Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus görevdeki 1 yılını değerlendirdi


“Edindiğimiz tecrübelerimizi çalışmalarımıza yansıtacağız”
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus düzenlendiği toplantıda 1 yılık görev süresini değerlendirdi. Ulus, bugüne kadar Kırklareli’de hiçbir siyasi partinin yapamadığı birçok yeniliği kendilerinin yaptığını belirtti.


Güncelleme : 09:31:00 TSİ  09.06.2010
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus görevdeki 1 yılını değerlendirdi
 


HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 06 Haziran 2009 Pazar günü yapılan Kırklareli İl Olağan Kongresi’nde göreve gelen Yurdaer Ulus, geçen 1 sene içerisinde yaptıklarını düzenlediği toplantıda anlattı. Yurdaer Ulus, geçen 1 yıllık süre içerisinde Kırklareli’de partiye kayıtlı üye sayısının %90 oranında artış gösterdiğini belirtti.
07 Haziran 2010 Pazartesi günü saat 21.00’de Parti Binası’nda düzenlenen toplantıya; İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe ve İlçelerin Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile partililer katıldı.
Toplantı Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara Gemisi’ne İsrail askerleri tarafından düzenlenen saldırı sonucu Şehit olan 9 vatandaşımız için Saygı Duruşu’nda bulunulması ile başladı. Yurdaer Ulus; “Hem Kırklareli’mizin, hem ülkemizin, hem dünyada yaşayan Müslümanların, hem dünyada yaşayan bütün insanlarında artık meselelere nasıl bakması gerektiğini ifade eden olaylardan bir tanesidir. Bir daha tekerrür etmemesi temenni ediyoruz. Ancak Kırklareli ili olarak da zaman geldi meselelere değişik baktık. Zaman geldi meseleleri irdeledik. Zaman geldi sahiplenmedik. Bundan sonrada bu süreç bizim içinde, partimiz içinde, Kırklareli’miz içinde meseleleri sahiplenmenin, doğruya sahiplenmenin, hizmete sahiplenmenin başlangıcı olsun temennisini bulunmak istiyorum” dedi.
* “Meselelerin çözümü sistemli çalışma ile olur”
Ulus göreve gelmelerinin üzerinden 1 yıl geçtiğini ve bu süre içerisinde şimdiye kadar ilimizde hiçbir siyasi partinin yapamadığı birçok şeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kendilerinin göreve geldikleri günden bugüne kadar partiye kayıtlı üye sayısının %90 arttığını ifade ederek şunları kaydetti:
“06 Haziran 2009 tarihinde yapılan İl Başkanlığı Seçimleri ile yönetime gelen ekibimiz 1 yılını tamamlamıştır. Bizim birinci işimiz seçim sonrasında üyelerimiz arasında iş bölümü yapmak oldu. Yönetim ve Yürütme Kurulları’nı belirledik. Meselelerin çözümünün sistemle oluşacağını biliyoruz, sistemli gittiğimiz zaman başarılı olacağımızı düşünüyorum. İş bölümü ile görevleri belirlenen üyeler hızla görevlerinin özellikleri ve bulunduk konumdaki mevcut seviyeyi de belirlediler. İlçelerimizde sorumlu arkadaşlarımız, konularıyla sorumlu arkadaşlarımız kendi konuları hakkında hızla bilgi edinip çalışmalarını yapmaya başladılar. Teşkilat çalışmaları gereği periyodik olarak sık sık yaptıkları toplantılarıyla ilimizin genel istekleri doğrultusunda siyasi çalışmalarda yapmaya başladılar. Bu manda beklide ilk çalışmamız üç ilin il Başkanı’nın da toplanacağı çalışmaların başlangıcını yaptık. Biz Lüleburgaz’ımız Trakya’nın göbeği dedik, Edirne ve Tekirdağ teşkilatımızı buraya davet ettik. Tüm meselelere hep birlikte nasıl çözüm üretiriz çalışmalarını yaptık.
* “Parti Teşkilatlarımızda gerekli onarımları yaptık”
İlimizin parti teşkilat yapısını inceleyerek revize edilmesi gereken organlarımızı tekrar yenileme, revizyon işlemlerini planlayarak tamamladık. Bunlarla ilgili süreci hep birlikte takip ettik. Lüleburgaz ilçe yönetimimiz tekrar yeni baştan onarıldı. Çok güzel insanlar meseleye sahip çıktılar, eski arkadaşlarımıza teşekkür ettik. Şuanda hep birlikte ister teşkilatımızın içinde olsun, ister teşkilatımızın dışında olsun güzel çalışmalarımız devam ediyor. Pınarhisar ve Vize teşkilatımız aynı şekilde bu manda olan çalışmalarını tamamladı. Çalışmalarımız bu manada devam ederken basınımızın takip ettiği gibi Kadın Kollarımızın bir revizyon çalışması gerçekleşti. Görev yapan eski Kadın Kolları Başkanımıza da teşekkür ediyoruz ve ettik. Yeni yapılanmamızda son noktasındayız onu da oluşturacağız.
