Güncelleme: TSİ     11 Mayıs 2021 Salı     
hava durumu
  Kategoriler
 • Edirne
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Genel
 • Kırklareli
 • Kültür Sanat
 • Resmi İlanlar
 • Sağlık
 • Siyaset
 • Spor
 • Tanıtım
 • Tekirdağ
 • Teknoloji
 • Trakya
 • Yaşam


Kısayolar
“Daha demokratik Türkiye için “Evet” demeliyiz”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Şahin Kırklareli’ne gelerek, Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Erbil Doğan ve Gençlik Kolları Üyeleri ile birlikte 25 Ağustos 2010 Çarşamba günü saat 14.00’da AK Parti Toplantı Salonunda Referanduma ‘Evet’ dedi.


Güncelleme : 09:29:00 TSİ  26.08.2010
“Daha demokratik Türkiye için “Evet” demeliyiz”
 
HABER MERKEZİ

Gençlik Kolları Genel Başkanı Şahin Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini ve bu önemli süreci hatırlatmak adına İlleri dolaştıklarını dile getirerek şunları kaydetti;
“Önceki hafta İç Anadolu’yu dolaştık. Bu hafta Marmara Bölgesi’nde Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’ı dolaşıyoruz. Diğer arkadaşlarımız başka bölgelerde çalışmalar yapıyorlar. Sizlerde burada çok yoğun bir çalışma temposu içerisindesiniz ve bizde bunları takip ediyoruz. Yüz yüze gelip meselenin önemini anlatmak için Kırklareli’ne geldik ve ziyaretimizin amacı da buludur.
* “Türkiye olağan üstü şartlardan geçiyor”
Mevzu acil ve şartların olağanüstü bir durum olması adına saat ve gün kavramına bakmadan ziyaretlerimizi ve toplantılarımızı yapıyoruz. Sıradan bir Anayasa Referandumu neden bu kadar önemlidir. Hepimiz takip ediyoruz, gündemden haberimiz var. Siyasetle bir ilgimiz bir bağımız var ki bu partinin çatısı altında duruyoruz. Türkiye olağan üstü şartlardan geçiyor.  İnsanların keyfine, gezmeye, tozmaya, ailelerine harcadıkları vakitlerini biz siyasete ayırıyoruz.”
* “Türkiye’de değişim yüzeysel kaldı”
Son 20 yıldır Türkiye’de olağan üstü olayların yaşandığını belirten Şahin;
“Daha öncesinde ciddi manada bir statüye teslim olan, kabuğunu kıramamış, bir zümrenin elinde yönetilen bir Türkiye’de rahmetli Turgut Özal’ın iktidara gelmesiyle bir değişim hareketi başladı. Ama bu değişim hareketi hep bir yüzeysel seviyede kaldı. Derinlemesine değişim Türkiye’de bu güne kadar olamadı. Çünkü Türkiye’de bu hakim olan nizam, yönetim tarzı, egemenler dediğimiz bu topluluk hiçbir zaman sınırlı bir iktidarın dışında halka bir iktidar alanı açmadı” dedi.
* “Sizin aklınız yetmez dediler”
Türkiye’nin kaderinin AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlişkte değiştiğini ifade eden Şahin;
“Seçilen iktidarlar kim bizim temsilcimiz. Bizim verdiğimiz oylarla oraya gelen adamlardır. Milletin adına orada bulunan adamlara diyorlar ki; ‘Bu işlere karışmayın. Çünkü sizin aklınız yetmez göbeğini kaşıyan bidon kafalı heriflersiniz, ne anlarsınız Allah’ın köylüleri. Kayseri’nin, Edirne’nin, Kırklareli’nin Hakkari’nin, Rize’nin, Trabzon’un köylüsü siz ne anlarsınız devleti yönetmekten. Siz bu işlerle ilgilenin, fazla parmağınızı, burnunuzu sokmayın devletin işleyişine’ dediler. Bu güne kadar bu böyle geldi. Bir takım çalışmalar yapılmaya çalışıldı normalleştirme, demokratikleştirme, özgürleştirme adına bunların hepsi bu güne kadar kadim kaldı. Her kafasını kaldırana, her hesap sormaya kalkanı susturdular, öldürdüler, suikast yaptılar, siyasi suikast yaptılar, yeri geldi darbeler yaptılar ve sindirdiler. Türkiye’nin bu kaderi AK Parti’nin iktidara gelmesiyle değişmeye başladı” dedi.
