Güncelleme: TSİ     14 Mayıs 2021 Cuma     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Gündoğdu ve Acar; “Sudan sebeplerden görevden alındık”

CHP’yi bundan sonra gergin günler bekliyor


Güncelleme : 09:41:00 TSİ  18.01.2012
Gündoğdu ve Acar; “Sudan sebeplerden görevden alındık”
 
CHP”nin MYK Toplantısı’nda alınan karar ile CHP Kırklareli İl Başkanlığı görevinden alınan Vecdi Gündoğdu; “İişin garip tarafı da toplantıya Demirköy İlçe Başkanımız, Vize İlçe Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız, Edirne'den de bazı İlçe Başkanları da katılmamıştır. Dolayısıyla onlarla ilgili bir şey yok. Görevden alınmamızdaki gösterilen mazeret çok ucuz ve sudan sebeptir diye düşünüyorum” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu ile Lüleburgaz İlçe Başkanı Zevcan Acar, 13 Ocak Cuma günü Lüleburgaz İlçesi’nde yapılan Trakya Bölge toplantısına mazeret bildirmeden katılmadıkları gerekçesiyle, Genel Merkez tarafından CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na gönderilen faks ile görevden alındıkları bildirdi.
Gündoğdu, parti binasında yaptığı basın toplantısında, yapılan MYK Toplantısı’nda Kırklareli İl Başkanı ve Yönetim Kurulu ile birlikte ve Lüleburgaz İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu ile birlikte görevden alındığını belirtti.
“Bunlar sudan sebepler. Altında bir şey aramak istemiyorum, ama insanın aklına da tabi başka konularda gelmiyor değil” diyen Gündoğdu;
“Netice itibariyle Genel Merkez böyle bir karar vermiş. Hayırlısı olsun diyoruz. Diyeceğimiz başka bir şey yok. Hemen akabinde alınan karar ile birlikte faksla bizlere bildirildi. Kırklareli İl Başkanlığı’na Eski İl Başkanı İhsan Kazan atanmış. Şimdi onlarda herhalde yönetim kurullarını oluşturacaklar ve bizim bıraktığımız yerden göreve onlar devam edecekler. Genel merkezle görüşmedim. Zaten arayanda olmadı. Trakya Dayanışma Toplantısı İl Başkanlığı olarak benim ve Milletvekillerimizin fikri ile çıkan bir toplantıydı. Eylül Ayı’nda bu fikir ortaya atıldı. Dolayısıyla biz bunu Aralık Ayı’nda yapacaktık. Ancak Milletvekillerimizin işleri yoğun olduğu için bütçe görüşmeleri vardı ve dolayısıyla toplantı ertelendi. Daha sonra o işi organize eden Edirne Milletvekilimiz Kemal Bey’e vermişler. Kendisi bu toplantının yapılmasını istedi. Bizde de parti için takvim başladı, delege tespitleri, sonra ilçe ve daha sonrada il kongresi olacak. Yani delege tespitlerinin öncesinde Lüleburgaz'da da herhangi bir gerginlik yaşanmaması açısından bu toplantının doğru olmadığını, dolayısıyla delege tespitlerinden sonra yapılamasının daha sağlıklı olacağını bizde bildirdik. Kendi milletvekillerimize de bundan bahsettik ve onlarda ''peki öyle düşünüyorsanız, öyle olsun'' cevabı geldi. Fakat daha sonra birden bire bu toplantıyı yapıyoruz diye bir haber geldi. Bende toplantıya katılmayacağımı bildirdim. Genel merkezde bunun üzerine bu toplantıya katılmamamızdan dolayı bizi ve Lüleburgaz'ı görevden alma kararı çıktı. Ama işin garip tarafı da toplantıya Demirköy İlçe Başkanımız, Vize İlçe Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız, Edirne'den de bazı İlçe Başkanları da katılmamıştır. Dolayısıyla onlarla ilgili bir şey yok. Görevden alınmamızdaki gösterilen mazeret çok ucuz ve sudan sebeptir diye düşünüyorum.
Kırklareli’de Referandumda yüzde 76 “Hayır” oyu çıkartarak kendimizi kanıtladık. Yakın tarihte geçirmiş olduğumuz Milletvekili Seçimleri’nde de yine Türkiye Birincisi olduk. Yani çalışma anlamında bir sıkıntımız yok. O konuda gayet iyiyiz. Başarılı bir ekiptik ama ne hikmetse ipimiz çekildi. Bu olay bana çok ucuz bir görevden alma gibi geldi. Yapmış olduğumuz görevlere başkasının ismiyle gelmedik. Kendi ismimizle, ilkelerimizle geldik. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte yine kendi ismimizle, koymuş olduğumuz kendi ilkelerimizle gideriz, aday oluruz, kazanır ya da kaybederiz. Bunlar ayrı mesele ama isimlerle gelen insanlar isimlerle gider. İlkeleriyle gelenler bugünlük böyle uzaklaştırılmaya sebep olabilirler ama yarın yine burada olurlar. 1999 yılından bu yana Yönetim Kurulu içerisindeyiz. İlçe Başkanlarımız, İlçe Başkan Yardımcılığım oldu. Ben 5 dönem İlçe Başkanlığı yaptım. Bu dönem başarılı bir İl Başkanlığı görevi sürdürüyoruz. Tabi eski üyelerimizle, arkadaşlarımızla, partililerimizle birlikte bunu devam ettiriyoruz. Dolayısıyla ben gruplaşmaların çok fazla olacağını düşünmüyorum. Bu etki ve tepki meseledir. Bekleyeceğiz ve göreceğiz” dedi.
Ayrıca Kırklareli İl ve Lüleburgaz İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin görevden alınmalarının ardından görüştüğümüz CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, MYK Toplantısı’nda alınan bir karar olduğunu, sebebinin ise Trakya Bölge Toplantısı’na katılmadıkları olarak bildiğini söyledi.
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu ise haberin çok yeni olduğunu, Genel Merkezin kararı ile Başkanların ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin görevden alındığını sebebini ise bilmediğini söyledi. (ue)
Okunma : 1285   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.