* “Kırklareli Gençlik Kolları Başkanımız Erbil Doğan”
Bu arada Gençlik Kollarımızla ilgilide hemen akabinde bir çalışma gerçekleşti. Erbil Doğan bu göreve getirildi. Kendisi Kırklareli’nin yerli esnaflarımızdan iş adamı Kadir Doğan’ın oğlu. Askerliğini yeni tamamladı, Fakülte mezunu, meselelere hâkim. Gerçekten meselelere dava gözüyle bakan bir kardeşimiz ona da aramıza katıldığı için teşekkür ediyorum. İnşallah bizimle birlikte bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. O da kendi ekibini daha çok güçlendireceğini düşünüyoruz. Faaliyetlerini Kırklareli adına, ülkemiz adına, insanlık adına, hizmet adına en üst noktada ve özellikle gelecekte bizim yerlerimizi işgal edecek olan arkadaşlarımız olma adına çok güzel günlerin beklediğini düşünüyorum.
* “Topyekûn Kırklareli için çalışıyoruz”
Bunun yanında il genelinde her seviyeden parti organlarımızla sıkı bir iş birliği yapma doğrultusunda İl Yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, İlçe ve Belde Teşkilatları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerimizin topyekûn organize halde çalışma programları yaptık. Şuanda Belediye Başkanlarımızın aylık toplantıları var. Bu toplantılarda herkes kendi içinde bulunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirdiğini, hangi şekilde ürettiğini, hizmet yapmak adına partimizin yayılması adına, partimizin düşüncelerini aktarma adına neler yapabileceklerini temin ettikleri toplantılar tertip ediyorlar. İl Genel Meclis üyelerimizin aynı şekilde, her ilçede her ay belediye sınırları dışlında hangi köyümüze, hangi beldemize ne hizmetler yapabileceklerinin çalışmalarını yapıyorlar. Biliyorsunuz İl Genel Meclis Üyelerimiz özellikle Belediye sınırları içinde kamu binalarıyla ilgili tasarrufları temin ediyorlar. Kamu hizmeti yerlerini, imkânlarını tespit ediyorlar. Bu konuda çalışmaları her ay yapılan bu faaliyetlerde gösteriyorlar. Biz şuna emin olduk ki biz sık sık bir araya gelirsek ve birbirimizle istişare edersek, temas edersek, tebessüm edersek, Peygamber Efendimizin sünnetleri olan bu vazifeleri yerine getirirsek ki bizim altını çizdiğimiz en önemli hususlardan biri de muhafazakâr demokrat yapımız. Başarılı olacağımıza emin olduk ve bu yolda da çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İl Yönetim Kurulu toplantılarımızı 10-15 gün Yürütme Kurulu Toplantılarımızı da yaklaşık olarak her hafta şeklinde yapıyoruz.
* “Sivil Toplum Örgütleri ile diyalog içerisindeyiz”
İlimizdeki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla diyalogların geliştirilmesi için gerekli ortam oluşturulmuş ve 1 yıl boyunca bunun devamı temin edilmiştir. Emin olunki bu çalışmalar özellikle bizim kurumsal kimliğimizin daha çok belirlenmesi, tespit edilmesi ve geliştirilmesi hususunda faydalı olduğunu da gördük. 11 Ağustos 2009 tarihinde seçildikten birkaç ay sonra tüm sivil toplum örgütlerini, dernekleri, birlikleri bu manada çalışan herkesi bir kahvaltıyla birleştirerek Kırklareli’mizi, ülkemizi, problemlerimizi, geleceğimizi neler yapabileceğimizi özellikle hizmet için hangi projelere nokta vurmamız gerektiğinin çalışmalarını yaptık. Bu çalışmalardan çok güzel neticeler aldık.
* “Genel Merkezimizin tüm faaliyetlerine katıldık”
Genel Merkezde yapılan hizmet içi faaliyetlerin tümüne ilgili birim temsilcileri eksiksiz olarak katılmıştır. Bu arada mutlaka meseleleri günlük olayları, gelişmeleri aktarma adına bizimde kendi adımıza teşkilattaki arkadaşların gelişmesi için Genel Merkezde yapılan bütün faaliyetlere tam olarak katıldık. Teşkilatlanma ve Birim Başkanları ve diğer tüm birimlerin büyük gayretleriyle bir yıl içinde üye sayımız yüzde 90 arttı. 06 Haziran 2009 ile 06 Haziran 2010 tarihleri arasında artış gösterdi. Müşahitlerimizin, sandık görevlilerini tespiti ve onayı yüzde 80-90 civarında tamamlanmıştır.
