Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“9. Büyük Kurultayımız partimizin vakarına uygun gerçekleşti”

* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Hakan Aytaç Kaya, MHP’nin 9. Olağan Büyük Kurultayı’nın arzu edildiği şekilde partilerinin vakarına uygun olarak gerçekleştirildiğini belirtti


Güncelleme : 09:16:00 TSİ  11.11.2009
“9. Büyük Kurultayımız partimizin vakarına uygun gerçekleşti”
 

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Hakan Aytaç Kaya, MHP’nin 08 Kasım 2009 Pazar günü yapılan 9. Olağan Büyük Kurultayı’nın arzu edildiği şekilde partilerinin vakarına uygun olarak gerçekleştirildiğini belirterek şunları kaydetti:
“Türkiye’mizin her yöresinden heyecanla ve inançla hasret gidermek için gelen dava arkadaşlarımız bu tarihi toplantıda çok önemli kararlara imza atmışlar ve şahit olmuşlardır.
9. Büyük Kurultayımız, Türkiye’nin milli varlığının ağır tehdit altında olduğu, etnik bölücülüğün çok ciddi bir beka sorunu haline geldiği nazik ve kritik bir dönemde yapılmıştır.
Bu bakımdan Büyük Kurultayımızın isminin ve ana temasının “Sonsuza Kadar “Var Ol” Türkiye” olarak belirlenmesi bir tesadüf değildir, ve bu klişe bir slogan ve simge de değildir.
Bugünkü ortam ve şartlarda Milliyetçi Hareketin önündeki en önemli tarihi görev, bin yıllık kardeşliğimizin hain saldırılara karşı korunması ve yaşatılmasıdır. Bu toplantıdan çıkan sonuç, bu görevin yerine getirilmesi açısından  “milli şahlanış ve ayağa kalkış” için tarihi bir dönüm noktası olacaktır.
Türk milletine yaptığımız çağrımız şükürler olsun ki cevap bulmuştur. On binlerce Türkiye sevdalısı büyük bir coşku ile bu milliyetçilik şölenine omuz vermiştir. İçerideki bu heyecana dışarıda da onbinler katılmış ve yeni bir dönemi müjdelemişlerdir. Büyük bir demokratik olgunluk içinde, hareketimizin ahlâkına uygun ve milli bir terbiye geleneği içinde davranılmıştır. Ağır sorunlar karşısında bunalan ülkemiz için büyük anlam taşıyan bu kongrenin yüklediği sorumluluğun farkında ve şuurundayız. Bizim siyaset anlayışımız, kutlu bayrağın yükseltilerek elden ele bir emanet halinde taşınmasını ilke edinmiştir. Bu mirasın emin ellerde durması ve nöbet değişiminde yeni kadrolara bırakılması siyasi geleneğimizin tabiatında mevcuttur
Hepinizin bildiği gibi, önünüzü kesmeye yönelik çalışmalar uzunca süredir gizli ve açık devam etmekteydi. Partimizin muhtemel bir başarısızlığını umarak nemalanmak isteyen odaklar, sistematik bir kampanya ile aziz milletimizin aklını karıştırmayı hedeflemişlerdi. Toplantılar, yemekler, törenler, mektuplar, makaleler, haberler, ekranlar ile Milliyetçi Hareket Partisi içine nifak sokmaya çalışmışlardı. Bugün aldığınız kararlar ve gösterdiğiniz duruşla, davamıza yönelik karalama ve karartma kampanyalarına karşı hak ettiği cevabı vermiş oldunuz. Partimize yönelik sızma teşebbüsleri, milliyetçi ve ülkücülerin kararlı duruşları karşısında hüsranla sonuçlanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisinin sahibi Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarıdır. Partimizin karar ve yönetim kadrolarına seçme veya seçilme iradesi ve hakkı yalnızca sizindir. Bu hakkın gaspına yönelik küresel senaryoları ve yerli aktörlerini çelikten iradenizi göstererek reddettiniz. Meşruiyet dışındaki bir girişimin Milliyetçi Hareket Partisinde sonuç almasının asla mümkün olamayacağını ilan ettiniz. Bu kararınızla, MHP’siz Türkiye heveslerini boşa çıkardınız. Bu karanızla, Türk milletinin yükselişinde yeni bir çığır açtınız. Buradan yükselen milli heyecan dalga dalga Türkiye’ye dağılacak ve Milliyetçi Hareketi mutlaka Tek Başına iktidara taşıyacaktır.
Bu kutlu davayı yeni tanıyan, fikirlerimizde sıcaklık duyan, kendi geleceğine sahip çıkmak isteyen bütün vatandaşlarımı üç hilalde buluşmaya davet ediyorum. Sizleri “lider ülke Türkiye” doğrultusunda verilecek onurlu mücadelede yol ve kader arkadaşlığına çağırıyorum. Bizlere arkadaşlık yapacak vatanseverleri Milliyetçi Hareketin bayrağı altında toplanmaya bekliyorum. Geliniz, aramıza katılınız ve kardeşlerinizle kucaklaşınız. Kuşkum yoktur ki, kongreden çıkan kararlarla, ülkemiz artık geleceğine daha emin ve güvenle bakmaktadır.
Milletimizi yokluk, yoksulluktan, yolsuzluk, yozlaşmadan kurtaracak kadroların seçildiğine inanmaktadır.
Milliyetçi Hareket Partisi kadroları, tek başına iktidar hedefimiz istikametinde, milli tarih ve kültür değerlerimize sahip çıkacaktır. Türk Devletini; Türk milletinden aldığı güç ve ilham ile müreffeh, kudretli, bilgi ve teknoloji üreten, uygarlığın öncüsü, barış, adalet ve güvenliğin güvencesi, onurlu bir ülke yapacaklardır.” (s)
Okunma : 946   Kategoriler : Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.