Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Biz darbeyi seçimde, sandıkta yapacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Teşkilatı’nın haftalık olağan halk toplantısı 22 Şubat 2010 Pazartesi günü İlçe Binasında gerçekleştirildi.


Güncelleme : 09:20:00 TSİ  23.02.2010
“Biz darbeyi seçimde, sandıkta yapacağız”
 


Lüleburgaz

Toplantının başında demokrasinin her platformunda hizmetler vermiş “ Bilime İnanmış, Laik Bir İnsan” Prof. İlhan Arsel’in 1921 yılında doğumundan 07 Şubat 2010 tarihinde vefatına kadar hayatı ve yaptığı çalışmalar partililere sunum eşliğinde aktarıldı. İlçe Eğitim Sekreteri Okan Mutlu tarafından hazırlanan sunum öncesi demokrasi şehitleri adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Arsel’in hayatını partililere aktaran Mutlu “ Ne yazık ki Atatürk’ün bin bir güçlükle mollaların egemenliğinden kurtardığı insanlarımız yine o ellere teslim edilmeye çalışılıyor” dedi. 12 Eylül döneminde Fetullah Gülen’in Kenan Evren’e gönderdiği mektubu çoğaltıp dağıtacaklarını belirten Mutlu; “ O zaman gerçekleri daha iyi göreceksiniz. Darbeden kimler nasıl çıkar sağlamış net olarak anlayacaksınız” dedi.
Toplantıda söz alan İzzet Pehlivan ise; “Evet darbe, darbe diyorlar. Doğru söylüyorlar darbe yapıldı. Darbe, AKP Hükümeti tarafından Yargıya, Üniversitelere karşı yapıldı. Bunu herkes görüyor. Askeri halkın gözünde düşürmeye çalışanlar bilsinler ki Türk Milleti’nin hepsi askerdir” dedi. Prof. İlhan Arsel’in Amerika’da yaşamasına üzüldüğünü belirten Pehlivan “ Bu ülkede her türlü tehdide karşı göğüs germeli ve kaçmamalıyız. Bağımsız Türkiye diyerek darağacına giden şehitlerimizi unutmadık” dedi.
Toplantıda söz alan İl Genel Meclisi Üyesi Nedim Orcan konuşmasında solcuları darbe planları yapmakla suçlayanlara ateş püskürdü. Orcan; “Darbeler her zaman sol kesime karşı yapılmış ve acı çeken hep solcular olmuştur. CHP’li düşüncede darbenin yeri yoktur. Biz darbeyi seçimde sandıkta yapacağız” dedi.
Toplantıda son konuşmayı İlçe Başkanı Turabi Kayan yaptı. Haftanın değerlendirmesini yapan Kayan; “Lüleburgaz halkının aydınlık yüzünü bu hafta herkes gördü. Sendikalarımızın düzenledikleri tekel İşçilerine destek eylemine CHP olarak bizler de katıldık. Katılan tüm partililerimize teşekkür ediyorum. İşçi bugün işsiz, yarın ise aç bırakılmaya çalışılmaktadır. Ama artık halkımız bunu kavramıştır. Olay tespit edilmiş çözümü de gelecektir” dedi.
Ülkenin geriye götürülmesi için döşenen temel taşların nasıl yerleştirildiğini halkın net bir şekilde görmeye başladığını belirten Kayan; “Yargı’ya yapılan müdahale, başsavcının içeri alınması kuvvetler ayrılığı ilkesine aykırıdır. Bunların tek amacı Türkiye’yi geri götürmeye çalışmaktan ibarettir. Türkiye’yi parçalamak isteyen emperyalistlerin oynadıkları oyunların birer parçası sergilenmektedir. Türkiye’yi önce eyaletlere sonra şehir devletlerine bölüp güçsüzleştirmek ve yok etmenin planlarını yapıyorlar. Çünkü çıkarlarına göre ekmeklerine ortakçı istemiyorlar. Halkımız bunun bilincine varmıştır ve önümüzdeki seçimde bunu gösterecek ve AKP Hükümeti’ne gereken cevabı verecektir” dedi.

 

 

Okunma : 1171   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.