Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Belediye Başkan Adayları’na Kırklareli’de Bakanlı tanıtım

* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Teşkilatı Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenle Kırklareli Merkez İlçe, İlçeleri ve Beldeleri’nin Belediye Başkan Adayları’nı tanıttı.


Güncelleme : 09:33:00 TSİ  10.02.2014
AK Parti Belediye Başkan Adayları’na Kırklareli’de Bakanlı tanıtım
 

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Teşkilatı Kırklareli Merkez İlçe, İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları’nı 09 Şubat 2014 Pazar günü saat 17.00’de Kırklareli Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlediği törenle tanıttı.
Düzenlenen tanıtım törenine; Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ahmet Bağa Öğütken, Hüseyin Bürge, Gülay Dalyan, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Koçdemir, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Kadın kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, AK Parti İlçe ve Belde Başkanları ve partililer katıldı.
* Kılavuz; “Milletimize hizmetkar olmak için yola çıktık”
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz;
“AK Parti olarak çıktığımız bu iktidar yolculuğunda dertlinin, derdinle dertlenmek için milletimizin hizmetkârı olmak için bu hazimle yola çıkan Belediye Başkan Adaylarımızın tanıtım toplantısını Sayın Sağlık Bakanımız ve milletvekillerin teşrifi ile yapıyoruz. Partimizce Aday gösterilen Belediye Başkan Adaylarımızın Allah yolunuzu açık etsin. Belediye Başkan Adaylarımızı sizlere daha önce açıklamıştık. Önümüzdeki hafta Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi ile ilgili aday olacak arkadaşlarımızla ilgili çalışmalarımız devam edecek. Kırklareli’de ne kadar etkinlik olsa Sağlık Bakanımızı aramızda görüyoruz. Teşkilatımızın yapmış olduğu çalışmalarda bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşkilatım adına teşekkür ederiz” dedi.
* Gürşan; “Trakya’da Şeytanın bacağını kıracağız”
AK Parti’nin 80 senede Türkiye’de yapılmayanları 11,5 senelik iktidarı döneminde gerçekleştirdiğini vurgulayan AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan bu hizmetleri Kırklareli’de de daha iyi verebilmek için vizyon sahibi adaylarla yola çıktıklarını belirterek; “Belde, İlçe ve İl Belediye Başkan Adaylarımıza hayırlı olmasını diliyor ve Allah utandırmasın. Bu seçimler hem ilimiz için, hem bölgemiz Edirne ve Tekirdağ için hemde Ülkemiz için hayati öneme sahip. 2002 yılından bu yana iktidarda olan güçlü bir AK Parti var, çok güzel işler yapmış bir AK Parti var, başta sağlık alanında, ulaşımda, sosyal güvenlikte, hakikaten güzel işler yapmış ama aynı hizmeti Trakya’da alamamış şehirlerimiz var ama biz inanıyoruz, Sayın Bakanımızın öncülüğünde bu dönem bu seçimlerde inşallah Trakya’da da şeytanın bacağını kıracağız” dedi.
* Salonu dolduranların tezahüratları ile adaylar tanıtıldı
Konuşmaların ardından Kırklareli Merkez İlçe, İlçeleri ve Beldeleri’nin Belediye Başkan Adayları’nın İlçeler Bazı’nda Alfabetik olarak tanıtımına geçildi.
Yapılan tanıtımda; Babaeski Belediye Başkan Adayı Naci Yavaş, Babaeski/Alpullu Belediye Başkan Adayı Ali Alkan, Babaeski/Büyükmandıra Belediye Başkan Adayı Vedat Alpaslan, Babaeski/Karahalil Belediye Başkan Adayı Dindar Seçen, Demirköy Belediye Başkan Adayı Kamer Tuna, Demirköy/İğneada Belediye Başkan Adayı Hayri Savaş, Kofçaz Belediye Başkan Adayı Nuri Çalışkan, Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel Balkan, Lüleburgaz/Ahmetbey Belediye Başkan Adayı Ünal Kaymaz, Lüleburgaz/Büyükkarıştıran Belediye Başkan Adayı Ezgin Çelik, Lüleburgaz/Evrensekiz Belediye Başkan Adayı Heysem Seren, Pehlivanköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Açıkel, Pınarhisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Kapılı, Pınarhisar/Kaynarca Belediye Başkan Adayı Hasan Garip, Vize Belediye Başkan Adayı Aynur Serin, Vize/Çakıllı Belediye Başkan Adayı Ahmet Sağlam, Vize/Kıyıköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Bora, Kırklareli Merkez/İnece Belediye Başkan Adayı Murat Alınterim, Kırklareli Merkez/Kavaklı Belediye Başkan Adayı Gürel Koşdemir, Kırklareli Merkez/Üsküp Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kasap ve en son olarakta Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Gençlik kolları Başkanı Ömer Faruk Kılavuz tarafından kolları hayava kaldırılarak tanıtıldı.
* Minsolmaz; “Amacımız bir başarı öyküsü yazmak”
