Güncelleme: TSİ     15 Mayıs 2021 Cumartesi     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
Başkan Altınel’den sert sorulara demokratça cevaplar

16 Eylül 2010 Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Binasında referandum sonuçlarını içeren bir basın toplantısı yapıldı.


Güncelleme : 09:18:00 TSİ  17.09.2010
Başkan Altınel’den sert sorulara demokratça cevaplar
 

HABER MERKEZİ

CHP Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel başkanlığında yapılan basın açıklamasına; Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Oda Başkanları, Köy Muhtarları ile yoğun bir partili katıldı.
Başkan Altınel, Babaeski’den çıkan %80 Hayır Oyları’nın başarısının sadece CHP Örgütü’nün olmadığını ve diğer Hayır Kampanyası yapan partilerin, Babaeski halkının duyarlı vatandaşlarının da payı olduğunu vurguladı. CHP Babaeski İlçe Örgütü’nün olağanüstü bir çalışma sergilediğini söyledi.
Başarının Babaeski Halkının başarısı olduğunu özellikle vurgulayan Başkan Altınel; “Türkiye artık 11 Eylül gibi değildir” dedi.
Gazetemiz Babaeski Fahri Temsilcisi Özkan Başaran’ın sorduğu; “Eski Milletvekili Mehmet Kesimoğlu ve Eski Belediye Başkanı Haluk Tezsezer’in Hayır Kampanyası’na davet edilip neden görev verilmedi?” sorusunu Başkan Altınel şöyle cevapladı; “Eski Milletvekilimiz Mehmet Kesimoğlu da eski Belediye Başkanımız Haluk Tezsezer de Hayır Kampanyası çalışmalarına katılmışlardır. Biz örgüt olarak Milletvekilliği yapmış ve Belediye Başkanlığı yapmış insanlara; “Biz görev verdik” gibi bir çağrıyı şık bulmayız. Bizim de görevde olmadığımız günlerde davetsiz partimizin çalışmalarına katıldığımız olmuştur.”
Gazetemiz Babaeski Fahri Temsilcisi Özkan Başaran; “Mehmet Kesimoğlu da Haluk Tezsezer de örgütten davet beklediklerini bana söylediler. Siyasi nezakete uygun bir dille kendilerini neden davet etmediniz? Bu durum önümüzdeki seçimde Milletvekili Adaylığı düşünen Kesimoğlu ve Tezsezer’in reklam olmasını engellemek için olduğu konuşuluyor” diye sordu.
Başkan Altınel; “Kesinlik böyle bir düşünce içinde olmadık, bu tür ayak oyunları CHP’de olmaz. Başka partilerde olabilir” dedi.
Özkan Başaran; “CHP örgütü olmasaydı. Hiç sandık görevlileri de olmasaydı. Babaeski halkı, kendi haline bırakılsaydı. Babaeski’de  % kaç Hayır Oyu çıkardı?” diye sorunca,
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve Sebahattin Öner Tepki göstererek; “Sen CHP Örgütü’ne hakaret ediyorsun” diye sıçradılar.
Bir partili de; “Sen basın mensubu musun, yoksa yargıç mısın diye” laf atarak Gazetemiz Fahri Temsilcisi Özkan Başaran’a sert tepki gösterdi.
Gazetemiz Fahri Temsilcisi Özkan Başaran Hayır Kampanyası’nda görev kartı verilerek kendisinin de CHP saflarında çalışma gösterdiğini kaydederek, parti saflarında partili olarak görev yaptığını, burada da basın mensubu olarak görev yaptığını söyledi.
Havayı yumuşatan Başkan Altınel oldu. Başkan Altınel; “CHP örgütü olmasaydı aynı oy çıkabilirdi. Ancak CHP Örgütü’nün çalışmaları da göz ardı edilemez. Biz CHP Örgütü olarak % 80 Hayır Oyu çıkarma başarısının Babaeski halkının olduğunu söylüyoruz” dedi.
Basın toplantısı sonunda Gazetemiz Babaeski Fahri Temsilcisi Özkan Başaran, CHP Babaeski İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel’e giderek; “Demokratça cevaplarınızdan dolayı sadece size teşekkür ediyorum başkanım” dedi. (ö.b.)
Okunma : 1350   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.