Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Milletvekili aday adayları kendilerini tanıttılar

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 19 Mart 2011 Cumartesi günü dayanışma, Kaynaşma ve tanışma toplantısı yapıldı.


Güncelleme : 10:31:00 TSİ  22.03.2011
AK Parti Milletvekili aday adayları kendilerini tanıttılar
 

HABAER MERKEZİ

24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Kırklareli’den aday adaylıklarını açıklayan 15 aday adayının tanıtımı yapıldı.
Kırklareli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Düğün Salonunda yapılan dayanışma, Kaynaşma ve tanışma toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, iktidarlığı boyunca AK Parti’nin ülkeye sevgi, barış, hak ve özgürlüğün getirildiğini belirterek Türkiye’nin ekonomisini geliştirdiğini ve dünya üzerinde Türkiye’yi tanıttığını söyledi.
Tunç; “Dünyanın her yerinde Türkiye bilinir ve tanınır bir ülke olmuştur. Çağımızın gelişmiş Başbakanları arasında olan Recep Tayyip Erdoğan, durmak yok yola devam diyor. Ülkeyi sevmek hizmetle olur. Türkiye’yi AK Parti öncesi ve sonrası diye ikiye ayırıyoruz. Bizler Atatürk’ün: ‘Vatanını en çok seven ona en çok hizmet eder’ felsefesiyle hizmet ediyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla hareket edeceğiz ve beraber çalışacağız. İnsanın olduğu yerde sorun olur. Önemli olan iyi niyet ve hizmet anlayışıdır” dedi.
İl Başkanı Tunç’un konuşmasının ardından aday adaylarının tanıtımına geçilerek her bir aday adayı 5 dakikalık zaman içerisinde kendilerini tanıttılar.
Aday adayı Cem Duran, Çanakkale Zaferi’nin 96. yıl dönümü olması münasebetiyle şehit ve gazileri andıklarını belirterek;
“Çanakkale Zaferi’nde şehit ve gazilerimize rahmet ve selam olsun. 1978 yılı Kırklareli doğumluyum. Annem Kofçazlı, Babam ise Kadıköylü. Marmara Uluslararası Ticaret mezunuyum. Bir dönem Trakya Birlikte çalışmamın ardından 10 yıl İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda uzmanlık yaptım. Memleketim olması nedeniyle Kırklareli’nden Milletvekili aday adayı olmaya kadar verdim” dedi.
Aday Adayı Cengiz Bağdan; “1953 yılında Kırklareli doğumluyum. Ankara idari bilimler akademisi TMO Hesap Uzmanı olarak çalıştım. Ankara’da 10 senem geçti ve Kırklareli sevdalısı olduğum için memuriyet hayatımı bırakarak Kırklareli’de ticarete atıldım. Siyasette uzun yıllar mücadele vererek Milliyetçi Hareket Parti’sinde görev yaptım. 1991-1992 senesinde Kırklareli’de Belediye Başkanlığı yaptım” dedi.
Aday adayı Ceyhun Alkan; “1975 yılı İstanbul doğumluyum. İşletme mezunuyum ve Lüleburgaz’da inşaat mühendisliği yapıyorum. Başbakanımızın adımlarını takip ediyorken bizde ‘durmak yok yola devam’ diyoruz. 12 Haziran’ın hayırlara vesile olmasını diliyorum.
* “Belli kişilerin davalarına baktım ve şimdide halkımızın davasına bakacağım”
Aday Adayı Göksel Okumuş; “1967 yılı Lüleburgaz doğumluyum. Memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmişim. Hukuk fakültesi mezunu olmamın ardından 20 yıldır Kırklareli Barosunda avukatlık yapmaktayım. 2006-2008 döneminde Kırklareli Baro Başkanlığına seçildim ve 2008-2010 yıllarında ikinci dönem baro başkanlığı yaptım. 2010-2012 yıllarında üçüncü dönem baro başkanlığında kalarak görevimi icra ettim. Ama 24. dönem milletvekilliği seçimleri için baro başkanlığı görevimden istifa ettim. Şimdiye kadar belli kişilerin davalarına baktım ve şimdide halkımızın davasına bakacağım” dedi.
