Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Vekil Gürşan, hastaneler hakkındaki gelişmeleri anlattı


AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Gürşan; “Kırklareli ve Pınarhisar Devlet Hastaneleri TOKİ’de bekliyor. Her an ihaleye çıkabilir” müjdesini verdi.


Güncelleme : 19:07:00 TSİ  11.06.2013
Vekil Gürşan, hastaneler hakkındaki gelişmeleri anlattı
 

HABER MERKEZİ
Kırklareli, sağlık alanında büyük yatırımlara sahne oluyor. Yaklaşık 2 yıl önce Kırklareli merkez ilçe başta olmak üzere 4 ilçede yeni devlet hastanesi yapılması için gerekli çalışmalar sürüyor. Yeni hastaneler yapılana kadar ise mevcut hastanelerin vatandaşlara en iyi şekilde hizmet vermesi sağlanıyor.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Kırklareli merkez ilçe başta olmak üzere Lüleburgaz, Pınarhisar ve Vize’de yeni devlet hastaneleri yapımı için çalışmaların sürdüğünü belirterek, Babaeski’de ise yapımı devam eden devlet hastanesinin açılışı ile ilgili gelişmeleri anlattı.
Kırklareli Devlet Hastanesi’nin vatandaşlar tarafından hasretle beklendiğini ifade eden Gürşan, yaklaşık 2 yıl süren çalışmaların ardından Ocak ayında Pınarhisar Devlet Hastanesi ile birlikte TOKİ’ye ihalesi yapılmak üzere devredildiğini söyledi.
Her an ihaleye çıkarılabileceğinin müjdesini veren Gürşan;
“Sağlık Bakanlığımız tarafından Kırklareli’ne 2 yılda büyük yatırımlar yapılıyor. Kırklareli merkez ilçe, Babaeski, Lüleburgaz, Pınarhisar, Vize ilçelerimize modern hastanelerimizin yapılması için çalışmalar sürüyor.
124 yataklı Babaeski Devlet Hastanemizin yapımı devam ediyor. Temmuz yada Ağustos ayında açılışını yapacağız. TOKİ’ye 2013 yılının Ocak ayında yer tahsisi ve projesi yapılan 250 yataklı Kırklareli Devlet Hastanemizin yapımı için dosyaları devretmiştik. Kırklareli Devlet Hastanesi’nin yatak sayısını arttırmak için girişimlerde bulunduk. Kırklareli Devlet Hastanemiz vatandaşlarımız tarafından hasretle bekleniyor. Kırklareli’nin her geçen gün büyüme ve aldığı göç göz önünde bulundurularak yatak sayısının artması sağlanacak. 250 olan yatak kapasitesini 400 yatağa çıkartmak istiyoruz. 6 aydır TOKİ’de beklemede olan Kırklareli Devlet Hastanemizin ihalesi her an yapılabilir.
Kırklareli Devlet Hastanemizin yapımıyla ilgili 5 kuruş para harcamayacağız. Yani bir nevi mevcut hastanelerimizin yerini TOKİ’ye devrederek, bunun karşılığında TOKİ’den yeni devlet hastanemizi yapmalarını istedik.
Aynı zamanda Kırklareli Devlet Hastanemizin yanına 50 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için harekete geçtik. İnşallah bunu da hastanemizle aynı projeye aldırarak yapılmasını sağlayacağız.
Lüleburgaz Devlet Hastanesi’yle ilgili arazi konusunda sıkıntı çıkmıştı. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Milli Savunma Bakanlığımıza ait bir araziyi Sağlık Bakanlığımıza kazandırdık. Yer tahsisi yeni yapıldığı ve Lüleburgaz Devlet Hastanemizin şuanda plan ve projeleri yapılıyor.
Yeni hastanemiz yapılana kadar mevcut hastanemizin yoğun bakım ve acil servislerinde sıkıntı vardı. Mevcut Lüleburgaz Devlet Hastanemize 16 yataklı yoğun bakım ve acil servisimizin çalışmaları sürüyor. Yakın zamanda hizmete başlayacak.
Pınarhisar Devlet Hastanemizin de arsa tahsisi ve projesini yaparak TOKİ’ye devrettik. Zannediyorum Kırklareli Devlet Hastanemiz ile birlikte aynı zamanda ihaleye çıkartılacak.
Vize Devlet Hastanemizin yapılması için ise arazi sıkıntımız var. Hastanemizin yapılması için arazi arama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Ayrıca Gürşan, yeni Kırklareli ve Lüleburgaz Devlet Hastaneleri yapılana kadar en iyi hizmeti vermeleri açısından yapılan çalışmalar kapsamında ısınma sisteminin akaryakıttan, doğalgaza dönüşümünün yapılacağını sözlerine ekledi. (Ufuk Ertop)

Okunma : 3067   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Sağlık, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.