* “Birilerinin 3-0 yapacağız demesiyle olmuyor”
Birilerinin 3–0 yapacağız, 5–0 yapacağız demesiyle olmuyor. Sonucun ve insanlarımızın bizimle olduğu ve gönülden olduğunu biliyoruz. Eğer biz samimi olursak, birlik olursak bizimle olacaklarının işaretlerini alıyoruz. Tüm Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 65.1 evet varken sadece Tunceli ve Kırklareli ilimiz yüzde 35 evet demiştir. Bunu aşacağımızı biliyorum. Herkes görecek Türkiye’de görecek Sayın Başbakan’ımızda görecek inşallah ona bunu lütfedeceğiz. Kırklareli’de meselelerini çözme adına hizmetten yana bütün faaliyetleri göstereceğini, oy olarak da buna destek vereceğini biliyoruz. Güvencimiz, samimiyetimiz ve inancımız tam. Ülkemizi ve dünyamızı ilgilendiren tüm yurt dışı olaylarda dış ilişkiler biriminin organizasyonu ile katılım sağlanması çalışmalarını tamamına yaptık. Dış İşleri Başkan Yardımcımız çeşitli işlerde yapılan toplantıların hepsine katıldı. Genel manada bakarsanız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, AK Parti Hükümeti’nin, Başbakanımızın olduğu Bakanlar Kurulunun, bir Teşkilatının ne kadar meselelere geniş baktığını, ne kadar çok faydalı baktığını, ülkemizin ileriye gitmesi için ne kadar derin baktığını bir kez daha algılayabiliriz. Bütün çalışmalara destek veriyoruz ve katılıyoruz.
* “Halkımızın her türlü isteklerini tespit ediyoruz”
Genel Sekreterliğimizce İl Başkanlığı adına halktan gelen tüm problem ve istekleri tespit ediyoruz. Belirlenmiş bu problemleri kendimizi bir sivil toplum örgütü, bir teşkilatı gibi hissediyoruz. Bu çok önemli, biz onlardan birisiyiz. Onlar adına Vekilimize ve Başbakanımıza, Hükümetimize aktarma hususunda bütün faaliyetleri gerçekten sabır içinde, samimiyet içinde dinleyip çalışmalarımızı yapıyoruz. Referandum ve zamanında yapılacak olan genel seçimler için yapılan hazırlık çalışmalarına ilgili birimlerimizde katılarak il çapındaki sandık görevlilerinin belirlenmesi çalışmalarının da sonuna geldiğini az önce de ifade ettik, sonuç sandıktır. Bir yıllık faaliyetlerimizin elbette içinde belde Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Teşkilatlarımız, ilçelerde bulunan Kadın Kollarımızı, Gençlik Kollarımızla irtibatlarımız son derece iyi oldu. Ankara’dan aldığımız bütün bilgileri bu kollara da yayıp, meselenin özünü anlatmaya gayret ediyoruz. Bu çalışmaları sürdürürken bizimle 15 günde bir Ankara’dan gelip çalışmalarımıza destek veren Milletvekilimize de teşekkür ediyoruz. Kendisinin yoğun Ankara çalışmalarını sizlerde takip ediyorsunuz. Buradaki bütün programlara da elimizden geldiğince samimiyetle, büyük bir enerjiyle yetişmeye çalışıyoruz.
* “Edindiğimiz tecrübelerimizi çalışmalarımıza yansıtacağız”
Bu süreçten sonra da zamanında yapılacak olan seçimlerimize kadar faaliyetlerimiz bu şekilde devam edecek. Burada seçimlere kadar yaklaşık olarak 365 günümüz var. 365 gün kahır çekelim, üzüntü duyalım, stres içine girelim, yorulalım, mücadele edelim ama 365 gün için bunun Allah katında da bereketinin olacağını, hesabını göreceğimizi ve faydalı olacağını bilmenizi istiyorum. Sabır, samimiyet, alçak gönüllülük içinde kibirlilik yapmadan iktidar partisinin şımarıklığını yaşamadan menfi bir dedikodu çıkmadan elimizden geldiğince en iyisini yapmaya gayret ettik. Atatürk’ün Gençliğe Hitabı gibi dışarıdan bölmeye, içeriden bölmeye çalışan tabi olacak bu siyaset. Ama bunlara hiçbir zaman alet olmayacağımızı bilmenizi istiyorum. Bu bir hizmet yarışıdır. İktidar partisi olarak, iktidar partisinin İl Yönetimi, İlçe Yönetimleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Partimizin Belde Teşkilatları, Kadın Kollarımızı ve Gençlik Kollarımız olarak bundan sonraki süreçte meselelere en iyi şekilde sarılacağımızı herkes bilmeli. Geçtiğimiz bir yıl kendi tecrübelerimiz ama bundan sonraki bir yılda tecrübelerimizi sahaya aktaracağımız zaman olacağını düşünüyorum.” (s)

 

Okunma : 1889   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.