Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
MHP Kırklareli Merkez İlçe Yamaner ile yoluna devam ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi, 18 Mart 2012 Pazar günü saat 13.00’da Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nde yapıldı.


Güncelleme : 09:32:00 TSİ  19.03.2012
MHP Kırklareli Merkez İlçe Yamaner ile yoluna devam ediyor
 

HABER MERKEZİ

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığı’na MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Başkan Yardımcılığı’na ise MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Av. İbrahim Güleryüz ve MHP Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık seçildi.
Yönetim Kurulu Faaliyet raporu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu. Kongreye katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru, yaptığı konuşmasında, MHP var olduğu sürece hiçbir kimsenin Türk Bayrağını indiremeyeceği ve hiçbir kimsenin de okunan ezanları susturamayacağını söyledi.
Doğru; “Yapılan kongrenin ülkemize, Türk İslam Dünyasına, partimize ve bu güzel şehrimize hayırlar getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Yapmakta olduğumuz olağan kongremiz inşallah Trakya’mızda ülkemizde yeni hedeflere ve yeni güzelliklere sebep olur. Ülke genelinde her tarafta kongrelerimizi yapıyoruz. Bugün itibariyle yaklaşık 800 ilçemizde, ilçe kongrelerini tamamlamış olacağız. İl Başkanlığı kongrelerini de yoğun bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ankara’da büyük bir kongre yapacağız ve bu kongre dünyanın her tarafına çok büyük mesajlar verecek. 18 Mart tarihi yüce tük milletinin tarihinde çok önemli günlerin olduğu bir zaman sürecidir.
Afganistan’da Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir tane helikopteri düştü. Gerçi düştü diyoruz ama bazı kaynaklar düşürüldüğünü söylüyor. 12 tane kahraman askerimiz şehit oldular. Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diyoruz. Onunla birlikte 18 Mart bizim için çok önemlidir. Çanakkale, Türk milletinin vatanseverlik ve hürriyet destanıdır. Çanakkale yedi düvele karşı vermiş olduğu savaştan ziyade büyük bir kurtuluş mücadelesidir. Kurtuluş savaşının temelleri Çanakkale geçilmeze atılmıştır. Çanakkale’nin her bölgesi, her yeri karış karış tarih doludur. Biz tüm Türkiye’de Çanakkale Geçilmezi anarken, bazıları da nevruz bayramlarını kutlayarak neredeyse aynı güne denk getirerek Türk Milleti’ne saldırılarını yoğun bir şekilde devam ettiriyorlar. 
İnanıyorum ki kongremiz bu birlik ve beraberlik içerisinde çok büyük hizmetlerin başlangıcı olacaktır. Çünkü Türk milletinin dünden daha fazla birlik ve beraberliğe sevgiye, dostluğa ihtiyacı vardır. İnanıyorum ki kongremiz bu birlik ve beraberlik içerisinde çok büyük hizmetlerin başlangıcı olacaktır. Çünkü Türk milletinin dünden daha fazla birlik ve beraberliğe sevgiye, dostluğa ihtiyacı vardır. Milliyetçi Hareket Partisi var oldukça hiç kimse bu ülkeyi bölemeyecek, Allah’ın izniyle böldürtmeyeceğiz. Ve yine Milliyetçi Hareket Partisi var oldukça hiç kimse bayrağımızı indiremeyecek, ezanlarımızı susturamayacaktır” dedi.
MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner ise; “Kırklareli hizmet bekliyor. Zaman ayrışma değil, birleşme zamanıdır” diyerek yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
Geçmişimizde olduğu gibi bugünde millet olarak ihtiyacımız olan Çanakkale ruhunun nesillere kazandırılması Milletimizin geleceği açısından hayati derecede önem arz etmektedir. 89 yıl önce kurulan devletimizin varlığı bugün, büyük tehdit altına girmiştir. Türkiye'yi bugün yaşadığı bunalımlardan çıkaracak yegâne siyasi güç, Türkiye sevdası ile yanan Milliyetçi Harekettir. Türkiye'nin milli birliği ve kardeşliği, geçmişte olduğu gibi bugünde en büyük güç ve inanç kaynağımızdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti tektir, ülkesi ve milleti birdir. Milli birlik ve bölünmez bütünlüğümüzün dayandığı temeller. Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek dil ülküsüdür.
Bu coğrafyanın sahibi olan Büyük Türk Milletinin Milli birliği ve beraberliği ağır yaralar almaya başlamıştır.
Bunun tek çözümü sorunlara Türkiye merkezli bakmakla, geleceği Türkçe okumakla mümkündür.
Artık oyun belli olmuştur ve ülkücülere düşen bu oyuna alet olmamak büyük güçlerin beklentilerini boşa çıkarmaktır. Yıllarca süren ve sabırla işlenen sinsi bir sızma, yıpratma ve yönetme stratejisi uygulayan güçlerin başarıya ulaşmalarına tek bir engel kalmıştır.
Sizlerin karşısına yepyeni bir kadroyla çıkıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ayrıca eski yönetimdeki herkese maddi ve manevi katkılarından dolayı sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bizler, Türkçe bağımlısı, Bayrak aşığı ve Millet düşkünüyüz. Vatanın her insanını aziz bilir, her karışını kutsal görür ve her nimetine şükür ederiz.
Çünkü biz Türkiye ve Türk Milleti tutkusuna gönülden bağlı dava erleriyiz. Çünkü biz, milliyetçi hareket partisiyiz.
Allah'ın izni ile bugün Kırkşehitler Diyarı’ndan yakılan bu meşale tüm yurda yayılacaktır. Kırklareli hizmet bekliyor. Zaman ayrışma değil, birleşme zamanıdır. Tüm ülküdaşlarımı milletimize ve şehrimize hizmet etmeye çağırıyorum”
Yapılan konuşmaların ardından 112  kişi sandık başına giderek; “MHP Kırklareli Merkez ilçe Başkanlığı’nda Kürşad Yaman ile devam” dedi.
MHP Kırklareli Merkez İlçe Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor;
“Kürşat Yamaner, Koray Şimşek, Burak Özbasmacı, Cem Kılıç, Tamer Yörük, Levent Ünal, Faruk Bağcı, Ersin Tilev, Şükrü Çakıroğlu, Barış Üske, Cumhur Canlı, Levent Tek, Rahim Körpe, Efe Çevik, Volkan Akman, Bahtiyar Ergül, Tuncay Güçlü, Cumhur Pala.”
Kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru, İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı. (ue)

Okunma : 1677   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.