Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
4+4+4 Eğitim Sistemi, CHP Binası’nda masaya yatırıldı


* Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanlığı, Kırklareli Tabip Odası Başkanlığı ve CHP Kırklareli İl Teşkilatı ile birlikte 4+4+4 yasası konusunda bilgi alış verişinde bulundular.


Güncelleme : 09:24:00 TSİ  06.09.2012
4+4+4 Eğitim Sistemi, CHP Binası’nda masaya yatırıldı
 

HABER MERKEZİ
Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanlığı, Kırklareli Tabip Odası Başkanlığı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Teşkilatı ile birlikte 4+4+4 Yasası konusunda 05 Eylül 2012 Çarşamba günü saat 13.00’da CHP Kırklareli Parti Binası’nda bilgi alış verişinde bulundular. 
Yapılan bilgilendirme toplantısına; CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şahabettin Vardar, Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Seyfi Meriç, Kırklareli Tabip Odası Başkanı Halil Muhacir ve birçok partili katıldı. 
Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Seyfi Meriç, Başbakan’ın “4+4+4 Eğitim Sistemi’ne karşı çıkılması ihanettir” dediğini belirterek şunları söyledi:
“Biz eğitim emekçileri olarak, ülkemizde laik, demokratik ve bilimsel eğitim istiyoruz. Başbakan İmam Hatip Ortaokulları’nı açacak diye 4+4+4 Eğitim Sitemi’ni getirdi. 3 nesil çocuğun aynı sınıfta işi ne? 5-7 yaşındaki çocuklar bu eğitim sistemi ile aynı sınıfta eğitim görecek. Peki 5 yaşındaki çocuk ile 7 yaşındaki çocuk aynı kefeye konduğunda nasıl bir şey ortaya çıkacak bunun farkında değiller. 5 yaşındaki çocuk her konuda 7 yaşındaki çocuktan fiziki olarak, beyin, düşünce olarak aşağıda. Bu çocuklarımız aynı sınıfta eğitim göreceklerinden dolayı 5 yaşındaki çocuk her zaman ezilecek ve okuldan soğuyacak okula gitmek istemeyecek. Durum böyle olunca okula küsmüş okulu sevmeyen gitmek istemeyen bir nesil yetiştireceğiz. Biz demokrasiden, adaletten yana olanların sesiyiz Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin geleceğinin yok edilmesine karşıyız” dedi.
* “Çocukları okula başlamasın diye veliler biz doktorlardan rapor istiyor”
Kırklareli Tabip Odası Başkanı Halil Muhacir, veliler çocukları erken yaşta okula başlamalarını istemediklerini belirterek doktorlardan rapor istediklerini ifade ederek şunları söyledi:
“Veliler çocukları erken yaşta ve yaşıtları haricinde okula başlamamalarını istedikleri için biz doktorlardan rapor istiyorlar. Durum böyle olunca biz doktorlar kullanılıyoruz. Hayatta bir şeyleri sorgulayıp öğrenilmesi gerekir. Bir takım şeyler bize dayatılmış. Tartışmamız, öğrenmemiz gereken bilim toplumu olmamız gerekiyor. Biz çocuklarımızı düşündüğümüzden dolayı bu konuları bu kadar kurcalıyoruz” dedi.
* “4+4+4 eğitim sitemine her kesimden vatandaş tepkili”
CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, 4+4+4 Eğitim Sistemi’ne her kesimden insanın tepkili olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
“Okullarımız yaklaşık 10 gün sonra açılacak ve en sıcak günden şuanda bu. Türkiye’de hiçbir esimde farklı partilere gönül veren vatandaşlarımız 8 yıllık eğitime karşı çıkmamıştı. Ama 4+4+4 Eğitim Sitemi’ne iktidar yanlısı olan vatandaşlarımızdan bile karşı çıkan oldu. 8 Yıllık Kesintisiz Eğitim her kesim vatandaştan olumlu tepki almıştı. Fakat 4+4+4 Eğitim Sistemi olumsuz tepki alıyor almaya da devam ediyor” dedi. (Şahin Gin)

Okunma : 1896   Kategoriler : Eğitim, Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.