Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır Cumartesi günü Kırklareli’deydi

“Türkiye’yi AKP’den kurtarmamız, AKP’yi bu karanlık yoldan çevirmemiz gerekiyor”
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır Kırlareli’ne gelerek parti il teşkilatıyla istişare toplantısı yaptı.


Güncelleme : 09:25:00 TSİ  08.03.2010
MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır Cumartesi günü Kırklareli’deydi
 


HABER MERKEZİ
MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır 6 Mart 2010 Cumartesi günü Kırklareli Akkuş Kaya Hotel’de MHP Kırklareli İl Teşkilatı ile kahvaltılı istişare toplantısı yaptı. Toplantıya MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan ve parti üyeleri de katıldı. Toplantıda konuşma yapan Şandır Türkiye’nin kötü durumda olduğunu ve gün geçtikçe daha da kötüye gittiğini belirterek, MHP olarak Türkiye’yi bu durumdan kurtarmak için hazır olduklarını belirtti.
* “Bu milli bir meseledir, bunun üzerinden siyaset yapılmaz”
Amerika Temsilciler Meclisi’nin Dış İşleri Alt Komitesi’nde alınan karara siyasi bir malzeme olarak değil milli bir mesele olarak baktıklarını belirten Mehmet Şandır; “Türkiye’miz kötü yönetiliyor. Türkiye’miz dışarıda hiç hak etmediği hakaretlere muhatap oluyor. Bu sebeple Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz Amerika Temsilciler Meclisi’nin Dış İşleri Alt Komitesi’nde alınan bu haksız kararı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu karar milletimize hakarettir saygısızlıktır. Bu duruma iktidarı, muhalefeti, sivil toplum örgütü yani tüm ülke olarak karşı durmamız lazım. Bu bir milli meseledir, bunun üzerinden siyaset yapmak değil, bu hareket karşısındaki sözlerimi milli duygularım için söylüyorum. Burada adaletsiz, saygısız ve düşmanca bir tavır ortaya konmuştur. Bu dostluk değildir. Stratejik ortaklık, dostluk diye atılan nutukların hiçbir değerinin olmadığı ortaya çıkmıştır.
Türkiye kötü yönetiliyor, çünkü iyi yönetilmiş olsaydı Amerika Birleşik Devletleri böyle bir karar almaya cesaret edemezdi. En azından utanırdı. Türkiye’yi ciddiye almayan, Türkiye’yi yönetenleri ciddiye almayan bir tavırla karşı karşıyayız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak AKP hükümetinin 7 yılı dolduran iktidarı sonrasında Türkiye’nin her gün daha fazla kötüye gittiğini, iç, dış politikada, siyasal yapıda, devlet yönetiminde Türkiye’nin bir kaosa sürüklendiğinin kanaatindeyiz.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak 7 Ocak 2010 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan bir karar gereği bugün Kırklareli’de bulunuyorum. Bu karar Türkiye’yi AKP yönetiminden kurtarma sürecinin başlangıcıdır. Türkiye’yi AKP yönetiminden kurtarmamız lazım. Çünkü AKP yönetiminin her günü Türkiye’ye pahalıya mal olmaktadır” dedi.
* “Türkiye tüketim topluluğuna dönüştürülüyor”