* “Demokratik millette böyle sistem olmaz”
AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte milletin iktidarından rahatsız olanların neler yaptıklarını artaya serdiklerini belirterek;
“Partimizin iktidara gelmesiyle bunlar ne anlar Allah’ın köylüleri dediler. Aralarında Cumhuriyet Elidinden gelen bir tane adam yok. Diğerleri gibi bunları da sindirir, istediğimiz gibi iktidardan uzaklaştırırız dediler. Bu şekilde birkaç sene sabrettiler ve sonrasında olmadığını anlayarak 2004 yılından itibaren iktidardan bunları nasıl uzaklaştırırız derdine düştüler. Milletin iktidarından rahatsız olduklarını adına neler yaptıklarını cesur Hakim ve Savcılarla beraber bir bir ortaya seriyoruz. Halkın kendini yönetmesine, özgür yaşamasına rahat vermiyorlar. Demokratik memlekette böyle sistem olmaz. Bizde sesimizi yükselttik” dedi.
* “Millet bu numarayı yemedi”
Türkiye’nin daha demokratik bir ülke olmasını istediklerini belirten Şahin şunları kaydetti:
Anayasa Mahkemesi’ni kendi kararlarının işlendiği bir mahkeme haline getirdiler. Kanun, Nizam, Anayasa burada. Bütün bunlara rağmen çok fazla kararlar aldılar ve memleketi amaçları karanlık bir noktaya götürüp milletin eliyle AK Parti’yi durdurmak istediler. Ama millet bu numarayı yemedi.
2007 yılında yüzde 47 oyla bizi iktidara getirdi. Millet oynanan oyunu gördü. Anadolu insanı ne kadar cahil adam, sığ adam dersin ama o adam filozof gibidir. Korkar bir şey söylemeye kendi kafasının içerisinde kararını verir ve gider sandıkta kendi bildiği gibi verir oyunu. Geldiğimiz noktalarda bizi halkın eliyle deviremediler. Türkiye’ye ihanet eden, ilerlemesini istemeyen, kendi tezgahlarının devam etmesini isteyen bir çetenin AK Parti’yle bir rövanş maçı var. Bu rövanş maçının adı 12 Eylül Referandumu’dur.
Bizim muradımız Türkiye’nin daha demokratik bir ülke olmasıdır. Hepimiz genciz bu ülkede Allah ömür verdikçe yaşayacak görecek günlerimiz var. Bu iş 70 yaşında bir adam için çokta önemli bir iş değil. Referandum’dan sonra Evet çıkarsa CHP’nin her istediği kararı çıkartacak bir Anayasa Mahkemesi olmayacak. Bizim artık önümüzde az bir zaman kaldı. Fuzuli muhabbet yapmayalım ve bizim insanımız siyaset konuşmaktan sıkılmaz. Bulunduğumuz ortamlarda bunları bir tartışma ortamı gibi açmayalım. İnsanları ikna edebilecek tatlı bir üslupla meselemizi anlatalım ve bu işi bitirelim” dedi.  (ue)
Okunma : 1228   Kategoriler : Genel, Kırklareli, Siyaset   Kaynak : Yeşilyurt Gazetesi

 
Yorum Yap

* İsim :
* E-Posta :
* Mesaj :

trakya gündemi logo
Kategoriler : Edirne  Eğitim  Ekonomi  Genel  Kırklareli  Kültür Sanat  
Resmi İlanlar  Sağlık  Siyaset  Spor  Tanıtım  Tekirdağ  
Teknoloji  Trakya  Yaşam  
Hakkında : İletişim  Reklam  Hukuki Şartlar & Gizlilik  Yardım  Lüleburgaz Firmaları  Demirköy Restaurant  
Lig Tv Spor Haberleri  
rss logo RSS   site haritası logo Site Haritası
rota logo Rota Dizayn   lüleburgaz firmaları logo Lüleburgaz Firmaları
 
© 2009-2012 trakyagundemi.com Tüm hakları Rota Bilişim Teknolojileri'ne aittir.