Güncelleme: TSİ     17 Mayıs 2021 Pazartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Siyasette yeni ses, yeni nefes olacağız”


* Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Kırklareli’de partililerle bir araya geldi. HAS Parti’ye verilecek olan oyların boşa gidecek oylar olarak değerlendirilmemesini isteyerek, ülkedeki asıl büyük sorunun adaletsizlik olduğunu söyledi.


Güncelleme : 09:20:00 TSİ  18.01.2011
“Siyasette yeni ses, yeni nefes olacağız”
 


HABER MERKEZİ
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Genel Merkez Danışma Meclisi ve Kurucu Üye Nevzat Kulaoğlu ve Genel İdare Kurulu Üyesi ve Trakya Teşkilatlanmasından Sorumlu Hikmet Yıldırım, 14 Ocak 2011 Cumartesi günü HAS Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
HAS Parti İl Başkanı Nedim Çetin ve Yönetim Kurumlu Üyeleri ile partililer tarafından parti binasında ağırlanan Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kılıçaslan ve beraberindekiler, HAS Parti olarak tüm ülke genelinde teşkilatlanmalarını tamamlayarak, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlere girip iktidar olmak için yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini ifade ettiler.
Prof. Dr. Kılıçaslan, Kırklareli İl Teşkilatı’nın düzenlediği basın toplantısında, partisinin çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi.
Sosyalist bir gelenekten gelen bir insan olarak HAS Parti’de siyaset yapmaktan onur duyduğunu ifade eden Kılıçaslan, Türkiye’nin iki partili bir sisteme doğru gitmeye başladığını öne sürdü. “Bizim partimiz yeni bir siyaset anlayışı üzerine kuruldu. Yeni bir siyaseti inşa etmeye geliştirmeye çalışıyoruz. Partimiz var olan bir boşluğu doldurmak üzere kurulan bir parti değildir. Türkiye’de çok partili siyasi bir hayata geçildiğinden beri iki tane temel siyasi bir akım bulunuyor. Bunlardan bir tanesi şu anda AKP ile temsil edilen, ama geçmişte merkez sağ olarak söyleyebileceğimiz siyasi akım. Diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Aslında bu ikisi temelde aynı temel siyasetleri savunan yapılardır. Bugün hepimizin karşı çıktığı AKP’nin uyguladığı ekonomik ve sosyal politikaları ortaya koyan CHP döneminde Derviş tarafından Dünya Bankası ve IMF Politikaları doğrultusunda yapılan politikalardır. Milli görüş tabanlı olmasına rağmen AKP şu anda dünyanın benimsediği bu politikaları benimseyip o yöne kaydığı için iktidardalar. CHP-AKP aslında bir anlamı ile bir bloğun partileri olarak tek parti gibi düşünülebilir. Bunun karşısında Türkiye’de gerçekten halka dayanan bir temsiliyet yok. Bunun nedeni ise ülkemizde bir türlü ortak bir görüşün etrafında bir araya gelinememesidir. Bu egemen blok dışında halkın içinden çıkan iki tane temel hareket var. Bunlardan bir tanesi Milli Görüş hareketidir. Diğer bir hareket ise Türkiye’deki üretenlerin yanında olan sosyal demokrat harekettir.  Her iki harekette emperyalizme karşı duran hareketler olmasına rağmen, bir takım güçler tarafından birbirine karşı duruma getirildi.
Biz bütün bu ayrımların aşılmasının ve gerçek egemen sisteme karşı halkın siyasal anlamda birliğini savunan, öte yandan herkesin kimliğine saygı duyan ama sosyal ve ekonomik olarakta halkın çıkarlarını savunan, halka dayalı demokrasiyi ve özgürlüğü savunan bir siyaset olarak Halkın sesi Partisi kuruldu. Yoksa böyle yeni bir anlayış olmasa yeni bir partide kurulmazdı. Bu sebeple varız, bu sebeple de iktidara adayız”
Düzenlenen toplantının ardından Halkın sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan ve beraberindekiler esnaf ziyaretinde bulunarak, havle hatırlarını sordular. (s)

 

 

Okunma : 1630   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.