Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

AK Parti, “Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı” 31 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’te Lüleburgaz Yaman Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Güncelleme : 09:28:00 TSİ  02.11.2009
AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı
 


Lüleburgaz

Toplantıya; AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, İl Başkanı Yurdaer Ulus, İlçe Başkanı  Ahmet Yılmaz, Kırıkköy Belediye Başkanı Abdurrahman Gürkan, Ahmetbey Belediye Başkanı Ünal Kaymaz, Sakızköy Belediye Başkanı Naci Tarım, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, İl İlçe Kadın ve Gençlik Kolu Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri ve Teşkilatların Yürütme Kurulları katıldılar.
Danışma Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını İl Başkanı Yurdaer Ulus yaptı. Konuşmasında yapılan faaliyetler hakkında bilgiler veren Ulus; “İktidar Partisinden ilimiz için istifade etmenin önemini her fırsatta dile getiriyoruz. Milletvekilimiz Ahmet Gökhan Sarıçam ile Ramazan ayı’nda katıldığımız iftar yemeklerinde halkımızla iç içe olup onların dertlerini sıkıntılarını dinledik. Özellikle kadın kollarımızı tekrar yapılandırıp güçlenmelerini sağladık” dedi.
Divan Başkanlığı’nın teşkilinin ardından AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam kürsüye gelerek konuşma yaptı. AK Parti Teşkilatı mensuplarının tüm konulara vakıf olmaları açısından bu toplantının çok önemli olduğunu belirten Sarıçam; “Lüleburgaz’da gerçekleştirdiğimiz Danışma Kurulu Toplantısı öncesi İlçe Teşkilatımızın yeni binasının açılışını yaptık. Öncesinde de Kırıkköy Beldemiz’de Cami inşaatının temel atma törenine katıldık ve tüm güzellikleri bir güne sığdırmaya çalıştık. Son 3,4 ay içinde yaşanan ve tarihe damgasını vuran olaylar hakkında konuşmak istiyorum. AK Parti kendi ülkesi ve milletine, tarihi kökenine güven duyan ve bu içerisinde geçmiş başarılara göre kendisine hedefler belirlemiş bir partidir. Bizim İktidarımız serecinde geçmiş hükümetlerin uyguladığı yanlış politikalar yüzünden zarar görmüş vatandaşlarımızın yaraları sarılmaya çalışılmıştır. Unutmayalım ki dünyada söz sahibi olabilmek için önce kendi içimizdeki sorunların halolması gerekmektedir. Biler de bunun bilinci ile birçok alandaki eksikleri giderdik. Türkiye’de yatırımları başlattık. Duble yollar yapılmaya başlandı. Artık vatandaşlarımız hastane köşelerinde mahsur kalmıyor, ilacını alamadığı için feryat etmiyor, eğitim alanında durumu olmadığı için çocuğunu okutamayan aileler tarih oldu. Alt yapı çalışmaları tüm köy ve mezralarımıza kadar götürüldü ve Türkiye’nin doğusu ile batısı hep aynı seviyeye getirildi. Bugün Şırnak’ta ne varsa Kırklareli’de de aynısı var. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan tüm vatandaşlarımız eşit hizmet almaya başlamıştır. Lüleburgaz’da bibimizden geçen E-5 yama yapmaktan gerçek asfalt görünmez olmuştu, şimdi yapılan duble yol hayırlısı ile 2011 yılında hizmete girecek ve trafik rahatlayacak ve eskiden geliş-gidiş olarak kullanılan yollarda yaşanan kazalar ve can kayıpları en aza inecektir. Dışarıdan ithal bakan getirilen dönemlerden İMF’ ye kafa tutulan bir döneme bizimle birlikte girilmiştir” dedi.
Son aylarda gündemi meşgul eden açılımlara da değinen Sarıçam; “Demokratik açımlımlar AK Parti Hükümetinin son 3,4 ayda yapmış olduğu hamleler olarak algılanıyor. Oysaki biz 2002 yılında baktık ki demokrasi işlemiyor, alanın dar olduğunu ve bazı düzenlemeler yapılması gerektiğini gördük. Bugün 780 bin metrekare toprağımızda kimseye ayrım yapılmadan hizmet götürmeye başladık. Kırklareli’nde kar yağdığında yollar 1,2 saate nasıl karayolları ve DSİ tarafından açılıyorsa doğuda da aynısı yapılmaya başlanmıştır. Ülkeye sahip çıkmak adına ceplerini dolduran Ergenekoncuları Hükümetimiz çok iyi tespit etmiş ve yargı önüne çıkarmıştır. Teröre karşı illegal yapılanan teşkilatlar bu durumdan rahatsız olmuşlar darbe girişimine girmişlerdir. Tüm bunlara rağmen AK Parti kendi halkına güvenmiş ve başımızdaki liderimizin ne yapması gerektiğini çok iyi bilmesi sayesinde oyunları bozulmuştur. 30 Yılda terör konusunda gelinen nokta ortadadır. 300 milyar dolar dağa taşa bomba yağdırılarak harcanmış ve bir sonuç alınamamıştır. Bu yalnızca silah satan ülkelerin işine yaramıştır. Hükümetimiz ise 10 Milyar dolar ile Türkiye’nin doğusu ve batısını aynı seviyeye getirmiş, eğitim, sağlık ve altyapı anlamında sorunları ortadan kaldırmıştır. Askerimize silah sıkmamış terör örgütü mensupları çağırılmış “Gelin kardeşçe barış içinde yaşayalım” denmiş ve sonuç alınmıştır. Ama birtakım rantçılar ve siyasi partiler bu durumdan rahatsız oldular. Çünkü onlar bu olay sayesinde oy topluyorlar. Atatürk’ün savaş sonrası ülkeyi kurmak adına 10. Yıl marşında söylediği gibi “Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan” dizelerini sahiplenen partiler Atamızın ölümünden sonra hangi demiryolunu yapmışlardır?” diyerek alkışlarla konuşmasını bitirdi.
Konuşmanın ardından basına kapalı bölümde Teşkilat mensupları ile görüş alış verişinde bulunuldu.(gk)

 

Okunma : 1483   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.