Güncelleme: TSİ     13 Mayıs 2021 Perşembe     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
CHP Malkara’nın yeni yönetimini Milletvekili Enis Tütüncü ziyaret etti

“Gün birlik ve bütünlük günüdür” diyen Milletvekili Tütüncü göreve gelen yeni yönetim kuruluna tebrik ziyaretinde bulundu.


Güncelleme : 09:19:00 TSİ  30.01.2010
CHP Malkara’nın yeni yönetimini Milletvekili Enis Tütüncü ziyaret etti
 


HABER MERKEZİ
CHP Tekirdağ Milletvekili Enis Tütüncü, Malkara ilçe kongresi sonrası CHP İlçe Başkanlığına seçilen Ulaş Yurdakul ve yönetimiyle Cumartesi günü parti binasında bir araya geldi. Bu ziyarete eski yönetim kurulu üyeleriyle birlikte partililer katıldı.
İlk olarak konuşan CHP ilçe başkanı Ulaş Yurdakul; Çok güzel bir kongre geçirdik, yeni yönetim kurulu olarak üzerimize çok önemli görevler düşmektedir. Geçmişte partimize hizmeti geçenleri asla görmezden gelemeyiz. CHP’ni iktidara getirmek için küskünler kitlesini yanımızda görmek ve onları aramıza almak istiyoruz. Hayırlısıyla hep birlikte CHP’ni iktidara taşıyacağız” dedi.
Daha sonra söz alan Milletvekili Tütüncü, yeni oluşan ilçe yönetimini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Önceki yönetime de teşekkür etti. Beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milletvekili olarak siyasetin ne kadar ağır sorumluluk ve görev yüklediğini çok iyi algıladığını ifade eden Tütüncü, AKP iktidarını sert bir dille eleştirdi. Türkiye’yi yönetme iddiasında bulunan Ak Parti iktidarının Emek düşmanı olduğunu ileri süren CHP Milletvekili Tütüncü; AKP emek düşmanıdır. Şu anda ara verildi ancak, ekmek mücadelesine çıkan Tekel işçilerine karşı gayet acımasız davranmakta, onların yaşadıkları dramı görmezden gelmektedir. İşsizlikle mücadele eden gençlere sahip çıkmadığı gibi üstüne üstlük hala işsize, esnafa, memura, çiftçiye, emekliye herkese meydan okumaya devam ediyor, dedi. Ak Partinin üretenden yana olmadığını iddia eden Tütüncü, bugün gelinen noktada geniş halk yığınlarının işsizlik, açlık ve yoksulluk bataklığına sürüklendiğine dikkat çekti. Öte yandan Hükümetin yargıyı baskı altına alarak sindirmeye çalıştığını söyleyen Tütüncü, CHP’nin Yargıda “yangın var!” açıklamasının ardından Hukuktaki baskının az da olsa hafifletildiğini belirtti. Askere karşı açık bir saldırının olduğu bir dönemde “Askere sivil yargı yolu” nu açmaya çalışan AKP Hükümetine karşı CHP’nin Anayasa mahkemesine başvurduğunu hatırlatarak bunun üzerine yüce mahkemenin, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmalarının önünü açan yasayı oybirliğiyle iptal ettiğine işaret etti. Tütüncü; Bir AKP Milletvekilinin “Türklük” sözünün Anayasa’dan çıkarılmasını istediğini hatırlatarak, bunun çok tehlikeli ve vahim olduğunu belirterek, Terörle mücadele bırakılmış, terörle müzakere süreci başlamıştır” dedi. Bugün gelinen noktada ülkemizde CHP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı. Milletvekiliniz olarak şimdiye kadar eğer farkında olmadan sizleri kırdı isem üzgünüm. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından eski ve yeni yönetim birlikte fotoğraf çektirdi. (m.y.) 

 

Okunma : 1768   Kategoriler : Genel, Siyaset, Trakya   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.