Güncelleme: TSİ     11 Mayıs 2021 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
DSP İlçe Kongresi’nde Kemal Pazarlı Başkan seçildi

Demokratik Sol Parti (DSP) Lüleburgaz İlçe Teşkilatı’nın 07 Mart 2010 Pazar günü Parti İlçe Binasında gerçekleştirdiği İlçe Kongresi ile Başkan, Yönetim Kurulu ve İl Delegeleri belirlendi.


Güncelleme : 09:22:00 TSİ  09.03.2010
DSP İlçe Kongresi’nde Kemal Pazarlı Başkan seçildi
 

 


Lüleburgaz

Parti İlçe Binasında Saat 13.00’de başlayan Kongre’de ilk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanı İlhan Durmuş, Başkan Yardımcısı Ömer Aksakal ve Kâtip Üyeler ise Baki Aktuğ ve Hüseyin Kılınçoğlu isimlerinden oluşturuldu.
Divanın oluşturulmasından sonra İlçe Başkanı Kemal Pazarlı Partinin Faaliyet Raporunu okudu. Ardından Çalışma Raporu oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Hesap ve Bütçe Raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi. İlçe Başkanlığı için Kasım ayında Hüseyin Kılınçoğlu’nun istifası ile atanan Kemal Pazarlı ve ekibinin yer aldığı tek liste ile seçime girilmesi varsa bir diğer liste ve önerinin olup olmadığı üyelere sorulduktan sonra tek liste ile seçime gidildi.
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker’in İlçe Başkanlığına gönderdiği yazı üyelere okundu. Türker gönderdiği yazıda şunlara yer verdi:
 “Ülkemiz toplumsal ve bireysel özgürlükler yönünden demokrasilerde rastlanmayacak şekilde sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Parlamentolarında her türlü düşünce ve fikrin temsilcilerinin bulunduğu ülkelerde demokrasiden bahsedilebilir.
Siyasal ve sosyal özgürlüklerini yaşayamayan toplumlar, ekonomik hak ve özgürlüklerini de tam anlamıyla kullanamazlar. Giderek meslek örgütlerine sivil toplum örgütlerine ve sendikal hareketlere de sınırlamalar getiren baskıcı bir rejimle yüzyüze gelirler. Böylesi dönemlerde ülke ekonomisi bozulur, üretim düşer ve gelir dağılımında da adaletsizlik başlar. Bugün köylü tarlasını süremiyor, hayvancılık bitti, sanayide üretim durma noktasında, esnaf siftahsız günler yaşıyor. Emekliler çaresiz, diplomalı ve diplomasız işsizler yoksul. Asgari ücret açlık sınırının çok altında. Bu olumsuz tablodan sorumlu olan 8 yıldan bu yana ülkeyi yöneten AKP hükümetidir. Maalesef parlamentodaki muhalefet partileri halkın ihtiyaçlarına göre değil iktidarın amaçlarına uyarak siyaset yapmayı sürdürüyorlar. İktidar partisi ile grubu olan muhalefet partileri bir tahterevalli oyunu oynamaktadırlar. Halkı çaresizliğe iten, sessizliğe götüren bu oyuna dur diyecek parti, Demokratik Sol Partidir. Partimiz Kongre sürecine girmiştir. Kongrelerimizde ülke sorunları tartışılırken, çözüm yolları da bulunacaktır. Sayın delegeler, özgürlüklerin yaşandığı ve sosyal adaletin gerçekleştiği, Ecevitçi çizgideki Demokratik Sol Partili hükümetlerin yönettiği Türkiye’ye kavuşmak dileğimle çalışmalarınızda başarılar diler, kongre delegelerine saygılar sunarım”
İlçe Kongresi’nin dilek ve temenniler bölümünde ise DSP’nin tek Belediye Meclis Üyesi olan Gürel Balkan söz aldı. Balkan “ Belediye Meclis Toplantılarında tek muhalefet yapan kişi ben kaldım. Daha geçen toplantıda Dünya Şampiyonu ve Avrupa Şampiyonu olan Karateci kızımız Neslihan Çalışkan’a bin TL, Avrupa üçüncüsü olan kızımız Gülşah Cengiz’e de beş yüz TL. ödül verilmesi kararı alındı. Böylesi büyük başarıları geçiştirdiğimizi söylesem de ne yazık ki tek kaldım. Öte yandan Marmara Belediyeler Birliği’nin Brezilya’nın Rio De Jenerio kentinde yapacağı Şehircilik ve Kentleşme konulu Toplantısı’na Belediye Başkanı ve bir Meclis Üyesinin gidiş geliş masrafları