Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Siyasetle ilgili son kararı millet vermeli”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kırklareli İl Başkanı Kemal Şar 5 Haziran 2010 tarihinde Sivas'ta Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi’nin yetkili kurullarının tamamının katılımıyla Genel İstişare Toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.


Güncelleme : 09:32:00 TSİ  14.06.2010
“Siyasetle ilgili son kararı millet vermeli”
 

HABER MERKEZİ
Düzenlenen İstişare Toplantısı ile ilgili olarak BBP Kırklareli İl Başkanı Kemal Şar yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“12 Eylül 2010 olarak YSK tarafından takvimi açıklanan Anayasa Değişiklikleri Referandumunda eksikliklerine rağmen, sivil bir anlayış ve çaba şeklinde gördüğümüz ve “Cunta Anayasalarına Hayır, Millet İradesine Evet” sloganıyla olumlu bir iradeyle değerlendirdiğimiz ilgili kamuoyu tarafından bilinmelidir.
Biz, siyasetin kendi dengeleri içinde doğal seyrinde yürümesini ve siyasetle ilgili son kararı milletin vermesi gerektiğini söylüyoruz. Dolayısıyla siyaset mühendislerinin operasyonu olarak gördüğümüz bazı siyasi oyunlara dikkati çekmeyi uygun görüyoruz.
Mevcut siyasi atmosfere göre ülkemiz yeni bir iktidar aramaktadır. Bu iktidar derin iç ve dış güçlerin değil yerli, milli, sivil ve Anadolu insanının iktidarı olsun isteyenlere çağrıda bulunmak istiyoruz; Gün birlik günü, gün Büyük Birlik günüdür.
Geçmişinde hiçbir kire bulaşmamış, 18 yıllık mazisinde hep 18 yaşın heyecanıyla ülkesine hizmet eden, milli davalarda hiçbir zaman siyasi kaygı duymayan Büyük Birlik Partisi artık milletimizin muktedir iktidarını sağlamaya adaydır. Tek alternatif, tek milli ve sivil güç Büyük Birlik Partisi'dir.
BBP olarak, öncelikle ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan, her türlü terör ve şiddete karşı olan, içerden veya dışarıdan herhangi bir gücün vesayeti altında değil tamamen miili iradeye dayanan, bu toprakların emek, alın teri ve ruhunu içine sindirmiş, aziz milletimizin manevi değerlerini sözde değil özde benimsemiş yeri, demokrat  ve reformist ilkeler çerçevesinde Tek Başına iktidar' hedefleyen bir 'Milli Merkez' çekim alanı oluşturma düşüncesini taşıyoruz.
Şehit Liderimizin vasiyeti olarak gördüğümüz Milli Merkez Projesi çerçevesinde;
Tamamen demokratik ve sivil anlayışla, çağın düşünsel seviyesine uygun, milli ve manevi değerlerimizi gözeten, önce insan diyerek devleti ebed müddet bilen, toplumsal dinamikleri önemseyerek farklılıkları kültürel  zenginlik olarak gören, tek bayrak tek resmi dil tek vatan tek devlet formülünü en büyük çatı olarak kabul eden yeni ve sivil bir anayasal düzen isteyenleri,
Ekonomisi, siyaseti ve güvenliği hiçbir gücün etkisi altında olmayan, 'Tam Bağımsız Güçlü Türkiye' idealine ulaşmayı en büyük gaye olarak gören, halka hizmet Hakk'a hizmettir şiarıyla yürüyen, milletimizin kültürel bütün zenginliklerini seven gerçek Milliyetçilik anlayışıyla hareket edenleri,.
Ülkemizin güvenlik, özgürlük ve refah meselelerini birbiriyle bağlantılı şekilde algılayıp, hâkim değil hadim devlet anlayışıyla gerçekçi ve uygulanabilir projelerle bir an önce çözmek ve yaşanabilir, huzur içinde bir ülke ve topluma ulaşma amacını Milliyetçiliğin en büyük önceliği olarak görenleri;
İşçisi, memuru, emeklisi, köylüsü, kentlisiyle vatan ve ülke sevgisini her türlü çıkarın üstünde görüp zengin ve müreffeh Türkiye özlemi taşıyanları,
Dindarlıkla yola çıkarak kindarlıkla yürüyüp yıllardır eleştirdikleri elitlere benzeyenlerden ve burjuvazinin yeşil tonunu sevenlere inat dün nasıl idiysek yarın da öyle olacağız' tevazu ve inancına iman edenleri,
Her türlü manevi değeri sömürmeyi ve siyasi ranta çevirmeyi marifet olarak görmeyip, Anadolu insanının saflığı ve basiretiyle yürümeyi onur olarak kabul edenleri;
İslam davasını zenginleşme davası değil Salih bir kul olma ve ahlak davası
olarak görüp her alanda adaleti en büyük nimet olarak kabul edenleri;
Yoksulluk, yolsuzluk, dinsizlik, demokrasi ve bölücü terörden yakınma edebiyatı yaparak iktidara gelince bahaneler üreterek beceriksizliğini' bekâra karı boşamak kolaydır' sözüyle perdelemeye çalışanlara inat her şartta iktidar olmanın gereğini yerine getirme irade ve kararlılığında olanları;
Yeniden Nizam-ı Alem yeniden Büyük Türk-İslam Birliği diyerek Önce Türkiye idealiyle Öncü Türkiye'yi kurmak isteyen gerçek dava ve gönül adamlarını, Büyük Birlik çatısı altında, ö koşulsuz, eşit şartlarda, yan yana siyaset yapmaya, iktidara yürümeye davet ediyoruz. Gelin milli ve güçlü iktidarı, Büyük Türkiye'yi birlikte kuralım. Önce milletimiz sonra yaşanabilir bir dünya özlemi duyan bütün iyi insanlar kazansın” dedi. (ue)
Okunma : 1216   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.