Güncelleme: TSİ     11 Mayıs 2021 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
HEPAR Genelbaşkanı Pamukoğlu Trakya’dan başladı


* 16 Ocak’ta 2. Olağan Büyük Kurultayı’nı yaparak yeni parti yönetimini oluşturan ve bir süredir aday adaylarını belirleme çalışmalarını yürüten Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, seçim çalışmalarına Trakya’dan başladı.


Güncelleme : 14:04:00 TSİ  10.02.2011
HEPAR Genelbaşkanı Pamukoğlu Trakya’dan başladı
 

HABER MERKEZİ
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, 2011 Haziran ayında yapılacak Genel Seçimlere hazır olduklarını, son anketlerle partisinin yapılacak olan seçimlerde baraj sorunu yaşamayacağını iddia etti.
Seçim çalışmaları için Trakya Gezi’ne çıkan gezen HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, beraberindeki PM Üyesi Ali Uşar, Trakya Bölge Sorumlusu Hasan Demirkılıç, Kırklareli İl Başkanı Erdem Esmer, Edirne İl Başkanı Murat nalça, Tekirdağ İl Başkanı Hasan Salih Hoşbay, Lüleburgaz İlçe Başkanı Şefik Işık ile birlikte 09 Şubat 2011 Çarşamba günü saat 12.00’de Kırklareli’ne geldi.
Pamukoğlu Kırklareli’ne gelişinde ilk olarak S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ni ziyaret etti. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özırmak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kooperatif Müdürü Semih Aygün tarafından karşılanan Genel Başkan Pamukoğlu;
“Ben görevimde 17 yer değiştirdim. Edirne Meriç Nehri’nden Zap Suyu’na kadar yerlerde görevlerde bulundum. Trakya’yı iyi biliyorum. Trakya’da 7 yıl görev yaptım. Türkiye’nin genelinde Anadolu ve Trakya’da rahatsızlık şu: Ekonomi batmış. Kimi kastediyorum; çiftçiyi, esnafı, emekliyi, memuru kastediyorum. Durum çok kötü, çok vahim. Ekonomi batmış durumda. Biz siyaset yapmayacağız, halk mücadelesi vereceğiz. Biz politikacı değiliz. Çocuklarımızın geleceği için mücadele eden bireyleriz. Halka inmelisiniz diyen siyaset cambazlarına cevabımız onların düşündüğü gibi olmayacaktır" diye konuştu.
Buradaki ziyaretini tamamlayan Pamukoğlu, beraberindekilerle birlikte saat 13.00’te Grand Hotel’de düzenlenen toplantıya katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Pamukoğlu, 60 ilde ve 500’ün üzerindeki ilçede teşkilatlanmalarını tamamladıklarını ve 2011 yılında yapılacak olan Genel Seçimlere katılacaklarını söyledi. Yapılacak olan Genel Seçimler’de baraj sorunu yaşamayacaklarını iddia eden Pamukoğlu, bugün Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde gerçekleştirilecek olan toplantıda Genel seçimlerde HEPAR’dan Milletvekili Adayı olacakların isimlerini açıklayacağını ifade etti.
Türkiye'de siyasetin doğru yapılmadığını ifade ederek; “Madenler tüketiliyor. Bankalar satıldı. Meydanlarda Hacivat ve Karagözü oynuyorlar. Ağlayarak sızlayarak siyaset yapıyorlar. Ağlayarak, sızlayarak siyaset olmaz. Bizim için, 'Osman Paşa siyaset yapamaz' diyorlar. Evet biz siyaset yapamayız. Çünkü yalanı, dolanı, sahtekarlığı, hırsızlığı bilmeyiz'' diye konuştu.
Türkiye'de tarım ve hayvancılığın durma noktasına geldiğini öne süren Pamukoğlu, Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı bir hale geldiğini iddia ederek;  ''Düne kadar kendi kendine yeten ve dışarıya ürün satan 7 ülkeden biriydik. Şimdi, dışarıdan 860 bin ton buğday ithal eder hale geldik. Hayvancılığımız da bitti. Yurt dışından anguslar getiriyoruz. Bizim iktidarımız, üretme üzerine kurulacak. Üreteceğiz, çalışacağız ve ihraç edeceğiz.''
Demokrasinin iki ayağı olduğunu söyleyen Pamukoğlu, bunların seçme ve seçilme ile denetleme ayakları olduğunu belirterek, “Maalesef Türkiye'de denetleme ayağı yok. Bu ülkede her şey satılıyor, talan ediliyor, köprüler satılmak isteniyor, kimsenin sesi çıkmıyor. Bu yurttaşlık bilincinin kaybolması demektir. Türkiye'de 20 milyon kişi açlık sınırının altında yaşıyor. Siz bu koşullarda demokrasiyi yürütemezsiniz” diye konuştu.
Pamukoğlu, Genel Seçim'e hazır olduklarını, 60 il ve 500 ilçede örgütlendiklerini anlatarak, referandumdan sonra partilerine üyelik başvurularında ciddi bir artış yaşandığını kaydetti. Artışın bir bölgede değil Türkiye genelinde olduğunu belirten Pamukoğlu, “Ocak’ta ikinci genel kurulumuzu yapacağız. Referandumdan önce 80 bin kişi üzerinde yapılan ankette oy oranımız yüzde 5.2 idi. Referandumdan sonra yapılan anketlerde ise yüzde 7.5'e yükseldi. Tüm teşkilatlarımızda üyelik için ciddi bir başvuru artışı var. Yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde baraj sorunu yaşamayacağız. Yurttaşlarımız artık eski demogoglardan, siyaset cambazlarından vazgeçiyor” diye konuştu.
Partisinin kadrolarını oluşturanların yüzde 57’sinin yaş ortalamasının 30’un altında olduğunu belirten Pamukoğlu; “Biz kadrolarımızda gençlere daha çok yer vermeyi amaçlayan bir partiyiz. Partimizde kadınlar konusunda herhangi bir kota yok. Genç kadın ve genç erkeklerin oranı adımızdaki gibi eşittir. Her kim bizim partimizde siyaset yapmak istiyorsa gelebilir. Biz hiç kimseyi davet etmeyiz. İsteyen kendisi gelerek bizim kurallarımıza ve tüzüğümüze uygun şekilde siyaset yapmak isterse kapımız herkese açıktır.”
Yapılan toplantının ardından merkez ilçede bulunan Ada Restaurant’ta öğle yemeği yiyen Pamukoğlu ve beraberindekiler esnafı ziyaret ettikten sonra Babaeski ilçemize doğru hareket etti. (s)
Okunma : 1788   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.