için 15 bin küsür TL. ödenek ayrılması görüşüldü. Hiçbir kuruma bir yararı olmayacak bir toplantı için bu kadar masraf yapılmasının reddedilmesini önerdim fakat yine tek reddeden ben oldum. Şu an Belediye olarak hiçbir eğitim kurumuna maalesef katkı sağlanmıyor. Ben Genel Başkanımızın daha önce dediği gibi gölge Belediye Başkanları oluşturulmasını ve parti binamızda düzenlenecek toplantılar ile en azından belediye Meclis Toplantılarında gündem oluşturulup olumlu kararlar alınması yönünde kamuoyu gündemi oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Bizim bir iddiamız vardı. 1. Dönem, 2. Dönem başkanlık sonrasında bir üçüncü dönem başkanlık çalışma ve hizmet anlayışında bir rutinlik getirir ve çalışma şevkini ortadan kaldırır, demiştik. Seçim sonrasında geçin 1 yıl bunu göstermiştir. Şu an belediyenin rutin faaliyetleri yol yapımı, çöp ve su işleri dışında yaptığı hiçbir hizmet yoktur” dedi.
İlçe Kongresi’ne de değinen Balkan “ Gönül isterdi ki daha büyük bir salonda daha çok katılım ile Kongremizi gerçekleştirelim. Ama mevcut şartlar altında yaptığımız Kongremizin Lüleburgaz’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek alkışlarla konuşmasını tamamladı.
Başkan Adayı Kemal Pazarlı ise kadın kolları üyesi bayanların düzenleyecekleri kermeslerle parti için gelir sağlamayı düşündüklerini belirtti. Pazarlı “ Halkımızdan toplayacağımız eski kullanılmış eşyaları muhtarlarımız vasıtasıyla belirleyeceğimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza vermeyi planlıyoruz” dedi.
Kongre’de sandık açıldığında oy kullanan 37 üyeden 37 si geçerli olmak üzere İlçe Başkanı resmen Kemal Pazarlı oldu.
“Lüleburgaz’ı DSP’nin Kalesi yapacağız”
İlçe Başkanı Kemal Pazarlı seçim sonrasında yaptığı değerlendirmede “ Lüleburgaz’ı Türkiye’nin en eski ve köklü partisi olan DSP’nin kalesi yapmak için tüm gücümüzle çalışacak, Ecevitçi düşüncemiz ile partimizi iktidara taşıyacağız. Köklü ve örgütlü bir parti olan DSP’de hiçbir zaman kişisel amaçlar yoktur. Bizler vatanımız ve halkımıza hizmet için varız. Atatürk İlkeleri doğrultusunda bu hizmetlerimize devam edip iktidar olacağız” dedi.
Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Delegeleri ise şu isimlerden oluştu;
Yönetim Kurulu (Asil); Adem Saygın, H. Ömer Olcay, İbrahim Polat, Ramazan Akey, Şerif Altay, Nejmettin Durmuş, Mehmet Bağcı, Rıdvan Gökçek, F. Ali Musa Özgen, Gülten Sınar, İsmet Varol, Halil Damatoğulları, Kadir Er, Uğur Battal ve Selman Dedeoğlu
Yönetim Kurulu (Yedek); Baki Aktuğ, Bülent kaya, Nuray Ateş, Rüjdet Pazarlı, Hüseyin Yüksel, Ersan Girgin, Nuri Mehmet Tuncer, Murat Bölür, İlkay Öz, Mehmet İzancı, Şahin Erdem, Hasan Doğan, Eyüp Ermeç, Mustafa Özen ve Zafer Özer
İl Delegeleri;
Kemal Pazarlı, Adem Saygın, H. Ömer Olcay, İbrahim Polat, Ramazan Akey, Şerif Altay, Mehmet Bağcı, Rıdvan Gökçek, F. Ali Musa Özgen, Gülten Sınar, İsmet Varol, Halil Damatoğulları, Kadir Er, Uğur Battal, Selman Dedeoğlu, Sevda Mert, Nuray Ateş, M. Nuri Tuncer, Ömürlü Tuncer, İnci Dalca, Hüseyin Kılınçoğlu, Ersan Girgin, Mehmet İzancı, Mehmet Yaman, Cengiz Yavuzel, Vecdi Özyürek, M. Gürel Balkan, Mümin Uludere, Hasan Doğan, Nusret Onar, Rüjdet Pazarlı, Aycan Pazarlı, Sibel pazarlı, Eyüp Ermeç, İlh an Durmuş, Ömer Aksakal, Mahmut Tufantoz, Özkan Yar, Kemal Aksaç, Fikri İdem, Murat Bölür, Yavuz Sınar, Şule Sınar, Hüseyin Uslu, Teoman Durukan, Ahmet Meral, Mehmet Yenilmez, Baki Aktuğ, Erdal Dönmez, İlhan Gezer, Muammer Duran, Üzeyir Temel, Saffet Erdem, Bülent Kaya, Şevket Girgin ve Abidin Yıldız. (gk)

 

Okunma : 2086   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.