* “Avrupa’ya en yakın şehir bu halde olmamalıydı”
Aday Adayı Ali Yalçındağ; “Demirköy doğumluyum. Pınarhisar’da Ortaokul ve Lise, İstanbul Atatürk Üniversitesi Türk dili ve edebiyatı okudum. Daha sonrasında ticaret hayatım başladı. Belediyelerle ortak iş yaptım. 1989 yılında Refah Partisi’nde siyasete başlayarak daha sonra Fazilet Partisi’ne geçtim. 2002 yılında ise AK Parti’den aday adayı oldum. Dünya’nın 16. ekonomisi Türkiye ama Kırklareli’nin maalesef kaçıncı sırada olduğunu bilemiyorum. Avrupa’ya en yakın şehir bu halde olmamalıydı. Batıda daha gelişmiş bir hal olması gerekirken Kırklareli ekonomiden gerekli payı alamamıştır. Kırklareli vatandaşlarının hakkı bu değil. Kırklareli halkı medenidir. Maalesef bu kullanılıyor. Gerekli hakkı ekonomisinden alamıyor” dedi.
Aday adayı Murat Bayraktaroğlu; “1979 yılı Pınarhisar doğumluyum. Siyasette uzun yıllar görev aldım. Tüm aday adaylarımızın güzel tespitleri var” dedi.
* “Kazandığım bilgilerimi Kırklareli’ye taşımak istiyorum”
Aday Adayı Şaban Erden; “1949 yılı Vize ilçesi Balkaya köyü doğumluyum. İlk ve Ortaokulu Balkaya’da Liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde okuyarak İstanbul Üniversitesi İnşaat mezunuyum. Türkiye’nin kaderini yakından ilgilendiren toplu konut ve kamu idarelerinde üst düzey yönetici olarak görev aldım ve bu görevi en iyi şekilde yerine getirdim. Bu güne kadar kazandığım bilgilerimi Kırklaerli’de taşımak istiyorum. Aday adayı olmak önemlidir. Ama daha önemlisi hizmet etmektir” dedi.
Aday Adayı Şaziye Taş; “1965 yılı Tarsus doğumluyum. Mersin’de İlk ve Ortaokulu okumamın ardından Siirt’te ev ekonomisi okudum. Tahsilimin ardından Kırklareli’de gelerek memuriyete başladım. 1985 yılından bu yana Kırklareli’de yaşıyorum. 1998 yılında tarım lisansını bitirerek tekniker oldum. Kırklareli’de eğitim ve yayım faaliyetlerinde bulundum. Tüm aday adaylara başarılar diliyorum” dedi.
* “Muhtar bile olan dendi ama tek başına iktidar”
Aday Adayı Şenol Gürşan ise sözlerine istiklal marşı dizeleriyle başladı. 2009 yılında AK Parti’ye girdiğini belirterek; “bu topluluğun burada olması bana mutluluk verdi. Toplantıyı gerçekleştiren il ve ilçe teşkilatlarına teşekkür ediyorum. 1964 yılı Pınarhisar doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Memleketime hizmet etmek amacıyla Kırklareli’de avukatlığa başladım. 1994 yılında Refah Partisi’nden Kırklareli Belediye Başkan adayı oldum. 1996 yılında Refah Partisi il Başkanı olarak getirildim. Fazilet Partisi’nde il müfettişi olarak görev yaptım. Fazilet Partisi’nden milletvekili adayı oldum. 2001 yılında AK Parti’nin kuruluşunda bulunamadım. 1 yıl hapis cezası alarak siyasetten men edildim. Bu ülkede siyaset yapmak çok zor. Bu ülkede halkın yararına bir şey yapmak isteyenler hep dışlanıyor, sevilmiyor. Recep Tayyip Erdoğan muhtar bile olan dendi ama bugün tek başına iktidar. AK Parti bu ülkeye siyasi ve ekonomik istikrar getirdi. Kırklareli’de 2 değil 3-0’ı biz oynayacağız” dedi.
