Güncelleme: TSİ     16 Mayıs 2021 Pazar     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Vecdi Gündoğdu Mühürü ve Koltuğu devraldı

“Emin adımlarla iktidara doğru yürüyoruz”
* Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP)  24 Ocak 2010 Pazar günü yapılan Kırklareli İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu, dün parti binasında düzenlenen törenle İl Başkanlığı görevini İhsan Kazan’dan devraldı. Törende konuşan Gündoğdu, emin adımlarla iktidara yürüdüklerini belirtti.


Güncelleme : 09:22:00 TSİ  28.01.2010
Vecdi Gündoğdu Mühürü ve Koltuğu devraldı
 

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP)  24 Ocak 2010 Pazar günü yapılan Kırklareli İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu, dün saat 12.30’da parti binasında düzenlenen törenle İl Başkanlığı görevini İhsan Kazan’dan devraldı. Düzenlenen devir teslim törenine; Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Yenerel, Kadın Kolları Başkanı Gülay Tülüş, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, partililer katıldı.
CHP Kırklareli İl Başkanlığı görevini 24 Ocak 2010 Pazar günü yapılan Kongre’de İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu’ya gururla teslim ettiğini belirten İhsan Kazan; “Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımız ile birlikte göreve geldiğimiz günden itibaren partimiz teşkilatları ile uyum içerisinde çalışma yaptık. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde her zaman iktidara doğru yürümekte olan partimizin Kırklareli’nde de iktidara yürümesi için tüm gayretimizle çalıştık. Bu çalışmalarımız meyvesini vererek başta merkez ilçe olmak üzere, ilçelerimizde ve beldelerimizde çok sayıda Belediye Başkanlığı ile İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeliklerinde çoğunluğu sağladık.
Bunları tabii ki biz tek başına yapmadık. Her zaman merkez ilçe teşkilatımız olsun, kadın kollarımız olsun, gençlik kollarımız olsun burada canla başla görev yapan arkadaşlarımızın desteği ile sağladık. Görevimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum.
Geçtiğimiz Pazar günü de partimize yakışır bir İl Kongresi gerçekleştirdik. Kırklareli’de gerçekleştirdiğimiz bu Kongremizde herkes bizim birbirimize düşüp, parçalanmamızı bekliyordu. Biz bu beklentileri boşa çıkartarak birbirimize daha bir kenetlenerek kongreden çıktık. Yapılan seçimlerde Vecdi Gündoğdu kardeşimiz delegelerimizin teveccühü ile İl Başkanlığı’na seçildi. Bu onurlu görevi teslim etmekten mutluluk ve gurur duyuyorum.  Vecdi Başkanımıza ve beraberinde görev alan herkese başarılar diliyorum” diyerek Parti’nin Mührü’nü ve koltuğunu CHP’nin yeni İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’ya teslim etti.
* “Örgütümüzdeki sorunları gidereceğiz”
24 Ocak 2010 Pazar günü düzenlenen İl Kongresi’nde Delegelerin teveccühü ile CHP İl Başkanlığı görevine seçilen Vecdi Gündoğdu’da böylesine onurlu bir görevi devralmaktan mutluluk ve onur duyduğunu belirtti.
Gündoğdu, seçimler öncesinde teşkilatları gezerek eksiklikleri tespit ettiğini, yapacakları Yönetim Kurulu Toplantıları’nın ilk 2-3’ünü bu eksikliklerin giderilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek şunları kaydetti: 
“Böylesine onurlu bir görevi teslim almaktan dolayı çok gururluyum. Bugüne kadar görev yapan tüm arkadaşlarımıza yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.
24 Ocak’ta bir İl Kongresi gerçekleştirdik. Yaptığımız bu kongre partimize ve bize yakışır bir şekilde geçti. Soğuk havaya rağmen salonu doldurarak kongremize hareket getiren tüm delegelerimize ve partililerimize de buradan teşekkür etmek istiyorum. İnanıyorum ki hava daha iyi olsa kongreyi yapmış olduğumuz salona sığmazdık. Yaptığımız kongrede bir takım kişiler bizlerin birbirimizle kavga ederek, birbirimizi kırmamızı bekliyorlardı. Ama müthiş bir olgunlukla Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir şekilde bir kongre geçirdik.
Kongre sürecimiz yaklaşık 40 günlük bir süreç içerisinde gerçekleştirildi. Bu süre içerisinde Demirköy’den Lüleburgaz’a, Pehlivanköy’den Babaeski’ye kadar her yere gitme olanağına sahip oldum. Bunun yanında beldelerimizi de tek tek gezme imkanını buldum. Bu gezilerim sırasında partimizdeki eksiklikleri yerinde görüp tespit etme imkanını da buldum. 
Önümüzdeki süreçte bizim İl Yönetim kurulumuz ile beraber yapacağımız toplantılar ilk etapta örgütümüzdeki eksikliklerle ilgili olacak. Bu gezilerim kapsamında Belde, İlçe Belediye Başkanlarımız ile Belediye Meclisi Üyelerimiz ile Delegelerimiz ve partililerimiz ile görüşme imkanını da buldum. Kendilerinden o yöre ile ilgili sorunları kişisel ve toplumsal anlamda yada partisel anlamda aldım. Amacımız ilk önce bu sorunları en asgari seviyeye indirmektir.
Dolayısıyla bunlar düzene konulduğunda ben inanıyorum ki yapılacak olan milletvekilliği Seçimleri’ne daha rahat bir şekilde gireceğiz. Aksi halde bunları derleyip toparlamasak ileriki zamanlarda sıkıntılara düşebileceğimiz de ortadadır. Çünkü böyle ufak tefek sorunlarımız yok bazı ilçelerimizde sorun büyük. Buradaki teşkilatlarımız çalışmıyor, sadece birkaç kişinin sırtında bu işler gidiyor. Buda örgütümüzdeki paylaşımcılığın az olduğunun bir göstergesidir. Yönetim Kurumuzun yapacağı ilk 2-3 toplantının ana teması bu sorunlar olacaktır. Bundan sonra iktidara yürümekte olan partimizi Kırklareli’nde de iktidara taşımak için vargücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz. Bana göstermiş olduğunuz bu güven ve destekten dolayı hepinize teşekkür ederim.”  (s)
Okunma : 1188   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.