayrımı isteniyor. Aleviler, suniler artık sayabildiğiniz kadar daha sonra bu ayrımı mezheplerde, tarikatlarda mı yapacaklar onu da bilmiyorum ve ne üzücüdür ki bunu Türkiye Cumhuriyeti’nin bu dönemdeki Başkanı telaffuz ediyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu ayrımlara izin vermeyeceğiz. Bin yıldır aynı coğrafya içerisinde yaşamış, 1. Dünya Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda omuz omuza savaşmış bir neslin torunları olarak buna izin vermeyeceğiz.
Coğrafya önemli doğru, tarihin değişilmezi de doğru ama yakın tarihli siyasi değişimleri takip etmiyoruz.
Ne diyor Devlet Bahçeli “Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, bu ayrıştırmak kimin Harcı. Biz kardeşiz diyoruz. Biz bu ülkede etnik ayrımcılık istemiyoruz.  Milliyetçi Hareket Partisi Kültür milliyetçisidir, Türk Milleti’ni oluşturan örf, adet, gelenek, görenek tarih şuuru, coğrafya şuuru dil birliği, din birliği ne sayarsanız sayın. Medeniyetlerin hepsi bizi temsil ediyor. Ay yıldızlı al bayrağa saygısı olan, vatanını savunan, birliğini savunan herkes bizim kardeşimizdir, bizde ayrımcılık yok.
Habur’da, Sınır da askerimizi öldüren canileri törenle devletimize karşılatmadı mı? Sonra güzel şeyler oluyor bakın ne güzel diye birde met etmez mi Sayın Tayip Erdoğan. Sonra Türk Milleti tavır koyunca kızdı. Artık ne oldu demokrasi açılımı, milli birlik. Sana bu aklı veren içimizden biri değil Avrupa Birliği’dir.
* “Tek çözüm MHP İktidarı’dır”
Çok önemli bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin gidişatı iye doğru olmuyor. Her alanda çöküşler yaşıyoruz. Bundan kurtulmanın tek yolu önümüzdeki yıl yapılacak olan seçimlerdir. Herkesi sandığa giderek oyunu kullanmaya davet ediyorum. Benim oyumdan ne olur demeyin, çok şey olur. Mutlaka yapılacak olan seçimlerde sandığa giderek oyunuzu kullanın. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan kurtulması için tek çözüm yolu MHP İktidarı’dır.” (s)

 

Okunma : 1065   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.