Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Vatandaşlarımızdan Evet bekleyenler hüsran yaşayacaklar”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Dr. Tansel Barış, Lüleburgaz İlçe merkezinde yapılan toplantıda yaptığı konuşmada; “12 Eylül’den nemalananlar timsah gözyaşı dökmektedir.


Güncelleme : 09:37:00 TSİ  28.07.2010
“Vatandaşlarımızdan Evet bekleyenler hüsran yaşayacaklar”
 


HABER MERKEZİ
 Ağlamakla duygu sömürüsü ile vatandaşlarımızdan evet bekleyenler hüsran yaşayacaklardır” dedi.
Haftalık toplantının gündemini 24 Temmuz Lozan Anlaşması ve 12 Eylül’de yapılacak referandum oluşturdu. Haftalık toplantıda Belediye Meclisi Üyeleri’nin büyük çoğunluğunun da katılması gözlerden kaçmadı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Türabi Kayan 24 Temmuz Lozan Anlaşmasına değinerek Misaki Milli’nin tarfini yaptı. Batı Trakya ve 12 Adalar üzerinde çeşitli oyunlar oynandığını belirten Kayan, İngiltere’nin engeller çıkararak Batı Trakya ve 12 Adaların milli sınırlar dışında kaldığını söyledi.
Kayan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İngilizler, Musul ve Kerkük’ün petrol yatağını olduğunu biliyorlardı. İngilizler, yine binbir entrikalar ve oyunlar çevirdiler. Bunun üzerine Lozan anlaşmasına ara verildi. Sonra yeniden başlandı. Lozan’da, kendileri özel koltuklarda otururken İsmet İnönü ve arkadaşları tahta sandalyeye oturtmak istemişlerdir. Ama İsmet İnönü; “Bize de aynı koltuklara oturtmazsanız, müzakerelere başlamayacağız” demiştir. Burada Fransızlara verilmiş olan kapitülasyonlar, İngilizlerin bastırmasıyla kendilerine de verilmiştir. Referandum çalışmaları ile ilgili olarakta komisyonlar oluşturduk. Komisyonlarımız mahalle, köy ve beldelerde çalışmalar yapacaktır.10-20’şer kişilik komisyonlarla çalışacağız” dedi.
İl Genel Meclisi eski Üyesi İbrahim tezan’da yaptığı konuşmada Lozan’a gittiğini ve anlaşmanın yapıldığı binayı zor bulduğunu söyledi.
Eğitim Sekreteri Okan Mutlu’da konuşmasında referandum için 12 Eylül tarihinin seçilmesinin çok anlamlı ve düşündürücü olduğunu belirtti.
Toplantıda söz alan belediye meclisi üyesi Yusuf Pişkinoğlu; “Geçtiğimiz hafta burada, belediye başkanımız ve belediye meclisi üyeleri için talihsiz bir konuşma yapılmıştır. Biz belediye meclisi üyeleri olarak belirli bir kurallar içerisinde hareket ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Referandumda da aynı birliktelikte çalışmalarımızı yapacağız. Bugüne kadar sizler utandıracak, başımızı öne eğdirecek bir çalışma yapmadık” dedi.
Toplantıda son olarak konuşan Kırklareli milletvekili Tansel Barış şunları söyledi:
“Referandumda herkes görevli, herkes görevin bilinci içinde olmalıdır. Genel Başkanımız yurdu geziyor. Bizde ona yardımcı olmak zorundayız. Yusuf arkadaşımızı kutluyorum. Belediye Meclisi Üyesi arkadaşlarımız zamanların 10-15 dakikalarını buradaki toplantı için ayırabilirler. Referandumda niye hayır diyeceğimizi vatandaşlarımıza anlatacağız. İnsanlarımız anayasa paketinin içinde ne olduğunu bilmiyorlar. Paketin içinde işçi için, emekli için, çiftçi için hiçbir şey yok. Bu paket, kendi ihtirasları için, Başbakan ve yandaşlarının gelecek korkusunu ortadan kaldırmak için hazırlandı. 12 Eylül’den nemalananlar timsah gözyaşı dökmektedir. Ağlamakla, duygu sömürüsüyle vatandaşlarımızdan Evet bekleyenler, hüsran yaşayacaklardır.” (v.i.)

 

Okunma : 1114   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.