Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Bursa Milletvekili Çakmak: “Yapılan çalışma yerde kalmaz''

AK Parti Bursa Milletvekili ve 1. Bölge Koordinatörü Hayrettin Çakmak, AK Parti'nin, Edirne'de yaptığı çalışmaların farkında olduklarını belirterek, ''Bu kadar çalışmaya rağmen CHP'nin rekor düzeyde bir oyla seçimi alması arkadaşlarımın canını sıkmasın. Yapılan çalışma yerde kalmaz. Bu çalışmanın semeresi bugün alınamayabilir, gelecek ilk seçimde alınır'' dedi.


Güncelleme : 11:28:00 TSİ  14.04.2009
AK Parti Bursa Milletvekili Çakmak: “Yapılan çalışma yerde kalmaz''
 

     Çakmak, partisinin Edirne İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 29 Mart seçimlerinin ardından nasıl bir çalışma sergiledikleri konusunda çalışma başlattıklarını bildirdi.
     Edirne'nin kendisine bağlı iller arasında yer aldığını ifade eden Çakmak, yapacakları çalışmada seçimlerde aldıkları sonuçların bir tarifini yaparak çıkarılması gereken dersler varsa bunları çıkartacaklarını ve yollarına öyle devam edeceklerini söyledi.
     Seçim kampanyası sürecinde Türkiye'nin özel şartları olduğun belirten Çakmak, ''Seçimi aldığımız ve alamadığımız yerler var. Bunun nedeninin değişik parametreleri var. Seçimler iktidar için çok uygunsuz bir zamanda geldi'' diye konuştu.
     2007'den beri dünyanın bir krizle boğuştuğunu anlatan Çakmak, şöyle devam etti:
     ''Türkiye şu anda krizi ayakta karşılıyor. Şimdiye kadar batan bir sektörümüz, bankamız ve holdingler yok. Türkiye'de bunlar yaşanmadı. Bizde böyle bir yapıda oluşamaz. Çünkü, çok ciddi önemler alıyoruz. 2001'de olsaydı çok büyük sıkıntı yaşardık. Ama şu anda Türkiye'nin avantajı var. Türkiye son 20 yıl içinde bir kaç tane ekonomik kriz geçirdiği için krize karşı bağışıklık sistemini güçlendirdi.''
     Yerel seçimlerde AK Parti ve AK Parti'ye karşı olma şekilde yeni bir blok oluşturulduğunu belirten Çakmak, AK Parti'ye karşı olanların AK Partiyi nasıl devirebileceğinin hesabını yaptığını ileri sürdü. .
     Sandıktan genel olarak AK Parti ile CHP'nin çıktığını bildiren Çakmak, bunda medyanın da büyük etkisi olduğunu savundu.
     Seçim sürecinde Türkiye'nin bir kavga ortamına sürüklendiğini ifade eden Çakmak, şunları kaydetti:
     ''Biz, hizmete odaklı bir partiyiz. Ancak halkla ilişkilerde eksik kaldığımız noktalar oldu. Seçimi alamadığımıza hayret ettiğimiz iller var. Balıkesir buna en büyük örnek. Seçimlerde gözlemlediğim bir noktada AK Partili'yim deyip de AK Parti'de kaydı olan ve kendisini 29 Marta göre değil de 30 Mart çalışma sistemi içine sokan bazı arkadaşlar olabilir. 29 Mart seçimleri için çalışmayıp, 30 Martta doğacak mal kapma hareketi yapanlar da olmuştur. Bunları parti üst yönetimi ayrıca değerlendirmeye alacaktır.
     AK Parti yine seçimin çok önde mutlak galibi. Bölgelerimizden rapor olarak bütün olayları inceleyeceğiz ve genel merkezimize şu anda aldığı kararla Mayıs ve Haziran aylarına kadar bütün il kongrelerini tamamlayacağız. Ak Parti'nin Edirne'de yaptığı çalışmaların farkındayım. Bu kadar çalışmaya rağmen CHP'nin rekor düzeyde bir oyla seçimi alması arkadaşlarımın canını sıkmasın. Yapılan çalışma yerde kalmaz. Bu çalışmanın semeresi bugün alınamayabilir, gelecek ilk seçimde alınır. Kazanını tebrik ederiz. Kendisi Edirne için çalışacaktır. Hizmetlerinde Edirne'nin ihtiyaç duyduğu bütün hizmetleri yapmasını bekleriz, teşvik ederiz. Yapmazsa da sualcisiyiz. Neden yapmadın diye sorarız.''
     Çakmak, toplantının ardından, partililerle Bölge Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Okunma : 1168   Kategoriler : Edirne, Siyaset, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.