Türkiye’nin üretimden çok tüketime yöneltildiğini kaydeden Şandır; “Türkiye’de AKP yönetiminde iki stratejik yanlış yapılmaktadır. Biri Türkiye hızla üretimden uzaklaştırılıp, üretmeyen bir ülke haline getirilmektedir. Türkiye 72 milyon nüfusuyla bir tüketim topluluğuna dönüştürülmektedir. Türkiye ithalata dayanan montaj yapan ambalaj yapan bir sanayiye dönüştürülmüştür. Her zaman Türkiye’nin ihracatta büyüdüğü söylenmektedir. Bugün eğer söylenildiği kadar büyüseydik işsizlik bu kadar artmazdı. Bugün Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre Türkiye’deki işsizlik oranı %22’dir. Tarımda çalışan kesimi işi var kabul ediyorsak, buna rağmen işsizlik oranı %14’tür. Türkiye’de kayıt dışı diye bir ordu var. Türkiye ekonomisinin %48’i kayıt dışıdır. Çalışabilir kesimde her 4 kişiden biri işsizdir. Bu tabloya bakınca büyüdük denilen hadise nerededir, büyüdüysek neden insanlarımız işsiz gezmektedir, bu büyümeyi hangi işçilerle gerçekleştirdiniz, hangi fabrikada ürettiniz?
Türkiye’nin kendine ait tüm değerleri yabancıların eline geçti. Ülkede işleyen, istihdam sağlayan tüm değerler kapandı. Bu Türkiye’nin yabancılaştırılmasıdır. Türkiye’nin uluslar arası ticarette tüketim toplumuna dönüştürülmesidir. Yabancı sermaye Türkiye’nin üretim potansiyeline değil, tüketim potansiyeline geliyor. Türkiye’nin büyük kuruluşları olan Sabancı, Koç gibi büyük kuruluşların hepsi perakendecilik sektörüne yöneldi. Marketçilik yapıyorlar, yani fabrika değil market kuruyorlar. Türkiye’nin üretim gücüne değil, tüketim gücüne yatırım yapılması Türkiye’yi tehlikeli bir duruma getiriyor. Böyle bir ülkenin iyi yönetildiğini söylemek mümkün değil” şeklinde konuştu.
* “Kürt açılımı AKP’nin PKK açılımıdır”
Kürt açılımının AK Parti iktidarının PKK açılımı olduğunu ifade eden Şandır, sorunlara çözüm üretmek için yapılan bu tür yaklaşımların ayrışmaya neden olduğunu belirterek; “İkinci yanlış olan iş ise Türkiye’nin birliğini bozuyorlar. AKP iktidarın himayesinde etnik ayrımcılığın siyasallaşmasına ve buna dayalı hukuk geliştirilmesine zemin hazırladılar. Bu Kürt açılımı dediğimiz hadise aslında AKP’nin PKK açılımıdır. Demokrasinin standartlarını yükseltmek, birlik ve beraberliği geliştirmek iddiaları koca bir yalandır. Eğer sorunlarınızı bir farklılığı özne yaparak tartışırsanız ürettiğiniz çözüm ayrışmaya sebep olur. Böylelikle Türkiye’yi cam kırığı yığınına dönüştürürsünüz. Bu cam kırığı yığınları güneş vurunca belki parlar ama, tutmaya çalışırsanız da eliniz kan içerisinde kalır. Buralarda (Kırklareli’de) bu çok büyük bir sorun değil. Burada kimse kimseden rahatsız olmadan yaşayabiliyorsunuz. Ama ülkemizin her tarafı böyle değil. Milletvekili olduğum Mersin’de tüm farklılıklarla toplum birlikte yaşıyor. Şimdi etnik kimlikleriyle bir arada yaşıyorlar. Türk’se Kürt bakkaldan alışveriş yapmıyor. Millet birbirinden korkar duruma geldi” dedi.
* “Türkiye’yi AKP’den kurtarmamız, AKP’yi bu karanlık yoldan çevirmemiz gerekiyor”
Şandır konuşmasının devamında ise; “Türkiye’yi AKP iktidarından kurtarmak milli bir sorumluluk haline gelmiştir. Türkiye’yi AKP’den kurtarmamız gerekiyor, hatta AKP’yi bu karanlık yoldan çevirmemiz, iktidar olmak sorumluluğundan bunları kurtarmamız gerekiyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye’yi bu kötü yoldan çevirmek için tüm teşkilatlarımızla hazır olduğumuzu duyurmak istiyorum. Bugün burada Kırklareli’ni bunun için hazır olduğunu gördüm” şeklinde konuştu.
Mehmet Şandır ve parti üyeleri burada yapılan toplantının ardından Kaynarca, Pınarhisar, Vize ve Çakıllı’da da istişare toplantıları yapmak üzere yola çıktılar. (y.y.)
Okunma : 1109   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.