Aday Tanıtımı’nın ardından AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz tüm adaylar adına yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Bizler büyük bir işe kalkıştık. 12 yıldır iktidarda olan AK Partini maalesef Trakya’da önemli ilçe merkezleri ve İl merkezlerinde almadığı yerel hizmetleri, halkımızın hak ettiği bir şekilde alabilmesi için siz teşkilat mensuplarıyla birlikte bir yola çıktık. Amacımız bir başarı öyküsü yazmak. Zor olan hiç bir şey yoktur. Partinin ilk kurulduğu 2001 yılından sonra 2002 yılında tek başına iktidar gelmiş bir siyasi Partinin mensuplarıyız. Yolda yürürken, bir yerde otururken 12 yıldır iktidar olup bazı hizmetlerde yüzyıla varan dönemde yapılamayan hizmetleri veren bir siyasi Partinin adayları olarak dimdik yürümek zorundayız. Onurlu ve vakarlı bir şekilde adaylığımızı ve projelerimizi anlatmak zorundayız. Sayın başbakanımızın dediği gibi hizmetkar olma iddiasında olduğumuz için, bu gururu gösterirken kibirden kaçınmamız gerekiyor. Sayın bakanım, değerli milletvekillerim ve çok değerli teşkilat mensupları arkadaşlarım 19. Yüzyıl belediyecik anlayışımızdan partimiz sayesinde kurtulunmuştur. 75 yıl sonra gelen bu düzenleme ile illerimiz, beldelerimiz ve köylerimizde; sadece yol, sadece çöp toplama, sadece kanalizasyon hizmetleri gibi algılanan belediyeciliğe yeni bir boyut kazandırılmıştır. Değerli arkadaşlarım bizler bu duygularla yola çıktık. İnsanımıza temel belediyecilik hizmetlerinin yanında başbakanımızın dediği gibi; fakirin, fukaranın yanında olma, sosyal yöneticilik hizmetleri yapma ve şehirlerimizi çağdaş uygarlık seviyesindeki ülkelerde olduğu gibi modern ve yaşanılır seviyeye getirme sorumluluğu içindeyiz.  Bizler bu ağır görevin sorumluluk bilincindeyiz. Aday arkadaşlarımızla sık sık toplanıp bu konuyla ilgili olarak ortak proje çalışması yapıyoruz. İnşallah sahaya indiğimiz an sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Batılıların enteresan bir bakış açısı var. Batılılar diyor ki; “Şans diye bir şey yoktur. Fırsat önünüze çıktığı zaman hazırlıklı olmanıza şans denir. “ Bizim önümüze bu fırsat çıktı. Biz hazırlıklı mıyız? Bizler hazırlıklıyız. Yaklaşık 10 yıldan beri bu mücadeleyi teşkilatımızın bütün mensuplarıyla siz bakanlarımız, milletvekillerimizin destekleriyle; kapı kapı sokak sokak yapıyoruz. Hep söylediğim gibi, evin içerinde anne ne ise, şehrin içinde belediye o demektir. Biz Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne insanın da bu hizmetlerden faydalanmasını istiyoruz. Allah nasip ederse 30 Mart’tan sonra bu salonlara sığmayan teşkilat mensuplarımızla beraber Kırklareli’yi tüm belde ve ilçelerle birlikte AK Parti Belediyecilik hizmetleriyle tanıştıracağımıza söz veriyoruz.”
* Bakan Müezzinoğlu; “Ben sadece Edirne’nin değil tüm Trakya’nın Bakanıyım”
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’da yaptığı konuşmasında kendisinin sadece Edirne’nin değil tüm Trakya’nın Bakanı olduğunu belirterek Kırklarelililerin seçime kadar kalan günleri iyi değerlendirerek, kararlarını vermelerini istedi. AK Parti Kırklareli İl Teşkilatı Üyeleri’nin sadece partilerine gönül verenleri değil diğer partilere de gönül verenleri ziyaret ederek yapmak istediklerini en iyi şekilde anlatmalarını isteyen Bakan Müezzinoğlu bu süreç boyunca kendisinin de Kırklareli AK Parti Teşkilatı’na her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade ederek;
“Kırklarelili Hemşerilerim öncelikle çok önemli bir sürecin başlangıcındayız. İnşallah yerel yönetimler adına, Ülkemizin Demokrasisi adına, Milli İdarenin, Hak ve Hukuku adına, şehirlerimizin geleceği adına bir dönüşüm noktası olacak olan 30 Mart seçimlerinin arifesindeyiz. 50 günden az bir süre kaldı, artık 50’den aşağıya inmeye başladık. İnşallah önümüzdeki bu kısa süre zarfında toplumumuzun her kesimi kucaklayarak, hiçbir kişiyi dışlamadan herkese hizmet etme aşkıyla inanıyorum ki çalışacak ve 30 Mart akşamı Kırklareli’de AK Belediyeciliğin bayrağını Kırklareli’de dikeceğiz.en çok milletini seven kimdir, en çok bölgesini tanıyan kimdir, en çok bu milletin değerleriyle has duyan kimidir, en çok Ay Yıldızlı Bayrağını daha güçlü dalgalandıra bilme derdi olan kimdir onu anlıyoruz çok şükür Kırklareli’de Selahattin Minsolmaz Kardeşimizle, Edirne’de Muhammet Gürşen, Tekirdağ’da Mustafa Yiğen kardeşimizle çünkü biz Trakya’yı bir bütün görüyoruz. Trakya gelişecekse, Trakya’nın şehirleri hak ettiği güçlü hizmetleri alabilecekse, Trakya geleceğinde vizyon bir bölge olacaksa, Tekirdağ ile birlikte Kırklareli İle birlikte, Edirne ile birlikte güçlenecek, birlikte gelişecek ve o muasır medeniyet seviyesini üzerindeki hedefe birlikte koşacak” dedi.
* Sigarayı bırakanlar ödüllendirildi
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu konuşmasının ardından “9 Şubat Sigara Bırakma Günü”  dolayısıyla Kırklareli’de sigarayı bırakan Hülya Erdoğan, Emine Edesen, Ertan Cerrahoğlu ile İbrahim Özmen’e Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediyeleri verdi. (Savaş Eskici-Kadir Sinici-Derya Atkoşan)

 

Okunma : 1386   Kategoriler : Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.