* “İşsizliğe çara bulmak en büyük hedefimiz”
Aday Adayı Turhan Altıntel; “1952 yılında Kırklareli’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kırklareli’de bitirdim. 1974 yılında İstanbul İktisadi bilimler Fakültesini kazanarak 1978 yılında mezun oldum. Kırklarelispor’da başlayan futbol yaşantım İstanbul’da üniversite yıllarında Beşiktaş Futbol Kulübü’ne transferim ile devam etti.
1978 yılında kayınpederimin vefatı üzerine Kırklareli’de döndüm ve Kayınpederimin kurmuş olduğu Uzunlar Zahire ve Ticaret Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devir aldım. Ticari hayatımın başlaması üzerine çok sevdiğim futbol hayatımı genç yaşta bırakmak zorunda kaldım. Merkez dahil 8 ilçede bütün yönetimlerle birlik olup sevgi ve çalışmayı birlikte yürüterek her vatandaşımıza ulaşıp hizmet götürmeyi sağlamak. Öncelikle belde insanlarımızın düşüncelerini değiştirip öğrenim derecesi yüksek olan ilimizde beyin göçünü durdurmak ilimize sanayi kuruluşlarını taşıyıp işsizliğe çara bulmak en büyük hedefimiz. Ben içinizden birisiyim. Siyaset hem uzun soluklu hem de şans işidir. Okuma yazma oranında ilk 3’teyiz ama çocuklarımız iş bulamıyor. Beyin göçü veriyoruz. Şehrimizin önü parlak. Eğitim ve öğretim şehri olacak” dedi.
Aday Adayı Volkan Göç; “1981 Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Dereköy’de Liseyi de Kırklareli’de tamamladım. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi’nde orman mühendisliği okuyarak mezun oldum. Memleketime hizmet etmek adına, Kırklareli’ne geldim” dedi.
Aday adayı Yurdaer Ulus; “1968 yılı Pınarhisar İlçesi Kaynarca doğumluyum. İlk ve Ortaokulu Kaynarca’da Liseyi ise İstanbul’da okudum. Trakya Üniversitesi süt ve gıda teknikeri mezunuyum. 28 yıldır tarım ticaretiyle uğraşıyorum. Üye olarak partiye katıldım ve il yönetimine dahil oldum. 2004 yılında il genel meclis üyesi olarak görevimi devam ettirdim. 2004-2009 yıllarında devam ettirdiğim il genel meclis üyeliğini sürdürdüm. 2 yıldır teşkilatta il başkanlığı görevinde bulundum. Halkla iç içe olarak alçak gönüllü olmalıyız. Önemli olan güç birliğidir. Siyaset bir hizmettir önemli olan bu davayı bilmektir” dedi.
* “Seçmenler hislerini, duygularını sandığa karıştırmasınlar”
Aday Adayı Zafer Alanat; “1968 Lüleburgaz doğumluyum. Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği okuyarak 1994-2000 yıllarında Celal Bayar Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yaptım. Kırmızı işareti kaldırmamız lazım. AK Parti’nin yaptıkları ortada. Biz seçmenlere bu yapılanları hatırlatalım. Seçmenler hislerini, duygularını sandığa karıştırmasınlar” dedi.
Aday Adayı Zeynep Banu Dalaman; “1969 yılında Kırklareli'de doğdum. Kırklareli'nin ilk tüccarlarından ve Demokrat Parti'nin kurucularından Ahmet Veral'ın torunuyum. 1980 yılında Galatasaray Lisesi'ne girdim. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldum ve politik hayatıma Prof. Dr. Nilüfer Göle'nin asistanlığını yaparak uzun yıllar çeşitli siyasi çalışmaların içinde yer aldım. Önemli saha çalışmaları gerçekleştirdim.
Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü'nde sürdürmekteyim. İyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyorum. Daha önce Bahçeşehir Üniversitesi'nde iki dönem sosyoloji dersleri verdim.
2008-2010 yılları arasında Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün siyasi danışmanlığını yaptım. Siyaset, turizm ve ticaret alanında başarılı deneyimlere sahip olarak 2009 yerel seçimlerinde DSP'den Beyoğlu Belediye Başkanlığı için resmen aday oldum” dedi.
Aday adaylarının kendilerini tanıtmalarının ardından program sona erdi. (ue)
Okunma : 4595   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.