Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Kılıçdaroğlu Lüleburgaz’da Genel Başkan gibi karşılandı

Lüleburgaz Gençlik Kollarının düzenlediği, 86. yılında Cumhuriyet Gecesine Katılan CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleşti.


Güncelleme : 09:42:00 TSİ  29.09.2009
Kılıçdaroğlu Lüleburgaz’da Genel Başkan gibi karşılandı
 
    
ÖZKAN BAŞARAN

Trakya’nın her yerinden CHP’ lilerin katıldığı yemekte yoğun bir katılım gözlendi.
Lüleburgaz Gençlik kolları başkanı Tansel Göktaş ve yönetiminin organize ettiği yemekte, CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış, CHP İl Başkanı,İhsan Kazan,Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak,Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı ve eşi Hülya Hacı, Babaeski CHP ilçe Başkanı İrfan Altınel ve parti sekreteri Hasan Ali Eren, Babaeski Ticaret Odası Başkanı, Sebahattin Öner, CHP Babaeski Gençlik Kolları yönetimi, Babaeski önceki Belediye Başkanı Haluk Tezsezer, Babaeski CHP yönetim kurulu üyesi Ayten Tolga ve eşi Fahri Tolga,Pankobirlik Yönetim Kurulu üyesi Vedat Dal, Babaeski Belediye Meclis üyesi Ali İhsan Filiz, Babaeski Eski CHP ilçe Başkanı Hüseyin Özşengül, Eski İl genel Meclis üyesi Cevdet Demir, ESKİ CHP ilçe yöneticileri, Özgür Onat, Faruk Azabaoğlu ile katılım gösteren Babaeskili CHP’liler gecenin en kalabalık katılımcıları olarak dikkat çektiler.
CHP İl Başkanı İhsan Kazan'ın yaptığı konuşmadan sonra Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak bir konuşma yaptı. Başkan Halebak'ın konuşması uzun süren coşkulu alkışlarla karşılandı. Katılımcı CHP liler Başkan Halebak'ın konuşmasının verdiği coşkuyu ve heyecanı, geleceğin Kırklareli CHP milletvekilliği için en güçlü aday olarak gördüklerini de, aralarında konuşuyorlardı.
Daha sonra kürsüye  CHP Kırklareli Milletvekili Tansel Barış geldi. Vekil Tansel Barış yaptığı konuşmada, ülkenin içinde bulunduğu durumda sıkıntıları dile getirdi. Toplum katmanlarının hepsinin ekonomik krizden etkilendiğini ve ilk yapılacak seçimde AKP den kurtulmak isteyen insanların bu iktidarı sandığa gömeceğini hatırlatan Vekil Tansel Barış CHP iktidarında ezilen halkın ferahlayacağını sözlerine ekledi.
Daha sonra ayakta alkışlarla kürsüye gelen CHP grup Başkan Vekil Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu Konuşmasında, Lüleburgaz Gençlik Kollarının organize ettiği 86. Yılında Cumhuriyet Gecesi'ni düzenleyen genlere teşekkür ederek başladı.Atatürk'ün gençliğe verdiği önemi hatırlatan Kılıçdaroğlu, CHP nin gençleşmesi gerektiğini, partinin dinamizm kazanması için gerekli olduğunu söyledi.
CHP nin iktidara gelmesinin sürekli yeni insanlar kazandırılmasından geçtiğini ve gençleri CHP ye kazandırmak için çaba gösterilmesi gerektiğini anlattı.
Ülkenin ekonomik krizle boğuşurken emeklilere verilen zamların komik kaldığını da anlatan Kılıçdaroğlu, Bağ kurluya aylık 5 tl. SSK lıya da 11 tl. zam yapılırken, elektriğe %5 doğalgaza da %22 zam yapan hükümet emekliyi ağır bir sıkıntıya terk etmiştir dedi.
Sözlerine halkımızın bu sıkıntıları iyi görmesi gerekir göre göre oy vermemesi gerekir, örneğin emekli bu komik zamları düşünerek AKP ye oy vermemeli, ülkemizde emeklilerin hepsi bir partiye oy verseler, o partiyi iktidara getirecek çoğunlukları var diyerek devam eden CHP grup başkan vekili, Kemal Kılıçdaroğlu, Açılım konusunda da şunlar söyledi, insanlar doğarken etnik kimliklerini belirleyemediklerine göre ayırım yapamayız, bizim bütün inançlara saygımız var,biz hep bir arada yaşamalıyız, CHP 86 yıllık köklü bir partidir, yolu Çağdaş Uygarlık Yolu’dur, CHP'nin ,bugünlere güçlü olarak ulaşması, Cumhuriyeti, Demokrasiyi ve Halkı kucakladığı içindir. Biz halkımızın hepsini seviyoruz, Onun için Biz Cumhuriyet Halk Partiyiz. Diyerek sözlerine son verdi.
Ayakta alkışlarla bir genel Başkan gibi uğurlanan CHP Grup Başkan Vekil Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Lüleburgazdan ayrıldı.
Okunma : 1118   Kategoriler : Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.