Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Yaşlılığı sorun olmaktan çıkaracak projeler geliştiriyoruz”


* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus, Yaşlılar Koordinasyon merkezi tarafından yaşlılığı sorun olmaktan çıkaracak projeler geliştirdiklerini söyledi.


Güncelleme : 10:27:00 TSİ  23.03.2010
“Yaşlılığı sorun olmaktan çıkaracak projeler geliştiriyoruz”
 
HABER MERKEZİ
18-24 Mart Yaşlılar Haftası sebebiyle AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus, Sosyal İşler Başkanı Rükna Hümmet, Yaşlılar Koordinasyon Başkanı Sebahat Özcan ortak bir açıklama yaptılar.
Yaşlılara verilen önemin dile getirilerek,, yaşlılara verilen hizmetlere değiniline açıklamada şunlar kaydedildi:
“Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü verileri açık bir gerçeği ortaya koymaktadır ki 21 yy. yaşlılığın yüzyılı olacaktır Bu gerçekten hareketle bütün toplumların çok boyutlu olarak kendi değerlendirmelerini yapmaları, önlemlerini almaları ve yaşlanma problemlerini sosyal hassasiyetlerle ele alarak bu yönde projeler geliştirmeleri gerekmektedir.
Ülkemizde yaşlı nüfusumuz sürekli artmaktadır. 1990 yılında 60 yaş üzeri nüfusun, genel nüfusa oranı yüzde 7,14 iken, 1995 yılında bu oran yüzde 7,63'e çıkmıştır. Yapılan son Nüfus sayımlarında ise 65 yaş üzen nüfus 2007 yılında yüzde 7,1, 2008 yılında yüzde 6,8, 2009 yılında ise yüzde 7 olarak belirtilmektedir.
Yukarıda bahsettiğim rakamlar, önümüzdeki yıllarda oranı giderek artacak olan yaşlı nüfusumuza ömürlerinin gen kalan kısmında yaşamlarını en iyi şekilde sürdürmelerini sağlayacak çalışmalar yapılmasını sosyal devlet olmanın bir gereği olarak karşımıza çıkarmaktadır.
Bizler toplumsal merkeze yaşlandığını ifade ederek yola çıkmış bütün siyası uygulamalarıyla her zaman milletimizin huzur ve refahını öncelemiş bir siyasi partinin mensuplarıyız.
Bizler Küçüğüne sevgiyle, büyüğüne saygıyla yaklaşılması gerektiğini öğreten, bir kültürün, bir değerler silsilesinin mensubu iken bununla birlikte; büyüklerine, yaşlılarına yönelik yaklaşımların, tutumların, sadece saygı boyutunda kalmasını da doğru bulmayan bir anlayışın mensuplarıyız.
Farkında olmalıyız ki çocuk olmadan genç, genç olmadan da yaşlı olunmaz. Yaşlısına sahip çıkmayan toplum ise yolunu bulamaz Bu düşünceden hareketle yaşlımıza sahip çıkmak,  onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarını idame ettirmelerini sağlamak aslı görevlerimizden olmalıdır
Yaşlılığı kabullenmek hem erdem hem de olgunluk anlamına gelir. Ancak gençler yaşlanacaklarını, yaşlılar yaşlandıklarını kabul ettikleri ölçüde olgunlaşırlar Yaşlılar toplumumuzda giderek artan nüfuslarıyla gündemin ilk sıralarında yer alıyorlar. Yaşlılarımıza yönelik kutlanan her gün ve hafta bizlere de biraz daha yaşlandığımızı hatırlatıyor.  Dolayısıyla bu geçen süreçte olgunlaştığımızı, durulduğumuzu, kaybettiklerimizi ve kazandıklarımızı fark ediyoruz. 21. yüzyılın ortalarından itibaren yaşlı ve genç nüfusumuz eşitlenmiş olacaktır. Dolayısıyla yakın gelecekte yaşamımızda yaşlılar bu günkünden daha fazla yer alacaktır.
AK Parti olarak, siyası hayata başladığımız günden bu yana, yaşlılarımıza özel bir ilgi gösterdiğimizi sizlerin huzurunda bir kez daha vurgulamak isterim Söz konusu yaklaşım, Parti programımıza da yansımış ve yaşlılarımız için de özel programlar oluşturularak onlara terk  edilmiş ve kimsesiz oldukları duygusunun yaşatılmamasını sağlayacak bir sosyal devlet anlayışının kaçınılmaz olduğu vurgulanmıştır.
Partimizin Sosyal İşler Başkanlığına bağlı oluşturulan ve Türkiye genelinde AK Parti İl Teşkilatları’nda var olan Yaşlılar Koordinasyon Merkezleri 60 yaş üzeri vatandaşlarımız adına çalışmalarını yürüterek ülkemizde yaşlılığı sorun olmaktan çıkaracak projeler geliştirip çalışmalarına devam etmektedir
AK Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi olarak 6 yıldan bu yana yaşlılarımıza yönelik toplumsal sorun olacak konularda çözüm arayışı aranmasının yanı sıra, yaşlılarımıza bire bir ulaşarak sıkıntılarını gidermek, düzenlenen etkinliklerle keyifli vakit geçirmeleri ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak ta görevlerimizdendir.
Bu duygu ve düşüncelerle Bütün yaşlılarımızın Yaşlılar haftasını kutluyor, Bir gün değil bir ömür boyu saygı ve sevgiyle anılmalarını diliyoruz.” (s)
Okunma : 1253   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.